Skocz do zawartości

GTX 680 - Dwaj producenci , którego wybrać


Recommended Posts

Witam wszystkich. Zastanawiam się którą z tych dwóch kart wybrać :

 

1. http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-n680oc-2gd-466451/

2. http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n680gtx-lightning-489487/

 

Dodam że z MSI miałem już do czynienia i to naprawdę świetne karty , ciche i chłodne. Ale z drugiej strony kusi mnie trochę ten Gigabyte. Jest tańszy i z tego co wyczytałem również cichy i chłodny (Odrzuca mnie trochę to niebieskie PCB :D ) Teraz nie wiem czy pozostać przy sprawdzonej konstrukcji jaką jest MSI , czy zaryzykować i kupić tańszego Gigabyta ? Proszę o jakieś porady , z góry dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Ja także mam GTX670 od GB (OC z WF3x). Sygnaturka jest nieaktualna, muszę ją w końcu edytować :P

 

Karta jest bardzo cicha - niesłyszalna zarówno pod obciążeniem jak i w spoczynku. Gram na FullHD, nie miałem jeszcze problemu z żadną grą - żadnych widocznych ścin, przymuleń itd.

Karta niepodkręcana (nie przeze mnie). Firmowe OC póki co wystarcza - 1163MHz w boost. Temperatury:

- w BF3 online przy długiej rozgrywce 58*C (obudowa w sygnaturce),

- przy obciążeniu 100% w smarkach 64*C.

 

Do karty nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Działa bez problemów i fochów. Jedyny minus jaki wystawiłem dając opinię w sklepie w którym dokonałem zakupu, to minimalna ilość dodatków, a mianowicie: sterowniki, przejściówka molex-PCI_E 6pin, przejściówka molex-PCI_E 8pin i to tyle. No ale niska cena musiała się na czymś odbić. Na szczęście, GB nie popełnił błędu i cenę odbił sobie na dodatkach do katy, a nie na samej karcie. Za to duży plus dla producenta - niby takie logiczne, a jednak.

O minimalnych, wręcz spartańskich dodatkach wspominam dlatego, że wcześniej miałem EVGA (z sygnaturki) w wersji FTW - tam dodatków był cały pierdyliard, włącznie z przejściówką D-sub, 3 naklejkami dla entuzjastów i wielkim plakatem.

 

Ale to tyle. Karcie spokojnie mógłbym wystawić 9/10. 9, bo 10 dałbym gdyby GB dorzucił jeszcze choćby przejściówkę do monitora.

 

EDTA:

Akurat jak na pieniądze patrzysz to hd7970 jesszcze lepszy. Wydajność praktycznie gtx680

 

Mylisz się. Porównując GB GTX670 OC WF3x to karta jest:

1. Tańsza od najtańszego HD7970.

2. Jest wydajniejsza od HD7970 i HD7970 w wersji GHz Ed. (z racji firmowego OC).

3. Ma może nieco mniejszy potencjał OC (tylko w względem podstawowej wersji HD7970, nie względem GHz Ed.), ale cenowo wciąż jest wyraźnie od niej tańsza. (około 150 zł).

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mam podkręconą tak jak w sygnaturce. gry w granicach 60C , wyniki masakryczne:) dobrze się mówi że nVidia wprowadzając taką 670 na rynek strzeliła sobie w stopę względem 680. Dla nas dobrze :)

 

Drake07

Moja przegania msi lightning gtx 680,

Edytowane przez wiwat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie zgodze się z tym, że wzrost wydajności jest żaden bo wystarczy spojrzeć na testy w battlefieldzie3 i skok widać. Jeszcze tylko mam pytanie czy jest ktokolwiek na tym forum kto miał obie karty i może się wypowiedź.

 

Oczywiście że widać różnicę między GTX680 a GTX670, ale tylko w wersjach ze stockowymi zegarami.

Wersja od GB z OC na WF3x wyrównuje GTX670 ze stockowym GTX680, a to nie koniec możliwości OC tej karty.

 

Jeśli ktoś uważa, że zakup GTX680 jest wciąż godny uwagi pomimo różnicy blisko 500 zł względem takiego GB GTX670 OC WF3x, to musi kompletnie nie dbać o pieniądze. Różnicy wydajności między GTX670 OC WF3x a GTX680 nie ma, a w cenie to +500 zł.

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ave nie badz smieszny ze 670 oc jest mocniejsza od 7970 a jeszcze od wersji ghz, nie mowiac wogole o ghz gigabyte 1100 mhz.

 

670 na full detach i fajerwerkach w stylu aa itp to moze siedziec na du**e 7950 mowiac o stockach, i nie mow ze moze tak ale to jest wersja oc- 7950 i 7970 sa rowneiz po oc i to duzo wyzszych w porownaniu do stockowych...

 

http://www.tomshardw...ng,3283-11.html

 

A dodajac do tego wszystkiego sterowniki 12.7 od amd ktore diametralnie przyspieszyly uklady serii 7000 to moim zdaniem pozamiatane...

 

oczywiscie gtx 670 moze byc bardziej oplacalny ze wzgledu na cene ktora jest np wg asusa ok 200 zl tansza na korzysc gtx

pozatym zapoznaj sie:

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-ghz-edition-review-benchmark,3232-8.html

i nie mowcie mi tylko ze tam sa stocki a ghz jest niby krecony, w teorii jest podkrecony ale w praktyce to karta stockowa wersji ghz chyba ze mowimy o podkreconym fabrycznie gigabyte 7970 ghz o zegarach 1100 ktory jest jeszcze mocniejszy

Edytowane przez arekinho
Link to post
Share on other sites

Ave nie badz smieszny ze 670 oc jest mocniejsza od 7970 a jeszcze od wersji ghz, nie mowiac wogole o ghz gigabyte 1100 mhz.

 

Gigabyte GTX670 OC WF3x jest wydajniejszy po wyjęciu z pudła od stockowego HD7970 (bez żadnego OC) i od HD7970 w wersji GHz Ed (po wyjęciu z pudła, bez żadnego OC). Po OC HD7970 to zupełnie co innego, ale ja porównywałem GTX670 WF3x OC do stockowych HD7970 i GHz Ed. - czyli kart wyjętych z pudła. Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Nie przeczę, ale przeczytaj jakie karty porównywałem ? Porównywałem GB GTX670 OC WF3x do HD7970 bo GBGTX670 OC jest od niej nieco wydajniejsza, jej cena to 1480 zł, gdzie za HD7970 trzeba dać około 1600 zł.

Teraz czaisz porównanie ?

 

A to że GB HD7970 z 1100MHz będzie wydajniejszy to wiem, ale nie taki był zamysł mojego porównania. Skoro GTX670 OC z WF3x jest nieco wydajniejszy od HD7970 po wyjęciu z pudła, to dla osoby która nie kręci karty, GTX jest lepszym wyborem, bo oferuje to samo co stockowy HD7970 ale jest przy tym tańsza. Kumasz ? :)

Link to post
Share on other sites

jakie 1600 co ty mowisz??? i to jeszcze stock?? jak za 1470 masz od gigabyte wersje 7970 o czestotliwosci 1000 Mhz czyli prawie Ghz( ale nie ghz bo na starym biosie i mniejsze taktowanie pamieci) ty porownujesz gtx 670 po co do zwyklego 7970 ? jak werjsa ktora ci podalem jest w cenie tego gtx po oc a moim zdaniem radzi sobie z nia w wydajnosci a juz napewno nie odbiega. pozatym za rok 2 ten 7970 pokaze przewage gdzie u gtx przepustowosc pamieci bedzie waskim gardlem i pamiec pewnie tez....

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/3758928

Link to post
Share on other sites

Zacznę od końca - nawet nie podejmuj kwestii "wąskiego gardła przepustowości pamięci", bo to ulubione stwierdzenie osób, które nie mają nic do powiedzenia więc piszą to gó**o mimo, że nijak ma się to do rzeczywistości...Także proszę Cię, nie zaczynaj tego tematu.

 

Co do ceny - albo ceny spadł w przeciągu ostatnich kilku dni, albo ja czegoś nie rozumiem, bo gdy patrzyłem na ceny 3 dni temu, ten HD7970 kosztował nieco poniżej 1600 zł - 1580 zł, coś koło tego. Najwidoczniej ceny spadły, co rzeczywiście zmienia obraz sytuacji i zwracam honor.

Nie zmienia to jednak faktu, że GTX670 OC z WF3x jest wydajniejszy od stockowego HD7970.

http://tpucdn.com/re...ges/perfrel.gif

Ten GB HD7970 to jednak fajna oferta...

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

1. nie mow rzeczy ktore mialy miejsce bo teraz jest terazniejszosc i ceny kart spadly.

2. TY nie podejmuj kwestii przepustowosci gdyz sam nie wiesz co ona znaczy, tak je osoby ktore pieprza ze gtx 660 ze 192 bit to nie problem, obalony przez link podany odemnie wczesniej, wlaczasz aa itp i jest to najgorzy shit gdzie ta 660 ti nawet moze ogladac tyly 7870 tanszego o wiele- gdzie nawet twoj gtx 670 odstaje na min fps od 7950 o 7970 nie mowiac, Wiec nie twierdz ze nie robi to roznicy.

Jesli juz robi to za rok ok te 256 bit mocniejszej wersji bedzie mialo ten sam problem i sie nie wymadrzaj mowiac nawet nie podejmuj tej kwesti.

 

Pisalem wczesniej ze nowe stery duzo wniosly do serii hd 7000 wiec podawanie linkow sprzed pewnie 5 miesiecy jak nie wiecej mija sie z celem. Pozatym nie przekonasz nikogo a juz napewno nie mnie ze ten gtx 670 od gigusia po oc jest wydajniejszy od np radka podanego przezemnie ktory jest w tej samej cenie

Edytowane przez arekinho
Link to post
Share on other sites

1. Ceny spadły, to moja wina ? T_T Pisałem swoją wypowiedź gdy ceny były jakie były...Piszesz, że "Teraz jest teraźniejszość" - i była ona wtedy gdy pisałem swoją wypowiedź T_T Napisze do Ciebie gdy ceny GTX670 spadną - też będzie rzeczywistość i powiem, że gdy dziś pisałeś swoją wiadomość, to byłeś w błędzie, bo ceny GTX670 już spadły...Ogarnij się. Nikogo nie oszukiwałem - ceny były jakie były. Nie wiń za to mnie.

 

2. Dlaczego piszesz GTX660 ? To wzdet i każdy to wie. Nie porównuj go do GTX670. GTX660 to kastrat w 101% znaczenia tego słowa - racją jest więc że 192bit w jego przypadku to jest wąskie gardło, ale TAK MIAŁO BYĆ. nV specjalnie skorzystała z niższego bit rate by zrobić słabszy model. Tak się - niestety, obecnie robi karty.

Pisanie więc, że to "wąskie gardło", to idiotyzm. Dzięki temu ustawia się wydajność karty. Tak się obecnie robi karty i ustawia się poszczególne modele w klasie wydajności i przedziale cenowym. Pisanie o "wąskim gardle" jest więc jak żalenie się, że niebo jest niebieskie...T_T

 

Dlatego pisałem Ci byś nawet nie podejmował tego tematu. Póki karta nie łapie zadychy, nie łapie dropów FPS to pisanie o wąskim gardle przepustowości pamięci jest naprawdę poniżej krytyki...

 

Wiesz kiedy mówi się o wąskim gardle przepustowości pamięci ? Gdy karta pokroju GTX680 w wysokich rozdzielczościach przestaje być na poziomie HD7970 i spada do poziomu GTX660 lub nawet niżej - wtedy można mówić o problemie.

 

Pisanie, że GTX660 ma 192bit więc jest do du*y, jest poważnie tragiczne...Ta karta nie ma być potworem wydajności. Niski bit rate ustawia wydajność karty, ale nie sprawia, że w pewnych grach GTX660 nagle spada do poziomu kart za 100 zł.

Teraz kapujesz temat ? T_T

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Pieprzysz glupoty jak malo kto. Przeciez ty to napisales 20 min temu ze cena zwyklego radka 7970 to mion 1600 gdzie te 20 min temu radka po co kupisz za 1470, a mowisz cos ze gdy pisales to cena byla inna wiec wogole cie nie rozumiem? Pisales to 20 min i chodzi mi o to ze jesli piszesz cos dzis o cenach to podawaj aktualne ceny.

 

Po drugie czy ja powiedzialem ze gtx 670 z 256 bitami to teraz probleM? nie! Powiedzialem ze jezeli teraz 192 bit to problem to wraz z postepem technologicznym i wydawaniem coraz mocniejszych gier to za rok te 256 bit pewnie bedzie problem jak teraz ma je 660. Dlatego wg. mnie 7970 a raczej jego przepustowosc pamieci jest bardziej "przyszlosciowa" bo karty za 1500 raczej nie powinno sie wymieniac co rok jesli mowa o grach.

Ponadto najpierw mnie krytykujesz gdy wspominam o bit racie bo to nie jest wyznacznik a wydajnosci a teraz piszesz ze bit rate swiadczy o wydajnosci... Ty sie ogarnij a nie ja. Pozatym posiadanie 384 bit zamiast 254 jest poprostu dla mnie nie problemem ale czyms lepszym.

Ja mowie o jednym a ty mi kontra o drugim.. No bezsens

Edytowane przez arekinho
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...