Skocz do zawartości

Opinia benchmarka na temat części nowego PC (4,800)


Recommended Posts

Witam, składam sobie komputer i chciał bym się upewnić czy wybrałem dobre części.

 

Monitor, zasilacz i budę już kupiłem więc wymiana tych elementów nie wchodzi w grę. Reszta jeszcze nie kupiona więc doradźcie jbc.

 

Obudowa CM Storm Trooper (Tego nie da rady zmienić, bo już stoi przy biurku.)

 

Płyta główna ASRock z68 Extreme4 Gen3 (1155)

 

Procesor i5 2500k (OC, 4.3Ghz)

 

Chłodzenie Noctua nh-d14

 

Karta graficznaGigabyte GTX 660 Ti OC Windforce 2X (Oc lekkie, zważając na temperatury.)

 

Ram 8GB (2x4Gb, 1333Mhz)

 

Antec 750W (Tego też nie da rady zmienić, polubił już obudowę.)

 

HDD 2TB główny (Jeśli go kupie to idzie na programy, gry i system)

 

Dyski nie będą w RAID

 

HDD 500Gb(Jeśli go kupie to idzie na ściąganie i nagrywanie filmów)

 

 

Monitor Acer S240HLbid 24" Full HD (Miło gra sie na Xbox'ie)

 

Dobry zestawik?

 

Na wszystkie części które jeszcze nie zostały kupione mam 750 funtów (około 4000zł)

 

Proszę o poradę i z góry dziękuje :).

 

W jakim celu tak duże odstępy między linijkami? // Sn1PeR

Link to post
Share on other sites

Weź szybszy ram-jest taniutki jeszcze. Poza tym zestaw ok.

 

Co polecasz 1600 czy 1866?

 

Np taki

 

Co polecasz 1600 czy 1866?

 

Np taki

 

@EDIT

Hej, Sn1PeR

Jeśli są za duże to przepraszam, siedzę w Anglii i jestem do tego przyzwyczajony. Czy to w szkole czy ogólnie, stosuje sie u mnie duze odstępy aby wszystko było czytelne.

Link to post
Share on other sites

Ten gier to głównie do gier czy jeszcze czegoś innego ? Bo jeżeli do gier to czy masz RAM 1333MHz czy 1866MHz to różnicy nie uświadczysz.

Jeżeli chodzi o płytę główną to weź:

http://www.scan.co.uk/products/asrock-z77-extreme-4-intel-z77-s-1155-ddr3-sata-iii-6gb-s-sata-raid-pcie-30-%28x16%29-d-sub-dvi-d-hdmi-a

Nowsza i tańsza.

 

Po co ci 2TB na system, gry i programy a 500GB na magazyn ? To trochę bez sensu.

Moim zdaniem skoro nie potrzeba ci dużo miejsca na ściągnięte rzeczy to zamiast tego 2TB weź sobie SSD Vertex 4 128GB.

http://www.scan.co.uk/products/128gb-ocz-vertex-4-25-ssd-sata-6gb-s-indilinx-everest-2-mlc-flash-read-560mb-s-write-430mb-s-120k-io

 

Jeżeli weźmiesz płytę główną, którą zaproponowałem i zmienisz ten 2TB dysk na SSD to wyjdzie ci jakieś 757 funtów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten gier to głównie do gier czy jeszcze czegoś innego ? Bo jeżeli do gier to czy masz RAM 1333MHz czy 1866MHz to różnicy nie uświadczysz.

Jeżeli chodzi o płytę główną to weź:

http://www.scan.co.u...ub-dvi-d-hdmi-a

Nowsza i tańsza.

 

Po co ci 2TB na system, gry i programy a 500GB na magazyn ? To trochę bez sensu.

Moim zdaniem skoro nie potrzeba ci dużo miejsca na ściągnięte rzeczy to zamiast tego 2TB weź sobie SSD Vertex 4 128GB.

http://www.scan.co.u...430mb-s-120k-io

 

Jeżeli weźmiesz płytę główną, którą zaproponowałem i zmienisz ten 2TB dysk na SSD to wyjdzie ci jakieś 757 funtów.

 

Tak, ten set tylko do gier, no będę jeszcze konwertować filmiki w sony vegasie na youtube, ale to będzie raczzej robił laptop.

 

2Tb na wszystko, a te 500Gb to na ściąganie i nagrywanie filmów frapsem, fraps naciąga dysk podczas grania bo wymusza ciągłe zapisywanie danych na dysku a tu jeszcze grać trzeba więc drugi dysk będzie dobrym rozwiązaniem.

 

Hmm, ta główna wydaje sie spoko + obsługa ivy bridge.

 

Ma tylko 3 sloty PCIe, 2x 3.0 i 1x 2.0, nie jest to mało? Nie zamierzam zbytnio rozbudowywać pc, poza wymianą procka na jakieś ivy i nvidie nowej serii gdy wyjdzie. SSD... Może kiedyś, teraz nie widzę w tym sensu, nie przeszkadza mi to żę system włącza sie chwile dłużej a poziomy dłużej ładują.

 

Co do ramu to wezmę ten "klik", szybki, tani i powinien wejść pod noctue, prawda?

Link to post
Share on other sites

Skoro nie zamierzasz rozbudowywać kompa w nie wiadomo co, to raczej więcej niż wystarczająco moim zdaniem. To tylko zależy co tam w przyszłości chcesz jeszcze wsadzić.

Zresztą masz dwa PCI-E 3.0 x16 (lub 2.0 jeżeli używasz SB), dwa PIC-E 2.0 x1, dwa PCI. Nie wiem czym chciałbyś to zapełnić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Olej te listy. One są bardzo rzadko aktualizowane. Dowolny RAM DDR3 nisko profilowany (low profile, ze zwykłymi radiatorami, które nie mają żadnych grzebieni) będzie działać na tej płycie głównej i bez problemu zmieści się pod Noctua NH-D14.

Edytowane przez Numik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...