Skocz do zawartości

DOS - Instalacja i uruchamianie NOWYCH gier


Recommended Posts

Windows http://www.forumkomputerowe.com/public/style_emoticons/default/ph34r.png "zjada" zasoby http://www.forumkomputerowe.com/public/style_emoticons/default/dry.png mojego komputera w czasie gry.

 

Wiem, że można zainstalować i uruchomić KAŻDĄ NOWĄ grę z poziomu systetmu DOS, na "gołym" pececie (bez systemu Windows, Linux). Wiem tyle, że w instrukcjach wybranych gier (wersja pudełkowa) jest nadrukowana komenda dla DOS.

 

Żadna z moich gier nie ma takiego wpisu, jak więc tego dokonać?

Link to post
Share on other sites

Wiem, że można zainstalować i uruchomić KAŻDĄ NOWĄ grę z poziomu systetmu DOS, na "gołym" pececie (bez systemu Windows, Linux).

Bzdura, wysoce nie realne.

 

Na opakowaniu pierwsza pozycja w wymaganiach to system operacyjny. A od jakiś 16 lat nie widuje tam DOS'a.

 

Co to prowokacja ?!

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Wiem, że można zainstalować i uruchomić KAŻDĄ NOWĄ grę z poziomu systetmu DOS, na "gołym" pececie (bez systemu Windows, Linux).

 

 

No jasne, bo takie pierdoły jak sterowniki, czy DirectX nie są przecież nikomu do szczęścia potrzebne. Pytanie brzmi skąd to wiesz ? Przyśniło ci się, czy może usłyszałeś o tym od wróżki ? Gdybyś napisał, że słyszałeś, że coś takiego może być możliwe ( a nie jest) byłaby inna rozmowa, jeśli piszesz, że wiesz, można jedynie zasugerować rozmowę ze specjalistą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Windows "zjada" zasoby mojego komputera w czasie gry. Wiem, że można zainstalować i uruchomić KAŻDĄ NOWĄ grę z poziomu systetmu DOS, na "gołym" pececie (bez systemu Windows, Linux). Wiem tyle, że w instrukcjach wybranych gier (wersja pudełkowa) jest nadrukowana komenda dla DOS. Żadna z moich gier nie ma takiego wpisu, jak więc tego dokonać?

 

Kolega ogląda stanowczo za dużo.

 

http://1.bp.blogspot.com/-ZNAh2goyoLo/Td5Y0uY8R3I/AAAAAAAAAFo/DKSboN3kl9U/s1600/back_to_the_future.jpg

Link to post
Share on other sites

Jak chce grać w stare gry to można, ale wtedy zamiast płytki z grą bardziej wskazane będą dyskietki;)

 

Jest coś takiego jak DosBox i działa to na windzie -można w nim odpalić stare gry np. ostatnio odpaliłem X-Com,UFO i Reunion - ale do tych gier to raczej trzeba ale spowolnic kompa żeby to normalnie zagoliło.

Edytowane przez kosq83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, a może koledze chodzi o uruchomienie gry bez windows explorera? Był taki program który uruchamiał grę przed uruchomieniem interfejsu Windowsa itd.

Chyba nie :

 

na "gołym" pececie (bez systemu Windows, Linux)

Reunion

Nie pamiętam, bym kiedykolwiek natknął się na kogoś, kto kojarzy tę grę :D Dla mnie jedna z najbardziej wciągających produkcji jakie kiedykolwiek powstały. Skończyłem ją na przestrzeni lat kilkanaście razy, więcej to chyba jedynie pierwszego X-Coma.

Link to post
Share on other sites

Widzisz kolego Nowaj - też męczyłem te i inne podobne gry. Reuniona da rady odpalić na W7 w dosbox z dźwiękiem i nie przyspieszone. Kilka razy pisałem już w komentarzach - Xenonauts -jeśli jesteś fanem UFO -jest to projekt dla Ciebie. Na 9 październik ma być 100% grywalna beta. Pozdrawiam i sorka za off topa.

Edytowane przez kosq83
Link to post
Share on other sites

Gdybyś napisał, że słyszałeś, że coś takiego może być możliwe ( a nie jest) byłaby inna rozmowa, jeśli piszesz, że wiesz, można jedynie zasugerować rozmowę ze specjalistą.

Żaden ze mnie specjalista, po prostu słyszałem, gdy informatyk z zawodu to powiedział kilka dni temu. Niestety nie mam możliwości go o to zapytać, a temat na prawdę mnie zaciekawił. W dodatku mówił o najnowszych tytułach, sądziłem że dla kogoś z forum jest to równie oczywiste i podzieli się umiejętnościami. Byłoby po prostu genialnie ;)

 

Kolega ogląda stanowczo za dużo. (Powrót do przyszłości)

Jedna z lepszych serii, też polecam. ;)

 

Windows 3.11 for Worksgroup < miałem okazję się tym bawić na swoim pierwszym komputerze, wyciągniętym z garażu - mam mieszane wrażenie co do przydatności, domniemam że mówiłeś z przekonaniem... :) Próbowałeś w dzisiejszych czasach używać tego połączenia na co dzień?

 

Był taki program który uruchamiał grę przed uruchomieniem interfejsu Windowsa itd.

Pamiętasz może jaki to był program? Edytowane przez quantic
Link to post
Share on other sites

Jedna z lepszych serii, też polecam. ;)

 

 

Mam na dysku wszystkie części w jakosci DVD

 

powiedziałem tak dla żartu bo DOS to skamieniały przedpotopowy podsystem

a twój post zabrzmiał dosłownie jakby był pisany w 98r ;)

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Kilka razy pisałem już w komentarzach - Xenonauts -jeśli jesteś fanem UFO -jest to projekt dla Ciebie.

Obczaiłem i będę śledzić. Dzięki za info :) Całkiem fajnym remake'iem UFO:EA jest UFO:Extraterrestials. Osobiście odliczam już dni do premiery nowego X-Com'a, mam nadzieję, że się za bardzo nie rozczaruję...

Link to post
Share on other sites

he he...Widzę, że temat się rozkręca. :-> Małe dygresje zawsze mogą coś wnieść.

powiedziałem tak dla żartu bo DOS to skamieniały przedpotopowy podsystem a twój post zabrzmiał dosłownie jakby był pisany w 98r ;)

Dokładnie tak, sam przecież nie wierzyłem w taką możliwość instalowania gier. :roll: Należę jednak, podobnie jak większość z Was, do grupy ludzi otwartych i skłonnych drążyć temat do uzyskania satysfakcjonującej odpowiedzi. ;)
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...