Skocz do zawartości

Sprzet [3500-3700] nie pod OC


Recommended Posts

Bo ?

- Je więcej prądu, który jest drogi... a na domyślnych już je i tak nie mało

- Jest ciepej

- Jest głośniej

- trzeba dodatków zaiwestować w chłodzenie, płytę główną, więc nie jest to tak zupełnie za free...

- Jest jakieś tam ryzyko szybszego zniszczenia sprzętu.

 

Nie znam osobiście żadnej osoby, która robi OC... ja tez nie robię. Zapewne ponad 90% użytkowników w PL nie robi.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

- Je więcej prądu, który jest drogi... a na domyślnych już je i tak nie mało

Mama płaci za prąd więc to i tak bez znaczenia, a nawet jeśli to różnica na rachunku kwartalnym jest taka, że śmiech na sali.

 

- Jest ciepej

I co z tego ?

 

- Jest głośniej

Jeszcze nie miałem chłodzenia na procku (poza oczywiście tym dodawanym w komplecie z procem) żeby je było słychać na tle reszty wiatraków.

 

- trzeba dodatków zaiwestować w chłodzenie, płytę główną, więc nie jest to tak zupełnie za free...

Chłodzenie kupi za ~100zł, które spokojnie pozwoli na OC do ~4.5GHz. Płytę główną? Jaką płytę główną ? Ludzie na najtańszym ashrocku po 5.0GHz wyciskają.

 

- Jest jakieś tam ryzyko szybszego zniszczenia sprzętu.

Nie rozśmieszaj mnie. Każdy procek, który miałem kręciłem jeśli była taka możliwość i nawet mój stary Q9550 jest do dziś z powodzeniem używany, chyba u czwartej już z rzędu osoby.

 

Nie chcecie to nie kręćcie ale dla mnie to tak, jak kupić ferrari i nie przekraczać "setki".

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Mi wydajność mojego sprzętu całkowicie starcza. A jeśli będzie klatkowanie to kupię nowe sprzęty, które dadzą mi ze 100% większa wydajność niż jakieś OC z 10-15%, bo t w zasadzie do kosmetyki się sprowadza i 15% większa wydajność nie będzie odczuwalna. testowałem kiedy i klatkomierze pokzywały ileś tam więcej fps a oko nie było w stanie tego zarejestrować. Testowałem w warunkach idealnej płynności jaki sytuacji krytycznej w stylu 12fps. Pokazało z 14 i nadal była lipa :)

 

Effendi... ja płacę za prąd i nie mam zamiaru więcej płacić, bo nie wypada aby "Ferrari" nie przekraczało setki. "Ferrari" jest moje i mało mnie obchodzi co wypada co nie wypada.

 

I o... :P

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Napisałem: nie chcesz to nie kręć, ale twoje argumenty przeciw kręceniu to po prostu śmiech na sali.

Na nowe podzespoły, "które dadzą mi ze 100% większa wydajność" to cię stać a 15-20zł dopłacić do kwartalnego rachunku to już nie ? :P

Link to post
Share on other sites

Stać mnie tylko po co wydawać pieniądze bez sensu? Dla samego wydawania? jak mam wydać kasę na która robię to muszę widzieć efekt a jak pisałem już testowałem co i da OC w momencie kiedy na stock miałem ok. 72fps jak i coś ok. 12fps. Po OC nie w pierwszym jak i drugim przypadku nie mogłem zauważyć różnicy (interesował mnie bardziej ten drugi, bo to sytuacja klatkowania już). Wzrost ok. 15% był, jeśli dobrze pamiętam. Tak więc wiem, ze jak mam dobra płynność to OC nie da mi nic zauważalnego, a jak będzie brakowało mocy to po OC też będzie brakowało mocy czyli inaczej rzecz ujmując, wydam te 20 PLN be sensu. lepiej je dołozyć do modernizacji i z 12 fps zrobi się 30 fps a to moje oko zauważy a co za tym idzie kasa, mimo że większa, będzie wydana sensowniej anie pitoloenie się w kosmetykę dla satysfakcji.

 

Zresztą w momencie kiedy korzystam z frame limitera od MSI to OC mija się z celem. na dzień dzisiejszy mam we wszystkim 25fps*, tak jak ustawiłem i tyle :) I chyba długo będę miał zadaną płynność :)

 

* Tak wiem Effedi, Ty wymagasz min. 60 ale starcza mi tyle, jest tak samo jak przy 30fs a dzięki temu nie usze korzystać z Adaptacyjego Vsync, który nie zawsze działa.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Pentium 200 MMX a potem GeForce FX 5200 nauczyły mnie, ze 20 to luksus a grę można przejść przy 15fps i niżej nawet :) Tak więc zahartowany jestem i brak mi rozpieszczenia :) Mam stałe jak skała 25fps i dla mnie to nic dziwnego. Różnica w stosunku do Vsync 60fps to z 50 watów w 1024x768 a komfort grania praktycznie taki sam. Nie mam problemów z celowaniem. Wszystko jest w porządku. testowałem sobie wartości między 19 a 30 i doszedłem do tego, ze 25 to najniższa sensowna. Rozpieszczeni dzisiaj są gracze jak nie wiem co :) Chyba niezłe OT zrobiliśmy.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@krolik_beny

 

A w innych dziedzinach życia też takie masz podejście ? Mieszkasz w kontenerze, poruszasz się "warszawą" itp ? Zamiast kibla masz pewnie wiadro hehe wysrać i odlać się da a na wodzie jaka oszczędność !

 

Nie no sorry ale załamujesz mnie. Z takim podejściem, plujesz w twarz milionom okularników, który w pocie czoła pracują nad tym, żeby dostarczyć nam pięknie wyglądające gry.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

zestaw pod OC

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=62074&s=62483&s=73104&s=71148&s=56713&s=63363&s=58719&s=59683

 

zmieniasz 2 opcje w biosie i CPU ratio wpisujesz 45

a w core voltage 1.4V

 

to są przeważnie stosowane ustawienia do i5 2500k , wiadomo jak trafi się lepsza sztuka można zmniejszyć napięcie

 

+ pobierasz MSI afterburner przesuwasz suwak core clock na +100

 

 

i JUŻ MASZ jakieś 20/30 fps wiecej! i najważniejsze ZA DARMO

takie to trudne by było? to pomyśl lepiej i bierz zestaw z możliwością OC

Edytowane przez Dariushini0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To zamiast SSD można dołożyć na GPU na tą http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7970-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-i-minidp-box-gv-r797oc-3gd-449959/ lub na tą http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx670-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-980-6008-02g-p4-2670-kr-483323/ teraz tylko kwestia tego czy woli amd czy nvidie obie karty są do siebie bardzo zbliżone , na twoim miejscu brał bym radka ponieważ ma szybszą szynę bo 384 bitową i więcej pamięci co daje plus że nie trzeba czekać na pojawienie się różny komend (lub tworzyć ich samemu) aby dać suwaki na maska w Maxie 3 lub na 99.9 % w gta 5 , ale zaraz ktoś się wypowie że oceniam karty po ilości pamięci.

Link to post
Share on other sites

To zamiast SSD można dołożyć na GPU na tą http://www.morele.ne...7oc-3gd-449959/ lub na tą http://www.morele.ne...2670-kr-483323/ teraz tylko kwestia tego czy woli amd czy nvidie obie karty są do siebie bardzo zbliżone , na twoim miejscu brał bym radka ponieważ ma szybszą szynę bo 384 bitową i więcej pamięci co daje plus że nie trzeba czekać na pojawienie się różny komend (lub tworzyć ich samemu) aby dać suwaki na maska w Maxie 3 lub na 99.9 % w gta 5 , ale zaraz ktoś się wypowie że oceniam karty po ilości pamięci.

ssd by się przydał

 

a co do radka 7970 to dobra uwaga

http://techplanet.pl...s=58719&s=59683

 

A zywotnosc procka i innych podzespolow mocno sie zmniejsza przez OC?

po ostrym oc np na napieciu 1.5V i zegarach na 5 ghz to w jakimś tam stopniu się zmniejsza żywotność ale nie jakoś diametralnie

osobiście mogę powiedzieć ze co się zważyłem na własnej skórze to jedynie mniejsze możliwości OC np phenoma miałem kiedys na 4.3 ghz minęło 2 lata i już max 4 ghz

kolega na core 2 duo również po paru latach odnotował mniejszą możliwość OC

 

ogólnie podkręcanie nie jest w ogólne straszne jak nie ustawisz zbyt dużego napięcia nic nie może się stać

Edytowane przez Dariushini0
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...