Skocz do zawartości

EVGA GTX670


Recommended Posts

Witam

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx670-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-980-6008-02g-p4-2670-kr-483323/

 

Miał / ma ktoś tą kartę? Chciałbym zapytać jak z jej temperaturami, czy są znośne. Miałem wziąć od Gigabyte ale ze względu na wygląd z niej zrezygnowałem. Głośność jest nie ważna bo i tak ciągle w słuchawkach siedzę :P

Link to post
Share on other sites

cicha to ona nie będzie

 

O rly ? A skąd ta pewność ? Miałeś którąkolwiek z tych wersji ?

 

Miałem wersję EVGA GTX670 FTW. Fakt, to chłodzenie było z referencyjnego GTX680 i na jego PCB, ale w podkręconej wersji FTW temp w stresie nie przekraczała 78*C.

Tutaj powinno być podobnie. Bez OC i na tym chłodzeniu myślę że te 78*C to będzie max, choć to także zależy od tego jak przewiewną masz obudowę.

 

Co do głośności - napisałeś, że Cię to nie interesuje, ale w spoczynku karta jest bezgłośna. W stresie słychać lekki szum, ale naprawdę trzeba byłoby siedzieć w kompletnej ciszy i mocno obciążonej karcie by zaczęło to kogoś irytować. Zresztą, moja buda to jedno wielkie sito %-)

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Nie no, oczywiście że karta będzie cieplejsza od wersji GB z WF3x (u mnie max 64*C) i będzie także on niej głośniejsza (pod obciążeniem), ale EVGA nie robi suszar. Zresztą, tak jak napisał powyżej Sn1PeR - nie ma tragedii. Fanatyk cichej pracy komputera będzie zawiedziony, ale normalny gracz z lekkim wyczuleniem na kulturę pracy będzie zadowolony.

Link to post
Share on other sites

A teraz pytanie trochę z innej beczki - czy taki blok spisuje się tak samo wydajnie jak wersje pełnowymiarowe ? Mniejsza powierzchnia krążenia cieczy = mniejsza powierzchnia oddawania ciepła = niższa wydajność ?

 

mati7766:

Nie, karta nie będzie "suszarą", o to się nie martw. Będzie głośniejsza pod obciążeniem od np GB czy ASUS'a, ale spokojnie, tragedia to zdecydowanie nie jest.

Link to post
Share on other sites

Nie no, pełnowymiarowe bloki na GTX680 pasują na GTX670 FTW, także jest to możliwe, ale faktycznie wątpię, by ktoś takie porównanie zrobił - nie w formie testu. Raczej można by było zrobić to na zasadzie porównań użytkowników którzy zwodowali swoje karty.

 

No nic, tyle ode mnie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...