Skocz do zawartości

Który I3 wybrać?


Recommended Posts

Koledzy podpowiedźcie mi, bo zgłupiałem, przymierzam się do zakupu procka i3, chciałbym za niego dać do 500 zł, zapewne będę kupował ze strony agito, i zastanawiam się czemu procek Procesor Intel Core i3 2130 3.40GHz BOX jest tanszy od Procesor Intel Core i3 2125 3.3Ghz BOX, ogólnie który byście wybrali z tej rodziny?

Link to post
Share on other sites

macie rację, wezme i3-3220, muszę tylko znaleźć jakaś fajną płytę pod Ivy, najlepiej przyszłościowo z HDMI (ale nie koniecznie) i z usb3, i 4banki by się przydały. ;)) może byście coś polecili tak za ok. 250 zeta? aaa jeszcze zapomniałem dodać, że raczej nie będę jej kręcił przynajmniej nie extremalnie :)

 

juz chyba wybrałem płyte mam na oku GIGABYTE GA-B75M-D3H, ale podpowiedźcie mi jedną rzecz mam taką starą kartę Nvidia 8800 GTS, czy ją można czy trzeba podłączyć przez to złącze PCI Express x16 slot? bo na moment wypadłem z obiegu, a tu jakieś x16 , 2.0 3.0 :o

Edytowane przez Ivanezzz
Link to post
Share on other sites

wrr

kurcze lega w gruzy moj plan na kompa ;) ale tak serio to chwilowo nie dam rady wiecej wyskrobac, mam planie kupic jakas lepsza plyte, i za jakis czas zmienic procka, moze wlasnie na takiego jak polecasz.. chyba zostane przy pomysle z b75m-d3h i tak nie bede krecił procka, juz mi sie nie chce kombinować z chłodzeniem etc.

Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak sam na początku też się zastanawiałem nad i3 ,ale dobrze że trochę odczekałem,troszkę kaski wleciało :) i kupuje i5,tobie też polecam.Nie będziesz się martwił że coraz więcej gier wychodzi dla procesorów 4 rdzeniowych a twój procesor jest tylko 2 rdzeniowy,

Polecam ci ten zestaw- Intel Core i5 3450 3.1GHz BOX + MSI B75A-G43

Procesor jest z serii Ivy Bridge pobiera mniej prądu,a płyta ma nowy dobry chipset b75.

Taki procesor starszy ci na długi czas :)

Naprawdę lepiej dozbierać te 200zł niż później pluć sobie w brode.I3 jest całkowicie nieopłacalny,to już lepiej wsiąść phenom II x4 965 350zł+chłodzenie za ok 100zł i kręcić do 4.0ghz i wydajność na poziomie i3 ale masz już czterordzeniowego.

Przemyśl to

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

kurcze z drugiej strony mysle o plycie na z77 np, o Asrock Z77M

Kiepska płyta ponieważ posiada fatalną sekcję zasilania. Niby wspiera podkręcanie procesora z odblokowanym mnoznikiem ("k" w nazwie) ale 4 +1 fazy i w dodatku niechłodzone to moim zdaniem masakra. Odpuść ją sobie.

 

Fatalna płyta - budżetowa, ze ekonomiczną sekcją zasilania i praktycznie bez możliwości upgrade zestawu (tylko jeden slot PCI-E 1x, brak jakiegokolwiek PCI), do tego brak wsparcia dla USB 3.0, brak wsparcia dla SATA III (tylko 2 złącza pod dysk / napęd w ogóle) oraz tylko dwa banki pamięci (obsługa maksymalnie 16GB na tej płycie) a co do karty dźwiękowej to już w ogóle nie wspomnę, szkoda słów - jej nawet do biura bym nie kupił.

 

Bardzo rozsądny zestaw, wart swojej ceny. Możliwości sprzętu adekwatne do tego, co na niego wydajesz - w grach czy zastosowaniach domowych nie powinieneś się w żadnym aspekcie na tym, zawieść. Polecam.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...