Skocz do zawartości

OC 7870 jak zrobić


Recommended Posts

słyszałem że wykręcny 7870 potrafi mieć osiągi na poziomie 7950, ale jak zrobić oc, nigdy nie kręciłem grafy chciałbym wiedzieć ile MHZ dać na pamięć i ile dać na GPU, bo OC będę robił w catalystach

 

aha, mam model od sapphire i jest chłodny, bez OC osiąga 60 stopnie po 30 minutach furemarka

Link to post
Share on other sites

Jak nawet nie masz minimalnego pojęcia o co w tym chodzi to odpuść sobie, bo tylko możesz uszkodzić kartę. Wpierw poczytaj na necie kilka poradników i zapoznaj się z tematem, a później wróć i zadaj napotrzebniejsze pytania.

 

Tak btw, to brakuje ci mocy na tym HD7870?

Link to post
Share on other sites

no powiem szczerze że przydało by się troche go wykręcić, jednak masz racje z tym abym odpuścił, ponieważ o ile OC procesorów mam w małym palcu o tyle za GPU nigdy się nie brałem, nie wiem czemu, jakoś nie uważałem że to da wymierną korzyść, dopiero po przeczytaniu że z 7870 można zrobić 7950 pomyślałem że nie zaszkodzi

 

tak btw mocy nigdy za wiele:D

Link to post
Share on other sites

dopiero po przeczytaniu że z 7870 można zrobić 7950 pomyślałem że nie zaszkodzi

Nie tyle zrobić co podkręcić do tego poziomu wydajnościowego co HD 7950 ;) Jeśli Twój HD7870 osiąga dobrą wydajność w codziennych zastosowaniach to nie musisz go jeszcze podkręcać. Z resztą OC=wyższy pobór prądu na co też czasem warto zwrócić uwagę ^^

Link to post
Share on other sites

Nie tyle zrobić co podkręcić do tego poziomu wydajnościowego co HD 7950 ;) Jeśli Twój HD7870 osiąga dobrą wydajność w codziennych zastosowaniach to nie musisz go jeszcze podkręcać. Z resztą OC=wyższy pobór prądu na co też czasem warto zwrócić uwagę ^^

 

tzn akurat zależy mi na kilku klatkach więcej w konkretnej grze, mianowicie w BF3 bo nawet na tym radeuszu potrafi zmulić do 35 fps jak na mapie jest spora trzoda, i jeżeli bym OC zrobił to może stabilne 40 uzyskam

 

i wiem, że to nie wina procka, bo jak kumpel podłączył mi 6990 to miałem 82 fps bez względu na sytuację:D

Link to post
Share on other sites

tzn akurat zależy mi na kilku klatkach więcej w konkretnej grze, mianowicie w BF3 bo nawet na tym radeuszu potrafi zmulić do 35 fps jak na mapie jest spora trzoda, i jeżeli bym OC zrobił to może stabilne 40 uzyskam i wiem, że to nie wina procka, bo jak kumpel podłączył mi 6990 to miałem 82 fps bez względu na sytuację:D

Procek nie daje rady dlatego :) mi 7870 trzyma prawie stale 55-60 fps w bf3 co bym nie robil

Link to post
Share on other sites

Procek nie daje rady dlatego :) mi 7870 trzyma prawie stale 55-60 fps w bf3 co bym nie robil

 

w multi czy w singlu? poza tym jak mi wyjaśnisz że na dużo mocniejszej grafie miałem ponad 80 fps caly czas na tym samym klocku? jak się w multi na mapie zrobi zadyma to 7870 siada i tyle

 

bo w singlu to również nie mam spadków ponizej 55

Link to post
Share on other sites

w multi czy w singlu? poza tym jak mi wyjaśnisz że na dużo mocniejszej grafie miałem ponad 80 fps caly czas na tym samym klocku? jak się w multi na mapie zrobi zadyma to 7870 siada i tyle

 

bo w singlu to również nie mam spadków ponizej 55

 

no właśnie, i o to się rozchodzi cała sprawa, singiel nie ma wymagań w porównianiu do dobrej demolki na kilkudziesięciu playerów:D to miała być odpowiedź do użytkownika

tommyt1983

 

Po co teraz podkręcać, przez obecnie na tej karcie śmiga każdy tytuł w max detalach.

 

no jakby tak myśleć to każdy by miał 7870 i by nie było 7950 itp, wiadomo że chodzi o wydajność przecież Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

noo tak, ale co podkręcać np ram do jakiegoś stopnia i am rdzeń chyba proporcjonalnie też, chodzi mi żeby mi ktoś wyjaśnił jak zrobić poprawnie OC

 

Na poczatku nie ruszasz pamieci. Rdzen krecisz do momentu, w ktorym pojawia sie problemy ze stabilnoscia, artefakty lub wyrzucanie do pulpitu. Karte najlepiej testowac w grach mocno obciazajacych gpu na maksymalnych ustawieniach graficznych, dobrym testem stabilnosci jest crysis 2 i alan wake. Jesli pojawiaja sie problemy albo zmniejszasz zegar do nieco nizszego niz maksymalny stabilny albo zwiekszasz napiecie korzystajac z np. sapphire trixx i krecisz dalej kontrolujac jednoczesnie temperatury. Potem krecisz pamieci, poza sprawdzaniem stabilnosci sprawdzasz w jakims benchmarku czy nie nastepuje spadek wydajnosci po OC pamieci, za mocno podkrecone pamieci we wspolczesnych kartach czesto przy duzo nizszym zegarze, niz zegar przy ktorym zaczynaja sypac artefaktami powoduja spadek wydajnosci poniewaz dziala korekcja bledow. Jesli chcesz tylko delikatnie podkrecic karte korzystajac ze standardowych napiec mozesz ograniczyc sie do zakladki w sterownikach.

 

Po co teraz podkręcać, przez obecnie na tej karcie śmiga każdy tytuł w max detalach.

 

Nie jest to prawda. Chyba, ze chodzi Ci o mozliwosc uruchomienia kazdego tytulu bez wymagan co do plynnosci, ale na to pozwala nawet gt520 2 gb.

Link to post
Share on other sites

Mam ta samą kartę wiec mogę ci podpowiedzieć odnośnie jej podkręcania więc najlepiej podkręcać przy pomocy msi afterburner jak juz ściągniesz odhacz sobie w opcjach odblokowanie napięcia gpu zamknij program i uruchom ponownie , na początek ustaw power limit +20, gpu voltage 1,235V ,gpu ustaw na 1180mhz , pamięci na 1260mhz jak będzie niestabilnie to podnieś napięcie gpu na 1,4V o karte nie masz się co martić nawet jak byś dał maksymalne jakie jest możliwe napięcie w msi afterburner nie ma prawa się nic stać karta jest bardzo chłodna i cicha . Co do podkręcania tej karty to oczywiście bardzo się opłaca gdyż jej wydajność bardzo wzrasta po oc . Niestety radek 7870 na standardowych taktach nie radzi sobie zbyt dobrze np w BF3 , shogun 2

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...