Skocz do zawartości

Problem z AM2 od Gigabyte


Recommended Posts

Witam

Wstępnie się spytam, bo dokładnych informacji nie mam

Szwagier ma płytke pod AM2, z jakimś tam Athlonem x2 3.2 Ghz

I ma ostatnio problemy z odpaleniem komputera. Byłem sprawdziłem, działa jak należy, po odpięciu taśmy ATA(były 3 napędy, jeden SATA, i 2 ATA, które chodziły na max obrotach, podczas włączania kompa, i zatrzymywało się na bootowaniu., nawet w środku nie było płyt.

 

Modelu płyty nie pamiętam, ale tak powiem. ATX, sloty na DDR2 4 sloty po lewej czerwone po prawej czarne(odwrotnie może być) Pomarańczowa guma? wokół procesora. 1 PCI-e, reszta PCI.

 

Ogólnie, podpięty jest tam jeszcze Grainwald GT 9600, pasywny.

 

I jaki jest problem teraz:

Z tego co gada siostra, to komp się jej nie uruchomił w ogóle(nawet nie zaczęło bootować), i był tylko jeden pisk ze speakera, jeden sygnał czy jak o tam, ciągły, długości jakichś 3 sekund.

 

Co to moze być ?

Link to post
Share on other sites

I ma ostatnio problemy z odpaleniem komputera. Byłem sprawdziłem, działa jak należy, po odpięciu taśmy ATA(były 3 napędy, jeden SATA, i 2 ATA, które chodziły na max obrotach, podczas włączania kompa, i zatrzymywało się na bootowaniu., nawet w środku nie było płyt.

Działa czy nie działa?

 

 

Modelu płyty nie pamiętam, ale tak powiem. ATX, sloty na DDR2 4 sloty po lewej czerwone po prawej czarne(odwrotnie może być) Pomarańczowa guma? wokół procesora. 1 PCI-e, reszta PCI.

Tak wygląda większość starych AM2.

 

 

Z tego co gada siostra, to komp się jej nie uruchomił w ogóle(nawet nie zaczęło bootować), i był tylko jeden pisk ze speakera, jeden sygnał czy jak o tam, ciągły, długości jakichś 3 sekund.

Czyli nie działa? Sygnał może wskazywać na proca.

 

Powiedz szwagrowi żeby udał się do najbliższego sklepu komputerowego tam mu sprawdzą co jest uwalone.

Link to post
Share on other sites

I ma ostatnio problemy z odpaleniem komputera. Byłem sprawdziłem, działa jak należy, po odpięciu taśmy ATA(były 3 napędy, jeden SATA, i 2 ATA, które chodziły na max obrotach, podczas włączania kompa, i zatrzymywało się na bootowaniu., nawet w środku nie było płyt.

Zasilacz, do wymiany, na jakiś normalny, a nie taki, co może Ci spalić komputer, polecam zapoznanie się > http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html skoro napędy się kręcą na max. obrotach, a nie ma płyty w środku, to zasilacz wariuje, daje za duże napięcie, albo zmiennie np. co sekundę 11,3 - 12,8 V.. zużył się, dla jakiś tam modecomów 2-3 lata to max, podczas gdy. np. Chieftec działa już z 10 lat i bez problemów, idealnie czy to bez czy z obciążeniem trzyma napięcia, poza tym jak wszystkie normalne zasilacze ma szereg zabezpieczeń przed zwarciami, nadmiernym obciążeniem, przepięciem(np. podczas burzy), przegrzaniem..
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

pan dhx86, dlaczego piszesz mi o czymś o czym wiem !! Gościu, wiem jakie zasiłki są dobre, ogólnie w miare się znam, na tyle o ile potrzeba mi ;], tylko chodzi mi o to czy to nie jest problem z płytą główną, że system nie wystartuje :P

 

To jest tak jak dziecko wpada, z myslą nabicia posta, przeczyta kawałek, i ma kmine, "ooo ja wiem ja wiem, napsizę po co dalej czytać bo wiem" :D

Link to post
Share on other sites

Sprawdź tą płytę na innym zasilaczu to się dowiesz, czy jest problem z płytą czy z zasilaczem :) a czytałem wszystkie wiadomości w tym temacie.

 

Po samym "działa jak należy, po odpięciu taśmy ATA(były 3 napędy, jeden SATA, i 2 ATA, które chodziły na max obrotach, podczas włączania kompa, i zatrzymywało się na bootowaniu., nawet w środku nie było płyt."

można stwierdzić, że to nie płyta główna ma problem, a zasilacz..

 

i nie, nie chcę nabić sobie posta, bo i po co ? tylko pomóc, szkoda, że tego nie zauważasz, ani nie doceniasz

Edytowane przez dhx86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...