Skocz do zawartości

gtx275 temperatury w 3d


Recommended Posts

Witam,posiadam karte.geforce gtx275 i troche niepokoja mnie temperatury w 3d ,w bf3 multi karta potrafi sie rozgrzac do 85stopni przy 60% obrotach wentylatora wtedy chodzi jak odkurzacz.. W obudowie 2 wentylatory ,wtlaczajacy zimne powietrze i wyciagajacy cieple..Czy ta temperatura jest dobra dla karty?chce by mi jeszcze troche posluzyla...

Edytowane przez rastin204
Link to post
Share on other sites

Taka temperatura nie spowoduje nagłego uszkodzenia karty lecz na pewno wpływa na jej żywotność czyli zwiększa ryzyko "przedwczesnej śmierci". Chcesz aby karta Tobie jeszcze trochę służyła więc warto zaopatrzyć się w lepsze chłodzenie. Ja wyznaję zasadę żeby nie przekraczać 75 stopni (oczywiście im mniej tym lepiej). Chłodzenie referencyjne jest tak skonstruowane, że ten sam radiator chłodzi zarówno GPU, kości pamięci jak i sekcję zasilania karty. Kości pamięci są awaryjne i przejmując ciepło z GPU mogą szybciej wyzionąć ducha. Stąd biorą się popularne "artefakty". Najlepiej zdjąć to chłodzenie i zamontować nowe tak aby pamięci, GPU i sekcja zasilania były chłodzone niezależnie od siebie. Polecam Accelero Twin Turbo II.

 

Dla przykładu podam, iż miałem trzy karty 8800GTX (i nadal mam jedną), które ponoć są awaryjne. Utrzymywałem je w temperaturach poniżej 75 stopni w stresie i żadna mi nie padła (w spoczynku były to okolice 50 stopni, a cały czas używany przeze mnie egzemplarz ma około 40 stopni w spoczynku). Dwie dzielnie służą innym, a dzięki mojej ulubionej, którą sobie zostawiłem mogę pisać tego posta i udzielić myślę cennej wskazówki opartej na doświadczeniu.

Edytowane przez Lewy648
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karcie nic się nie stanie prędzej ta zasiłka zamuli.

 

Czemu twoim zdaniem zasiłka zamuli ? ,zasiłka się ma dobrze ,podczas grania kilku godzin np. BF3 nawet się nie poci ,ledwo się wentylator kręci ..się znawca znalazł ...Pobawiłem się w riva tunerze ustawieniami obrotów wentylatora i max 83stopnie dobijam w grach a średnia to 78-80stopni,planuję niedługo jakąś dobrą pastą przesmarować gpu a accelero nie będe kupywał bo to droga zabawka.Ta karta dość nagrzewa powietrze w budzie i cep też się poci w stresie do 68stopni potrafi się rozgrzać ale to pewnie wina tej pasty co jest od nowośći założona na radiatorze..?

Edytowane przez rastin204
Link to post
Share on other sites

bo zasilacz na lini 12V ma 408W a Twoj zestaw bierze z 400?

 

400 Watt.... Chyba Ci się coś pomieszało. Jak jego zestaw w stresie weźmie 300 to jest huk. Ja tego typu karty trzymałem na Amacroxie Warrior AX400-80EN, który ma 336 Watt na 12V. Żeby tego było mało wraz z procesorem Phenom II 955@3.9GHz, który to wcina znacznie więcej prądu niż jego i5 i wszystko było w porządku. Nie opowiadajmy bzdur.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...