Skocz do zawartości

Problem z grafiką i rozdzielczością


Recommended Posts

Siemka :)

Mam lapka Lenovo Z580 z gt630m

Mój problem polega na tym, że gry, a mianowicie Colin 4 i DiRT 2 w które gram, otwierają mi się w 4:3

i są czarne pasy bo bokach...

 

rodzielczość ekranu w laptopie jaką mam to 1366x768 więc to chyba 16:9 albo coś podobnego, no krótko mówiąc "wide screen", a te gierki mi się w kwadracie otwierają w 4:3... tak jak na zwykłym kwadratowym monitorze... w ustawieniach tych gier też mam tylko do wyboru rozdzielczości 4:3...

 

Proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to w tych grach wygląda, ale w niektórych trzeba samemu wybrać proporcje ekranu (specjalne ustawienie w opcjach grafiki). A sterownik masz aktualny?

 

EDIT

http://www.hardocp.c...EhfM18xX2wuanBn

Będzie to aspect ratio. Ustaw 16:9.

 

EDIT2

Jeśli chodzi o Colina 04, to gra jest na tyle "stara" (brzmi to śmiesznie...), że jej opcje mogą nie wspierać rozdzielczości 16:9. Ale często jest na to lekarstwo ;). Poszukaj w katalogu gry (lub katalog z profilami/kontami) tekstowych plików konfiguracyjnych (rozszerzenie może być inne niż txt, ale otworzysz to notepadem, wordem...). Jeśli kiedyś się bawiłeś w robienie configów do gier typu Counter Strike, Enemy Territory, Call of Duty, ... to będzie to dla Ciebie łatwe. Jeśli nie, to googlaj po frazach typu "colin 04 custom resolution".

Ja taki zabieg wykonałem w grach ET, pierwsze Splinter Cell, Richard Burns Rally (tam to trzeba było też zmieniać ustawienia zegarów by się poprawnie wyświetlały), także życzę powodzenia przy grzebaniu w Colinie :).

Edytowane przez Bartek Żak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...