Skocz do zawartości

BQ Shadow Wings SW1 120mm PWM a Fortis


Recommended Posts

Witajcie

Mam pytanie czy ktoś z was spotkał się z takim duetem ?

BQ Shadow Wings SW1 120mm PWM z SPC Fortis ?

Szczególnie interesuje mnie sposób montażu, ponieważ obawiam się ze mogą być problemy z przymocowanie wiatraka do wieży (przez dziwne kołki BQ).

Druga kwestia, to wydajność i cisza w stosunku do standardowego coolera z fortisa?

Z góry dziękuje za odp

Pozdrawiam

Kocur

Link to post
Share on other sites

Fortis ma mocowanie na gumowe kołki, które trzeba przeciągnąć przez otwory, dlatego nie ma możliwości zamontowania tego wentylatora. Jedynie be quiet! SilentWings PURE 120mm ma 1350 obrotów na max i będzie ciszej pracował od oryginalnego, który na max ma 1500 i nieźle hałasuje jak zapewne wiesz.

Link to post
Share on other sites

On nie musi nikogo słuchać bo sam ma Fortisa co widać w sygnaturce i skoro chce w min zmienić wentylator to chyba jest jakiś powód. Generalnie uważam, że Fortis jest bardzo dobry, ale jak każdy produkt ma soje wady i zalety i należy o tym mówić. Wtedy może wyciągniecie wnioski i następnym razem ukaże się wersja Pro z poprawionym wentylatorem co ucieszy użytkowników.

Link to post
Share on other sites

No to ładnie widać obiektywizm. Użytkownik t.luk piszę, że nigdy nie widział, aby wentylator z Fortisa osiągnął 1500obr, na to ja wklejam zdjęcie, które sam zrobiłem pokazując prawdę, a ktoś edytuje mój post i usuwa niewygodne dowody. Tylko tak dalej. Tak trzymać...

Edytowane przez bodek_
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm, od kilku dni obserwuję zachowanie użytkownika bodek_ i nie wiem co jest grane. kto to w ogóle jest ?! Kłóci się z t.luk'iem, który ma wielkie doświadczenie i zrobił niejeden test, poza tym dysponuje odpowiednim sprzętem i zapleczem.

 

Jak ja czegoś nie wiem to napisz kim jesteś, może jakimś ekspertem, wtedy zwrócę honor. WTF ?!

Link to post
Share on other sites

No to ładnie widać obiektywizm. Użytkownik t.luk piszę, że nigdy nie widział, aby wentylator z Fortisa osiągnął 1500obr, na to ja wklejam zdjęcie, które sam zrobiłem pokazując prawdę,

Jaką prawdę? Testowałem w tym roku kilka sztuk Fortisa i wentylator nie miał więcej jak 1400 RPM. A Ty choć raz sam go testowałeś? Pomijam już fakt, że nadal nie przeprosiłeś użytkowników za wprowadzanie w błąd bo Fortis nie ma głośnego wentylatora. Czekamy zatem na przeprosiny ale pewnie się nie doczekamy?

 

@ Sleeveking

Wiadomo co to za użytkownik - patrz gdzie i co linkuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@kocur87 nie założysz tego BQ na Fortisa. Chyba, że jakaś kombinacja na opaskach, ale i tak nie ma za bardzo za co złapać.

 

@t.luk - Tak testowałem, nawet wczoraj ponownie sprawdziłem dwa wentylatory z Fortisa i oba pokazywały taką samą wartość na max obrotach co pokazuję poniżej (może teraz nie usuną).

Jak dla mnie na max obrotach, które dochodzą do 1500, a dokładnie 1470 jest głośno.

 

http://aac.com.pl/images/fortis_obroty_1470.jpg

Link to post
Share on other sites

http://aac.com.pl/images/fortis_obroty_1470.jpg

 

1. Widzisz tam gdzieś 1500 RPM, przy których tak obstawałeś?

2. Pokaż obroty jak wentylator jest na coolerze CPU (w ten sposób to ja Ci mogę udowodnić, ze wentylator z CNPS10X Performa ma grubo ponad deklarowane 2000 RPM). Każdy tester wie, że radiator spowalnia jeszcze pracę wentylatora więc takie bajeczki to naprawdę wciskaj gdzieś indziej...

 

Jak dla mnie na max obrotach, które dochodzą do 1500, a dokładnie 1470 jest głośno.

Głośno to jest przy Thermaltake Contac 29 / 39 czy też Zalman CNPS10X Performa. A może stwierdzisz teraz, że ich wentylatory @ 1800-2000 RPM są akceptowalne?
Link to post
Share on other sites

nie założysz tego BQ na Fortisa. Chyba, że jakaś kombinacja na opaskach, ale i tak nie ma za bardzo za co złapać.

Jak ma choć troszkę wyobraźni to założy, nie rób z ludzi kalek. Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o moddingu nie pisał byś takich herezji

A nie da, to się parasola w ..... otworzyć .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jak wiesz jak założyć ten wentylator na Fortisa to doradź koledze, który jest w potrzebie i tego oczekuje, a nie naskakuj nie mając nic konkretnego do powiedzenia w temacie. Nie każdy ma tyle wyobraźni co Ty jak widać, gdyby autor postu wiedział to by nie zadał tego pytania, czy tak?

 

@ t.luk - cytuję Twoją wypowiedź " Nie miałem jeszcze w rękach Fortisa, którego wentylator miałby 1500 RPM. Zwykle było to z przedziału 1300-1400 RPM " - to Ci po prostu pokazałem, że ma więcej.

 

Praktycznie każdy wentylator powyżej 1200 obr, jest już słyszalny, nawet Noctua, a nie dopiero wentylator tej kasy.

 

Poza tym odczucie hałasu jest pojęciem względnym, dla mnie na max obrotach jest po prostu głośno i tyle. Dla ciebie może być bezszelestnie, dla innego zaś umiarkowanie cicho itd...

 

 

Rozumiem, że się znacie, jesteście już długo na forum itd.. ale czy to jest powód, aby tak na kogoś naskakiwać?

Link to post
Share on other sites

To jak wiesz jak założyć ten wentylator na Fortisa to doradź koledze, który jest w potrzebie i tego oczekuje, a nie naskakuj nie mając nic konkretnego do powiedzenia w temacie

Przecież napisałem mu we wcześniejszym poście co może zrobić

 

wszystko zależy od tego czy po montażu ma to wyglądać ładnie czy po prostu ma działać ? Możesz w odpowiedni sposób dociąć kołki z BQ aby wsunęły się w szczeliny w chłodzeniu .

Czekam na odpowiedz autora tematu.

Link to post
Share on other sites

Takie rozwiązanie pozbawione jest sensu bo przecież musi zapłacić za nowy wentylator prawie 60zł chyba nie po to, aby w nim ciąć kołki i tracić gwarancje 36 miesięcy.

 

Można stosować różnie pomysły, ale nie ingerować mechanicznie w konstrukcje wentylatora czy radiatora.

 

Np. Można by ewentualnie próbować dopasować kołki z jakiegoś innego materiału... Wtedy można ciąć, piłować itp... I to mogło by się nawet udać.

Edytowane przez bodek_
Link to post
Share on other sites

Takie rozwiązanie pozbawione jest sensu bo przecież musi zapłacić za nowy wentylator prawie 60zł chyba nie po to, aby w nim ciąć kołki i tracić gwarancje 36 miesięcy.

Jak się ze mną skontaktuje to wyślę mu 4 szt. tych kołków / a potrzebuje 3 szt. ponieważ do wentyli jest dołączane 5 sztuk/ mam ich od groma.

Napisał by do Listana, to wyślą mu kołki zapasowe bez problemu i za darmo,

mi przysłali cały komplet kabli modularnych do zasilacza BQ za darmo.

BQ ma bardzo dobry serwis, który interesuje się swymi klientami.

 

I szczerze wątpię aby utrata kołków skutkowała utratą gwarancji.

Link to post
Share on other sites

@ t.luk - cytuję Twoją wypowiedź " Nie miałem jeszcze w rękach Fortisa, którego wentylator miałby 1500 RPM. Zwykle było to z przedziału 1300-1400 RPM " - to Ci po prostu pokazałem, że ma więcej.

Pokaałeś SAM WENTYLATOR, bez radiatora a Fortis = radiator + wentylator. Nie próbuj tutaj manipulować wartościami RPM w ten sposób bo wiem jak zachowują się wentylatory bez radiatorów - przyspieszają bo nie ma żadnego oporu za nimi (i tak, wtedy SAM wentylator z Fortisa może mieć ponad 1400 RPM). Nie wierzysz? Sprawdź ;)

 

Praktycznie każdy wentylator powyżej 1200 obr, jest już słyszalny, nawet Noctua, a nie dopiero wentylator tej kasy.

np. be quiet! Silent Wings / Silent Wings 2 oraz Noiseblockery PL2 s a bardzo ciche mimo 1200-1300 RPM.

 

Poza tym odczucie hałasu jest pojęciem względnym, dla mnie na max obrotach jest po prostu głośno i tyle. Dla ciebie może być bezszelestnie, dla innego zaś umiarkowanie cicho itd...

Tak, tu się zgodzę.

 

Rozumiem, że się znacie, jesteście już długo na forum itd.. ale czy to jest powód, aby tak na kogoś naskakiwać?

A dlaczego Ty jedynie manipulujesz informacjami zamiast rzetelnie pomóc? (przypominam, że nadal nie przeprosiłeś za stwierdzenie, że Fortis ma rzekomo ma głośny wentylator)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Deklaracja producenta - Ilość obrotów: 750 - 1500 i to jest prawda, tak też działa na max 1470 RPM co udowodniłem. 30 RPM to naprawdę żadna równica, która nic nie zmieni w wydajności jak i poziomie hałasu o czym doskonale wiesz.

 

Dla mnie jest po prostu głośny, mogę mieć takie zdanie?. Nie mam za co przepraszać, to raczej od Ciebie oczekuję przeprosin za naskakiwanie.

Edytowane przez bodek_
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...