Skocz do zawartości

Gigabyte HD6850 Windforce


Recommended Posts

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś zmieniał w swoim modelu tej karty bios bo czytałem, że producent wypuścił te karty z niedopracowanym BIOS'em, co objawia się głośna praca wentylatorów które pracują cały czas na duzych obrotach.

Na oficjalnej stronie producenta nie znalazłem BIOS'u natomiast dokopałem się do tej stronki: http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?page=1&architecture=ATI&manufacturer=Gigabyte&model=HD+6850&interface=&memSize=0 ale nie mam pojęcia na ile pewne sa z niej BIOS'y i czy ktoś testował ten najnowszy z nymerkiem F21?

Jeżeli ktoś testował to jakim programem wgrywał bo gigabyte udostepnia program do flashowania BIOS'u tylko niewiem czy będize się nadawać do tego z tej strony co podałem. Dziekuje z góry za wszelkie informacje na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Wgraj ten od msi .Najlepszy http://www.techpower...024.101125.html

 

A czy nie uwalę tym mojej grafy bo to od MSI i jak widzę to tam jest chyba ustawione trochę wyższe taktowanie rdzenia. A próbowałeś może tego F21 dedykowanego dla windforce OC ? Tak wogóle to co to jest za stronka, kto robi te BIOS'y bo na oficjalnej stronie nie ma żadnego BIOS'u dostepnego?
Link to post
Share on other sites

Napisz mi dokładnie jak użyłeś Ati Winflash bo ja włączyłem pod windowsem 7 z poziomu administratora i najpierw dałem "load image" wskazując ten .rom od MSI a potem dałem "Program" pojawiło się okienko CONTINUE dałem ok i przeszło bez żadnych komunikatów o błędach. Po tym nic się nie zmieniło, więc uruchomiłem komputer ponownie i jak włączyłem program GPU Caps Viewer to tam widzę w linijce MAX Clock: core: 820 MHz , Mem: 1050 MHz. Więc wnioskuję, że z nieznanych przyczyn nowy bios nie został wgrany i nadal mam mój oryginalny. Acha do flash-owania użyłem Ati WinFlash 2.0.1.18 i tam nie ma już opcji do zaznaczania " FORCE". Napisz mi też czy po flash-owaniu biosu na ten MSI od razu samoistnie wiatraki mają zwolnić i będzie ciszej czy muszę jeszcze sam ręcznie ustawić prędkość wiatraków?Po flash-owaniu uruchomiłem raz jeszcze ATI WinFlash i zwróciłem uwagę na informację w prawym górnym rogu programu, gdzie pisze Flash Type: M25P10/c a wcześniej miałem bodajże coś z F10 w nazwie ale nie zwróciłem wcześniej na to uwagi więc głowy nie dam ale czy to jest oznaczenie flashu od MSI ? Bo w info odnośnie tego biosu pisze "lock State 0 Core Clk: 820.00 MHz" tak jak u mnie w tej chwili bo karta nie jest niczym obciążona.

Edytowane przez Patyk
Link to post
Share on other sites

Napisz mi dokładnie jak użyłeś Ati Winflash bo ja włączyłem pod windowsem 7 z poziomu administratora i najpierw dałem "load image" wskazując ten .rom od MSI a potem dałem "Program" pojawiło się okienko CONTINUE dałem ok i przeszło bez żadnych komunikatów o błędach. Po tym nic się nie zmieniło, więc uruchomiłem komputer ponownie i jak włączyłem program GPU Caps Viewer to tam widzę w linijce MAX Clock: core: 820 MHz , Mem: 1050 MHz. Więc wnioskuję, że z nieznanych przyczyn nowy bios nie został wgrany i nadal mam mój oryginalny. Acha do flash-owania użyłem Ati WinFlash 2.0.1.18 i tam nie ma już opcji do zaznaczania " FORCE". Napisz mi też czy po flash-owaniu biosu na ten MSI od razu samoistnie wiatraki mają zwolnić i będzie ciszej czy muszę jeszcze sam ręcznie ustawić prędkość wiatraków?Po flash-owaniu uruchomiłem raz jeszcze ATI WinFlash i zwróciłem uwagę na informację w prawym górnym rogu programu, gdzie pisze Flash Type: M25P10/c a wcześniej miałem bodajże coś z F10 w nazwie ale nie zwróciłem wcześniej na to uwagi więc głowy nie dam ale czy to jest oznaczenie flashu od MSI ? Bo w info odnośnie tego biosu pisze "lock State 0 Core Clk: 820.00 MHz" tak jak u mnie w tej chwili bo karta nie jest niczym obciążona.

 

820 mhz czy to gigabyte oc ? Jak oc to nie wgrywaj msi bo inny kontroler v . Jak wersja zwykła 775 mhz użyj Rbe 1.28 tam jest force flash. Niestety rbe 1.28 nie obsługuje edycji biosu hd6xxx i tylko wgrasz to co jest na biosie. Jak za głośno dla ciebie to ccc zmiejsz obroty went.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...