Skocz do zawartości

Problem z procesorem Intel Core i3 3220


Recommended Posts

Witam! Kupiłem dzisiaj nowy procesor Intel Core i3 3220 Ivy Bridge. Po wyjęciu G530 i zamontowaniu i3 komputer po odpaleniu włącza się na kilka sekund i następuje restart. Płyta główna nie daje sygnału. Po przełożeniu G530 wszystko jest normalnie... BIOS do mojej płyty Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 wgrany najnowszy, który oficjalnie wspiera ten procesor. Wgrywałem także wcześniejszy BIOS, ale sytuacja ta sama. Czy problem może leżeć po stronie pamięci? Wyciągałem jedną, drugą kość, odpaliłem kompa nawet bez pamięci i raz było tak samo, a raz komputer zasygnalizował brak pamięci w slotach odpowiednim pikaniem. Wrzuciłem po raz kolejny G530 i ustawiłem na sztywno pamięci, podbiłem napięcie po ponownym włożeniu i3 dalej to samo.... Zasilanie proca podpięte, próbowałem takze odpalać PC na integrze, ale to też nic nie daje. Macie jakieś pomysły?

 

Proszę o szybką pomoc i odpowiedź.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Ustawienia auto nic nie dają. Z tymże płyta piknęła kilka razy na i3 i jednej kości RAM, że jest ok ale nie pojawił się obraz na monitorze. Zarówno na mojej karcie 8800GTX jak i na integrze. Gdy włożyłem obie kości to dalej się restartuje po kilku sekundach bez piknięć i tak w kółko. Może to faktycznie coś z RAMem? Chociaż przecież płyta powinna sama dostosować odpowiednią prędkość. Mam przecież Kingstony HyperX 1600MHz CL9 więc mogą na dosyć szybkim zegarze śmigać.

 

BIOS F8.

 

Spróbuję opcji z CMOS bo do tej pory wyciągałem baterię, a także restartowałem ustawienia BIOS gdy byłem w BIOSie na G530.

 

Będę skarżył płytę w supporcie firmy Gigabyte. Piszą wyraźnie, że płyta wspiera ten procesor, a po wyeliminowaniu wszystkiego co mogło być przeszkodą płyta nadal nie odpala tego procka... Rozbój w biały dzień!!!!

 

Musiałbym jeszcze tylko sprawdzić procka na innej płycie głównej...

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Będę skarżył płytę w supporcie firmy Gigabyte. Piszą wyraźnie, że płyta wspiera ten procesor, a po wyeliminowaniu wszystkiego co mogło być przeszkodą płyta nadal nie odpala tego procka... Rozbój w biały dzień!!!!

Płyta na pewno wspiera tego procka więc rozboju nie ma :D

 

Musiałbym jeszcze tylko sprawdzić procka na innej płycie głównej...

Widzisz i tu możesz mieć rację bo jak wiesz w tym wypadku to procek odpowiada za obsługę pamięci.

Jeżeli płyta ruszy przy obsadzeniu tylko jednego banku pamięci ( obojętnie którego ) to będzie wskazywało na proca.

 

Napisz jak się historia skończy bo zaciekawiłeś mnie tym przypadkiem.

Link to post
Share on other sites

Oddałem wczoraj procka do proline. Dzisiaj będę miał odpowiedź. Jeżeli uwalony to wymienią mi od razu na innego i3 3220.

 

Oddałem go, ponieważ doszedłem do wniosku, iż walnięty może być kontroler pamięci w procu. Zobaczymy dzisiaj po południu :) Mam nadzieję, ze pisać już będę dzięki nówce sztuce i3 3220, a G530 będzie czekał na nowego użytkownika :)

Link to post
Share on other sites

Witam. Wymienili mi procesor i mimo to dalej jest to samo.... :( Czyli wiemy już, że Gigabyte leci w kulki. Piszą, że płyta proca obsługuje, a mimo to i3 nie działa... Postaram się kupić płytę innej firmy do końca tygodnia.

 

Wyjmowałem baterię więc BIOS przywracał się do ustawień fabrycznych.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Zworka nic nie daje. Procek idzie na sprzedaż, zostawiam G530 i na razie nic nie zmieniam.

 

Kolegę wyżej prosiłbym o czytanie postów ze zrozumieniem.

 

Wymieniłem na i3 2120 i komputer działa elegancko czyli wiadomo, że problem leży po stronie płyty.

 

@Do kolegi ze wsparcia technicznego firmy Gigabyte:

Sądzę, że należy coś z tym zrobić! Wprowadzacie ludzi w błąd! Niepotrzebnie tyle czasu i nerwów straciłem! To są po prostu kpiny! Jak tylko będę miał pieniądze to pozbywam się tej płyty i kupię coś od konkurencji.

Link to post
Share on other sites

Nie widzę innej możliwości skoro i3 2120 działa bez problemu, a dwa egzemplarze i3 3220 nie działały... Niemożliwym wręcz jest trafienie na dwa uszkodzone egzemplarze procesora. Pamięci także przecież wykluczyłem... Wgrywałem cztery wersje BIOS: F4, F5, F7, F8 i także nic...

 

Gigabyte po prostu poleciał w kulki. Może z innymi płytami na H61 jest podobny problem? Radzę uważać przyszłym kupującym Ivy Bridge do płyt Gigabyte na H61.

 

Najważniejsze jednak, iż mogę cieszyć się nowym procesorem, straciłem na wydajności tylko minimalnie. Godzinkę się pobawiłem w testowanie i3 2120 i jak na razie jestem zadowolony :)

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Myślę, że powininen skomentować całą tę sprawę bo jeżeli mam rację, a wszystko na to wskazuje, to firma powinna coś z tym zrobić.

 

Jeżeli będę miał chwilę i chęci to napiszę do supportu Gigabyte małą skargę.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Myślę, że powininen skomentować całą tę sprawę bo jeżeli mam rację, a wszystko na to wskazuje, to firma powinna coś z tym zrobić.

Sprawdziliśmy to i płyta nie ma najmniejszego problemu z tym czy innym Ivy Bridgem.

No to mamy pat.

Lewy sprawdź czy aby na pewno ci wymienili proca, sprawdź numery seryjne.

Jak ktoś ma możliwość niech sprawdzi jeszcze tego i3 3220, u mnie na i5 3330 śmiga.

Link to post
Share on other sites

Na pewno wymienili bo nowy procek był wydawany na moich oczach tj. kartonik z pierwszym i3 3220 położyłem na blacie, a koleś poszedł do magazynu po drugi egzemplarz.

 

To ja już kompletnie nie wiem co mogło w takim razie być nie tak. Dwa razy trafiłem na uszkodzonego procka? Przecież to prawie takie same prawdopodobieństwo jak rażenie piorunem...

 

Mam i3 2120, który działa bez problemu i ten i3 3220 mnie już nie interesuje. Mówi się trudno, mam minimalnie niższą wydajność, ale też jestem 2 dychy do przodu bo przy wymianie na i3 2120 oddali mi różnicę.

 

I przepraszam przedstawiciela firmy Gigabyte za to, że parę razy się uniosłem.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
Witam, dopinam sie do tematu.

Mam tego samego procka (i3 3220) a płyte głowną:

asus p8h61-m.

problem jest podobny, jak włączam kompa wiatraczki startują, pikniecie i sie wyłączają(trwa to z 1-2s), 

a jak juz jakims cudem sie wlączy, to nie ma obrazu na monitorze, oraz płyta głowna wydaje 4 krótkie sygnaly dzwiekowe
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...