Skocz do zawartości

MSI Z77A-G43 Problem z głosnikami 5.1


Recommended Posts

Witam, po zakupie nowego pc spotkał Mnie niespodziewany problem ... z podłączeniem głośników 5.1

Model to Genius 5.1 SW-HF 5000.

Sterowniki zainstalowane. Kablem hdmi "wychodzę" na Tv, który podłączony jest pod glośniki, ale to jest gorsze rozwiązanie ( które na obecną chwilę dziaila). Inne najbardziej prawidłowe to podłączenie pełnego 5.1 za pomocą 3wyjsc ( zielony czarny i pomarańczowy). Po podłączeniu wykrywane są wszystkie głośniki i testując każdy z kanałów słyszę dźwięk na wszystkich głośnikach. Gdy włączyłem muzykę to leci na 2.0

odpalam test i wszystko jest ok. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Czasami piosenka z YT poleci z pełnego 5.1. Odtarzacz muzyki to foobar, a filmów VLC.

Czy macie jakikowilek pomysł dlaczego tak się może dziać ??

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź jest prostą odwarza tak jak jest nagrane w oryginale czyli muza prawie zawsze w 2.0 z małymi wyjątkami , filmy też w zależności jak są zripowane czyli 5.1 lub 2.0 , gry raczej zawsze 5.1 .Jak chcesz słuchać muzy wielokanalowo to jest możliwość wymuszenia kwadro w programie foobar 2000 . Ponoć można jakimiś programami wymusić stale 5.1 lecz różnie to wygląda i często efekt jest mizerny.

Link to post
Share on other sites

sentiel28 To,że muzyka jest w 2.0 nie powinno przeszkodzić o odtworzeniu 5.1

Np gdy podłączymy playera ( który nięwątpliwie ma wyjście 2.0 ) do 2.1 to zagra nam 2.1, do 5.1 zagra 5.1 itd :) To będzie dźwięk "sztucznie rozłożony" z podziałem tylko na prawy i lewy kanał ( słyszane podczas przejść).

Jak narazie udało się to zrobić i gra, ale tak samo było na samym początku i się "zmieniło" why ?!

Przestawiłem każdy z kanałów na liniowe i później na to,że czarny - tylne, zielony - przednie, pomarańczowy - sub/ centralny i jakoś zrobiło się dobrze... takie rozwiązanie troszeczkę mało satysfakcjonujące,ale przynajmniej działa ( ciekawe na jak długo ^^ ).

Można uznać,że częściowo rozwiązane, ale niestety czuję,że jeszcze będę się odzywał w tym temacie :-/

Pozdrawiam Michał.

 

No i niestety po ponownym włączeniu komputera dźwięk znów był 2.0

Zatem niepozostaje Mi nic innego jak podłączenie tego w sposób... Hdmi do tv i z tv nietety gniazdem słuchawkowym do głośników. Inne wyjście to kabel optyczny, ale głośniki niestety nie mają wejścia... :-/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...