Skocz do zawartości

Którą wybrać 660 ti czy ati 7950


Recommended Posts

Skoro masz 6970 to wymień od razu na gtx670, albo wstrzymaj się z wymianą. O 7950 zapomnij, nie ma snsu wymieniać karty na szybszą o 10% dla nie pewnego OC, z którego słyną Radeony, ale tylko na forach internetowych.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić GTX660Ti chociaż początkowo strasznie narzekałem na tą kartę przy graniu w BF3 (ale to raczej nie wina karty a map). Ma PhysX i np. taki Borderlands 2 wygląda nieco lepiej (chociaż efekty wody spieprzyli), ale są lokacje w których PhysX zabija wydajność tej karty. Ponoć HD7950 jest bardziej wydajna i tak też wynika z niektórych testów. Radeon na pewno będzie lepszym wyborem jeśli grasz lub robisz cokolwiek innego w rozdzielczości powyżej Full HD.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że zadałeś jasno postawione pytanie i pewnie nie takiej odpowiedzi oczekujesz ale... ja też uważam, że wymiana HD 6970 na 660ti lub 7950 nie bardzo ma sens. Jakiejś wielkiej róźnicy nie poczujesz.

W co w ogóle grasz, że planujesz wymienić kartę? W jakich rozdzielczościach? I podaj pozostałe parametry kompa to będzie można precyzyjniej określić czy zakup ma sens.

Link to post
Share on other sites

Chcę wymienić bo jest to już stary sprzęt bierze dużo prądu itd. Posiadam i7 950 oc 4ghz 6gb ramu płyta asusa P6X58D-E grafa wiadomo i zasilacz 850 watt. Postanowiłem kupić i7 3820 płyta chyba Gigabyte GA-X79-UD3 16 gb ramu i też pomyslałem o nowej grafie. Powodem głównym jest fakt że dwa tygodnie temu złożyłem kompa kuzynowi na i7 3770k i grafie tylko 7870, w 2011 wyciągnął 7500 punktów a ja na mojej wykręconej wyciągam ledwie 6200.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...