Skocz do zawartości

Molex do 4p, przejściówka homemade


Recommended Posts

Witam, jako że nie mogłem kupić nigdzie w moim mieście takiej przejściówki a nie chce mi się czekać na przesyłkę z internetu wykonałem ją sam, oceńcie czy została wykonana poprawnie, głównie chodzi mi o to czy kable czarne są w dobrych miescach i czy mogą być na odwrót?( nie wiem w jakim dziale powinien być ten temat, ale przeróbka to modding więc chyba dobrze :P)

 

http://s6.ifotos.pl/mini/molex-to-_xrhrnpp.JPG

Edytowane przez kojo92
Link to post
Share on other sites

Nie mogłeś nigdzie takiej przejściówki kupić, bo nie będzie działać! Molex daje tylko jakieś 30W, a zasilanie procesora potrzebuje ponad 100W. Trzeba by ze 3 molexy albo nawet 4 połączyć razem, aby dały taką moc która wystarczy.

 

No tak wiem, Tylko że na płycie głównej mam złącze na 8 pinów, a na zasilaczu mam jedną kostkę cztero pinową i brakuje mi po prostu czterech pinów dlatego musiałem dorobić, a kupić mogłem w internecie są nawet takie.Mam wątpliwości co do tych czarnych kabli czy są w dobrej kolejności, bo jeśli dobrze wyczytałem to jeden to masa 12v a drugi to 5v, nie chce tego pomieszać bo kiedyś w samochodzi tak usmażyłem sonde, więc jak będzie? dalej za mało? Ile W daje 4 pinowa kostka z zasilacza? Edytowane przez kojo92
Link to post
Share on other sites

Dlaczego dotykasz się czegoś czego w ogóle nie potrafisz zrobić?

Pod drugie, pomyliłeś spawarkę z lutownicą? Nie wiesz co to lutownica, pasta do lutowania, cyna, rurka termokurczliwa i oplot (opcjonalnie)?

Po trzecie, potrafisz czytać ale teraz pytanie podchwytliwe, ze zrozumieniem?

Więc weź do rączki manual od płyty głównej (jeżeli wiesz co to jest), i przeczytaj dokładnie instalacje płyty głównej krok po kroku.

Jeżeli już przebrniesz przez to, powinieneś się dowiedzieć, że najprawdopodobniej, tylko jedna wtyczka 4pin wystarczy (jeżeli nie zainwestuj w nowy zasilacz)

Po czwarte, nie oszukujmy się, jeżeli tak robisz jakąkolwiek przejściówkę, czy inne rzeczy związane z komputerem/elektroniką, odpuść sobie i idź grać sobie w cs'a

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak wiem, Tylko że na płycie głównej mam złącze na 8 pinów, a na zasilaczu mam jedną kostkę cztero pinową i brakuje mi po prostu czterech pinów dlatego musiałem dorobić, a kupić mogłem w internecie są nawet takie.Mam wątpliwości co do tych czarnych kabli czy są w dobrej kolejności, bo jeśli dobrze wyczytałem to jeden to masa 12v a drugi to 5v, nie chce tego pomieszać bo kiedyś w samochodzi tak usmażyłem sonde, więc jak będzie? dalej za mało? Ile W daje 4 pinowa kostka z zasilacza?

 

Ja też posiadam płytę z 8 pin i mam wpiętą jedynie 1 wtyczkę 4 pin . Wsio działa jak trza.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego dotykasz się czegoś czego w ogóle nie potrafisz zrobić? Pod drugie, pomyliłeś spawarkę z lutownicą? Nie wiesz co to lutownica, pasta do lutowania, cyna, rurka termokurczliwa i oplot (opcjonalnie)? Po trzecie, potrafisz czytać ale teraz pytanie podchwytliwe, ze zrozumieniem? Więc weź do rączki manual od płyty głównej (jeżeli wiesz co to jest), i przeczytaj dokładnie instalacje płyty głównej krok po kroku. Jeżeli już przebrniesz przez to, powinieneś się dowiedzieć, że najprawdopodobniej, tylko jedna wtyczka 4pin wystarczy (jeżeli nie zainwestuj w nowy zasilacz) Po czwarte, nie oszukujmy się, jeżeli tak robisz jakąkolwiek przejściówkę, czy inne rzeczy związane z komputerem/elektroniką, odpuść sobie i idź grać sobie w cs'a Pozdrawiam

Ja nie mam żadnych problemów, Ty chyba masz problemy ze wzrokiem i z myśleniem, bo na zdjęciu widać że jest założona termokurczliwa opaska i tak, wiem jak wygląda lutownica i spawarka, lutować umiem, pytanie było czy jest wykonana poprawnie, więc odpowiadaj na pytania a nie mędrkuj. Gienkot dziękuję za informacje
Link to post
Share on other sites

Pomijam fakt ludzi których ego przerasta doświadczenie (lub jego brak) i wolą opieprzać kogoś nie powiedzieć i/lub wytłumaczyć. Sprawdź na internecie poprawne ułożenia kabli pamiętaj tylko by sprawdzić stronę molexa, by kable nie były do góry nogami. Co do adaptera Molex-CPU pin są adaptery, które mają 2 molexy do 8 pinowego wejścia do płyty tak więc każdy ma prawo liczyć, że molex przejdzie na wejście CPU. Molex przy 12V jest w stanie utrzymać 144W. Kwestia typu procesora i OC (lub jego braku). Adaptery tego typu są określane jako zło ostateczne. Jak wyżej Ci podpowiadają - sprawdź książeczkę płyty plus sprawdź pobór twojego procesora. Jak ją podłączysz pierw staraj się nie przesadzać z testowaniem CPU jeśli nie masz dobrych zabezpieczeń w zasilaczu. Nie wspominam, że wszystko robisz na własną rękę i nikt nie jest tutaj odpowiedzialny :P

 

@Gienekot

Wszystko zależy od wymaganej mocy procesora.

Link to post
Share on other sites

W ZDECYDOWANEJ większości przypadków, i mówię to z własnego doświadczenia, jedna wtyka 4pin wystarczy żeby wszystko poprawnie śmigało. Smuggler ma całkowitą rację- wszystko zależy od wymaganej mocy procka. Drugie 4pin wymagane jest zazwyczaj dopiero przy OC. Pierwsza sprawa---> instrukcja od płyty i czytamy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...