Skocz do zawartości

Karta Radeon 7850 dylemat.


Recommended Posts

Siema. Mam dymelat co do karty graficznej radeon 7850. Nie wiem którą wybrać :

Vertex3D Radeon HD7850 X-Edition 1gb czy Sapphire Radeon HD7850 1gb.

 

Vertex ma Taktowanie rdzenia [MHz] 1000

Sapphire ma Taktowanie rdzenia [MHz] 860

Szyna taka sama po 256 bit.

Taktowanie pamięci sapphire ma 4800 a radeon ma 4800.

 

I nie wiem czym się kierować :/ Jak podkręce radka od vertex na max to prawie będzie jak zwykłe 7870,

tak czytałem na forach ale ma 1 wiatrak i bd głośno chodziło podobno a sapphire ma 860 i to 140 to dużo moim zdaniem. P.s Czy jest sens kupowania karty 2 gb jak nie bd grał w bf3 czy inne gry ?

Karta 1 gb wystarczy na 2-4 lata ?

Link to post
Share on other sites

Jak nie będziesz grał w wymagające gry to nie lepiej kupić kartę graficzną np radeona 6770 1gb , kupowanie radka 7850 z pamięcią 1gb, w chwili obecnej jest nieopłacalne większość nowych gier wykorzystuje ponad 1gb pamięci już teraz . polecam wersje radka 7850 od saphire bardzo ciche i wydajne chlodzenie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witaj! NIe bierz vertexa jest bardzo glośny. Kup sapphire i sobie sam podkręcisz spokojnie do 1000 MHz albo i więcej. A tu masz odpowiedź na pytanie czy trzeba 2 GB http://www.techpowerup.com/reviews/Club_3D/HD_7850_RoyalQueen/9.html Myśle ze Ci 1 GB wystarczy na 2 lata w większości gier w Full HD. Może za wyjątkiem takich rodzynków jak GTA V (jesli bedzie taka opytmalizacja jak w IV)

 

@robertgr1 to jest mit ze karty w większości wykorzystują 1GB vram. Zobacz na link w moim poście.

Edytowane przez doktorekq
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witaj! NIe bierz vertexa jest bardzo glośny. Kup sapphire i sobie sam podkręcisz spokojnie do 1000 MHz albo i więcej. A tu masz odpowiedź na pytanie czy trzeba 2 GB http://www.techpower...alQueen/9.html. Myśle ze Ci 1 GB wystarczy na 2 lata w większości gier w Full HD. Może za wyjątkiem takich rodzynków jak GTA V (jesli bedzie taka opytmalizacja jak w IV)

 

@robertgr1 to jest mit ze karty w większości wykorzystują 1GB vram. Zobacz na link w moim poście.

 

MIt? chyba sobie żarty robisz sam niedawno zmieniałem radka 6870 na radeona 7870 głównym powodem było właśnie tylko

Sleeping Dogs to sa te w które ja grałem i bardzo często przycinały w wysokich ustawieniach i rozdzielczości ful hd lista jest o wiele większa . Zakup wydajnej karty graficznej z tylko 1gb pamięci to jest

 

1gb pamięci radeona 6870 podam ci kilka gier z wielu wykorzystujących więcej niz 1gb pamięci BF3 , max payne 3 shogun 2 .

Zakup wydajnej karty graficznej z tylko 1gb pamięci to jest strzelenie sobie samemu w stopę

 

MIt? chyba sobie żarty robisz sam niedawno zmieniałem radka 6870 na radeona 7870 głównym powodem było właśnie tylko

Sleeping Dogs to sa te w które ja grałem i bardzo często przycinały w wysokich ustawieniach i rozdzielczości ful hd lista jest o wiele większa . Zakup wydajnej karty graficznej z tylko 1gb pamięci to jest

 

1gb pamięci radeona 6870 podam ci kilka gier z wielu wykorzystujących więcej niz 1gb pamięci BF3 , max payne 3 shogun 2 .

Zakup wydajnej karty graficznej z tylko 1gb pamięci to jest strzelenie sobie samemu w stopę

 

sorki ale pisze z phona wiec pojawiły sie błedy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1 GB przydaje sie DOPIERO W DETALACH ultra przy 1920x1080 i włczonych filtrach AA i AF na maxa. Oraz w przypadku bardzo dokłądnych tekstur czyli np Crysis z Hi Resolution Packem w DX11.

 

W przypadku innych gier o mniejszych wymaganiach 1 GB starczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sapphire:

 

+ cicha

+ dobre OC po którym przebije vertexa

- jest droższa

 

Vertex:

 

+ mocno podkręcona na początku

+ tania

- niestety brak możliwości zmiany napięcia czyli nici z OC (ale i tak dużego by się nie udało osiągnąć)

- głośna (oczywiście takie są informacje ale moim zdaniem to wygląda tak że du*y nie urywa i pewnie tylko w stresie)

 

A jeżeli ktoś ma zamiar kupować hd7850 2gb to cena około 800zł to warto się zastanowić nad dołożeniem do GTX'a 660 :)

Link to post
Share on other sites

No ok kupie ta 7850 od sapphire , ale czy wystarczy zasilacz OCZ ZS 135, 80 Plus Bronze 550w czy lepiej kupić 600W ? , nawet jeśli podkręce to to 550w wystarczy ? :D

 

Wystarczy nawet [500W] jakbyś kręcił kartę i procesor.

Edytowane przez retigon
Link to post
Share on other sites

Zmiana planów dostane jeszcze troche kaski i do wydania na karte mam 1200zł ;d Jaka proponujcie tu dodam zestaw jaki mam na 100% , tylko karta właśnie jaką ;d

 

Procek - Intel core i5 3570k

Dysk - Wester Digital Caviar Blue 3.5

Pamięć- 4gb Vengeance 1600mhz

Płyta Główna- Asrock p67 Bro 3 (B3)

Zasilacz- OC ZS 550w 80 Plus Bronze

Nagrywarka - Samsung 65 zł xD

Ekran - Philips 21.5 Cali - 480zł

Windows 7 - 355zł

Obudowa - Brutus 410 Pure Black - nie kupie 430 bo nie trzeba mi usb 3.0 w przodzie :P

 

Ok może być ta karta radeon sapphire 7870 2 gb ? Moim zdaniem tańsza 50 zł od asusa.

A karta dobra jest :D Tylko czy będzie ta karta zgodna z zestawem ?

 

http://www.morele.ne...-00-20g-462854/

Edytowane przez Adam Biore I Spadam
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...