Skocz do zawartości

problem z plyta


Recommended Posts

Witam, mam następujący problem z płyta intela D101GGC. Padły mi trzy kondensatory, wymieniłem je i po wymianie udało mi się włączyć komputer około 4 razy, natomiast później już nie. Obraz zatrzymuje się już na starcie i nawet do biosu nie mogę się dostać. Czy jest na to jakąś rada ? Czy od razu wymieniać płytę.

Link to post
Share on other sites

Obraz zatrzymuje się już na starcie i nawet do biosu nie mogę się dostać. Czy jest na to jakąś rada ? Czy od razu wymieniać płytę.

Bardzo budżetową miałes płytę - i dobrze się stało, że padła, masz teraz argument nad zmianą całej platformy. Sugeruję Ci zakup czegoś pod LGA1155 - nawet kupując dwurdzeniowego Pentiuma serii G z płytą na H61 zauważysz sporą różnicę in plus. Oczywiście, wymiana napędu czy dysku też będzie wskazana - myślę, iż posiadasz je na ATA, nieprawdaż? Zresztą... zresztą podaj, jaki masz dokładnie aktualnie sprzęt oraz ile mógłbyś wydać a dobierzemy Ci coś odpowiedniego.

 

W co grasz?

Link to post
Share on other sites

I tu Cie zaskoczę ponieważ dyski mam na sate. Obecnie już piszę :

 

Płyta intel D101GGC

Procek: Intel Pentium D 2,6 Ghz Dual Core

Grafa: Geforce GT 220 512 MB

Ram: 1,5 GB DDR (400)

Dysk: SEAGATE Barracuda 250 GB

Dźwięk: integra z płyty

 

Znalazłem płytkę ASUSA na allegro pod ten sam socket z obsługą DDR3 (1333) za 170 zł i chyba się skuszę. Niestety ale obecnie fundusz mi na za wiele nie pozwoli więc wymiana procka za bardzo nie wchodzi w gre. Czekam na odpowiedź.

 

A gra róznie. Między innymi WOT (World Of Tanks) oraz seria hitman (mam sentyment do tej gry). A najlepsze są wojenne; COD, MOHAA itp.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Znalazłem płytkę ASUSA na allegro pod ten sam socket z obsługą DDR3 (1333) za 170 zł i chyba się skuszę.

O ile płytka ma lepszą sekcję zasilania, szerszą możliwość włożenia mocniejszego procesora, funkcje niezbędne do OC (z tego co widzę Twoja aktualna nie ma chyba możliwości robienia OC, nieprawdaż?) to warto. Obecnie pamięci DDR3 są tanie i zakup kości 4GB za około 70-75zł (nowa, GoodRam) da Ci wzrost wydajności.

 

Czy warto wymieniać? Jeśli aktualna miała problemy z kondensatorami i ponadto nie możesz wejść do biosu to chyba tak. Oczywiście - powinieneś sprawdzić ją na innych pamięciach, na porządnym i markowym zasilaczu oraz na innym procesorze (o karcie grafiki nie wspomnę). Tak, myślę, ze powinieneś też sprawdzić gdzieś czy inne elementy Twojego zestawu dobrze pracują (w sensie - nie są uszkodzone). Piszę tak bo nie podałeś, jaki masz zasilacz, zapewne masz jakiś kiepski lub no-name i to on mógł uszkodzić Ci nie tylko płytę - mógł ale nie musiał - niemniej warto wszystko sprawdzić bo może okazać się, ze zakup MBO nie będzie jedynym jesiennym wydatkiem.

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...