Skocz do zawartości

Wymiana podzespołów do 2000zł.


Recommended Posts

Witam. Chciałbym zmodernizować swój komputer, a mianowicie wymienić 3 podzespoły, czyli: płytę główną, procesor i pamięć ram. Zasilacz mam 600w, więc wystarczy. Obudowę, dyski twarde oraz napędy także zostawiam. Karta graficzna na pokładzie to Gigabyte GeForce GTX 560, którego kupiłem w czerwcu zeszłego roku.

 

Procesor jaki mnie interesuję to Intel i7 3770k ivy bridge i chciałbym abyście doradzili mi do niego dobrą płytę głowną (preferowany Asus z usb 3.0) i 8gb pamięci ram ddr3. Planuje również zakup dysku SSD na partycje systemową, więc 64gb powinno wystarczyć. Cena jaką jestem w stanie wydać to 2000zł, nie licząc dysku SSD.

 

Zastosowanie komputera to głównie wymagające gry, OC mnie raczej nie interesuję więc to "k" w procesorze może być zbędne.

Edytowane przez dext3rr
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu kupiłbym i5-3570, do tego płyte do 300 zł i ramek 2x4 gb, sprzedał gtx 560 i kupił sobie porządną grafe, bo prawda jest taka że jeśli chcesz go do wymagających gier to i7 to overkill a gtx 560 choć obecnie starcza będzie coraz bardziej ograniczał wydajność jednostki jeśli chodzi o gry .

 

W skrócie . i7-3770k + gtx 560 + 8 gb ram <<<<<<<i5-3570 + radeon 7870/gtx 660 ti + 8 gb ramu jeśli chodzi o gry. Nie namawiał ale rozważ to ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zacznie ograniczać wydajność to go zmienię w przyszłym roku, może nawet będą gtx 7xx. Na razie taki wydatek mniej boli, niż od razu zmieniać całego kompa. Pisałem, że pare lat mam zamiar pociągnąć na procku, nie na grafie. Po prostu prosiłem was o dobrą konfiguracje procek-płyta w rozsądnej cenie. W sklepie komputerowym na wymianę podzespołów sugerowali mi tą płytkę:

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8H77V_LE/

 

Kosztuje około 450zł.

Edytowane przez dext3rr
Link to post
Share on other sites

Czy ja coś napisałem o chęci wymiany grafy? Nie. Grafa zostaje, bo jestem z niej zadowolony. Procek chcę mieć jak najlepszy w miarę możliwości, bo zamierzam pare lat na nim pociągnać. Obecnie mam Q6600 od 2008 roku i spisuje się nieźle.

 

W tej chwili nie za bardzo oplaca sie kupowac 64 gb ssd, chyba ze ktos liczy kazdy grosz, najlepszy standardowy wybor to Crucial M4 128 gb. Mysle, ze pod i7 3770 nie potrzebujesz nic lepszego niz ASRock Z75 Pro 3, chyba ze masz jakies szczegolne wymagania o ktorych nie wspomniales. Asus ma drogie plyty na Z77, mysle ze bez OC lepiej kupic P8H77-v, plyta ma nawet lepsza sekcje zasilania niz z77 LE, no ale zablokowane OC i kosztuje jakies 50 zl mniej. Jesli to zestaw do gier to koledzy dobrze radza, warto zmienic gpu, wzrost wydajnosci nawet jesli kupisz 'tylko' gtx660 bedzie duzy, natomiast za gtx560 ciagle jeszcze mozna dostac dobre pieniadze, co sie nie dlugo zmieni. Gdyby dobrze sprzedal swoja karte to dokladajac 250 zl bedziesz spokojnie gral pewnie dosc dlugi czas w calkiem wysokich detalach.

 

i7 3770 (bez k) na plycie umozliwiajacej OC mozesz ustawic na 4 ghz przy standardowym napieciu, nadal beda dzialac wszystkie opcje odpowiedzialne za oszczedzanie energii. Moim zdaniem to dobry pomysl.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...