Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obecnie nie ma płyt pod AMD z PCIE 3.0.

Zysk między 2.0 a 3.0 to 1% zatem kolosalny ;)

 

jedyna zaleta że chłodniejszy i ma w zestawie dość dobre chłodzenie...

No nie wiem, kwestia nie tylko coolera ale i obudowy i jej wentylacji. Poza tym może miałeś tę wersję z chłodzeniem wodnym...?

http://www.benchmark...awie-37081.html

 

@Autor

Jeśli składasz całkiem nową platformę, to oczywistym jest (na dzisiaj), że wydajniej i bardziej przyszłościowo będzie na podstawce LGA1155. Co prawda niektórzy napiszą Ci, abyś czekał na Vishera ale nie spodziewaj się rewelacji - piszę pamiętając, jak niektórzy niektórzy pisali: "poczekaj na Zambezi" i co z tego wyszło? Lepiej dmuchać na zimne ;)

[bTW- sam nawet kupiłem GA-990XA-UD3 ... i nie wiem po co]

 

i wstrzymaj się do Vishery o ile amd

O, to to to :D
Link to post
Share on other sites

Zysk między 2.0 a 3.0 to 1% zatem kolosalny

Ale ja płyty głównej na rok nie kupuję, Autor tematu pewnie też nie ;)

 

Co do procków też jestem zdania, że Intel to na dziś po prostu pewny zakup. Pewnie długo jeszcze będzie dawał radę choć mimo wszystko uważam, że jest za drogi. Jak się komuś nie śpieszy to na Vishery warto poczekać bo:

1. Premiera już podobno w tym miesiącu.

2. Cena zachęca tym bardziej, że te, które pojawiły się w necie podobno są zawyżone.

3. Biorąc pod uwag wydajność Trinity można być dobrej myśli.

4. Może Intel obniży wreszcie ceny swoich procków?

Tylko niech nikt mi nie zarzuca wróżenia z fusów bo ja o tym wiem. Sam wstrzymuję się z zakupem i5 3470 bo może będzie warto... a jak nie to mi przecież ten procek nie ucieknie :) Każdy w podobnej sytuacji może tylko zyskać kosztem odrobiny cierpliwości.

Link to post
Share on other sites

przyszłościowo to już raczej nie, bo Haswell'e będą miały inną podstawkę

Nie przeczę - inną. Niemniej dzisiaj kupi sobie tańszego i3-3220, który wydajnością dorównuje Phenomowi II x4 podkręconemu w okolice @4.0Ghz. A jak zabraknie wydajności to wymieni sobie spokojnie na i5, przykładowo 3470. A na co wymieni owego Phenoma? Na mniej wydajnego Zambezi? Hmm... Oczywiście, jest (będzie) Haswell, można też poczekać na Visherę... Co do drugiego rewelacji nie będzie (obym się jednak mylił) a co do pierwszego... nie po to dzisiaj kupuje aby zmieniać cała platformę po jego (tj. Haswella) premierze - wystarczy wymiana samego CPU, którego cena zapewne spadnie :P

 

1. Premiera już podobno w tym miesiącu.

23 października - http://www.frazpc.pl/aktualnosci/922144,Procesory_AMD_FX_Vishera_zadebiutuja_23_pazdziernika.html

 

2. Cena zachęca tym bardziej, że te, które pojawiły się w necie podobno są zawyżone.

Nic na to nie wskazuje, że zawyżone, szczególnie w PL - nad Wisłą trzeba doliczyć swoisty 'podatek od nowości' orazwahania kursów walut, głównie juana i rupii... eeee... dolara i euro.

 

3. Biorąc pod uwag wydajność Trinity można być dobrej myśli.

Wydajność Trinity? W sensie że ledwo dorównuje wydajności i3, nie zbliżając się za bardzo do mocniejszych modeli i5?

http://pclab.pl/art51168.html

 

4. Może Intel obniży wreszcie ceny swoich procków?

Guzik prawda - nawet dzisiaj generacja pod LGA1156 / LGA1366 (nie mówiąc już o najmocniejszych LGA775) trzyma wysoką cenę. Intel nie robi takich obniżek, jak AMD. Stety.
Link to post
Share on other sites
Już za parę chwil, za chwil parę :)

 

 

 

Poczekajmy po prostu. Obaj zgadujemy cokolwiek byśmy za argument nie przedtsawili.

 

 

Wydajność Trinity? W sensie że ledwo dorównuje wydajności i3, nie zbliżając się za bardzo do mocniejszych modeli i5? http://pclab.pl/art51168.html

W sensie, że jest wyraźna poprawa względem FX posiadających pamięć L3.

A to, że prezentuje poziom i3 to chyba nic dziwnego wziąwszy pod uwagę podobne ceny? Porównywanie ich z o wiele droższymi i5 jest naciągane.

 

Guzik prawda - nawet dzisiaj generacja pod LGA1156 / LGA1366 (nie mówiąc już o najmocniejszych LGA775) trzyma wysoką cenę. Intel nie robi takich obniżek, jak AMD. Stety.

Ja napisałem "może", a Ty "guzik prawda" jak bym jakieś twierdzenie matematyczne stawiał :P Tak czy siak, uważam że takie i5 2400, i5 3450/70 są za drogie i czekam na AMD w nadzieji, że ich nowe procki będą jakimś impulsem dla Intela do obniżenia cen swoich procków.

Edytowane przez Huzar
Link to post
Share on other sites

Napisałem "Guzik prawda" bo już dość długo czekam na obniżki i5 750 pod LGA1156, które zjada na śniadanie wszystkie Phenomy II x4 i praktycznie większość Sandy Bridge - oczywiście po podkręceniu - i jakoś nie doczekałem się. Dlatego też nie wierzę w takie obniżki, tym bardziej że za pasem Haswell - taka Vishera to będzie CPU o jedną serię za późno wydana, stety.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...