Skocz do zawartości

GTX560(ENGTX560 DC/2DI/1GD5) i Asus GPU Tweak, ile bezpiecznie max i czy nie traci się gwarancji ?


Recommended Posts

Witam, niecały rok temu nabyłem kartę GTX560(ENGTX560 DC/2DI/1GD5), cichutko chodzi (dopiero powyżej 2500 obrotów jest słyszalna bardziej niż wentylatory, które mam w obudowie 4x80mm, minimum ma 1200 obrotów na 20 %), mało się grzeje, max 55 stopni... Ale kij tam czy głośno będzie chodzić, czy cicho, głośniki głośniej zapodać i będzie ok.. jak dla mnie to i na 100 % obrotów wiatraka może działać podczas gier i dałbym radę z tym szumem ^^

 

Ten model karty posiadam od 15-11-2011

http://pl.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTX560_DC2DI1GD5/#overview

 

Chciałem zwrócić się z zapytaniem, jak wygląda sprawa z programem Asus GPU Tweak, czy można spokojnie machnąć wszystko na maxa w prawo, bez obawy o gwarancję i o to, że karta się uszkodzi ?

Normalnie ma

 

GPU Clock : 810 Mhz

Gpu Voltage : 1V

Memory Clock : 4008 Mhz

 

We wspomnianym programie można ustawić

 

GPU Clock : 910 Mhz

Gpu Voltage : 1,062V

Memory Clock : 4408 Mhz

 

Po włączeniu w opcjach Overclocking Range Enhacement max, machając suwakiem GPU Voltage na maxa czyli 1,087 V

 

GPU Clock : 950 Mhz

Memory Clock : 8016 Mhz ;O

 

Sam GPU Clock można również ustawić na 1620Mhz.. przy czym większego napięcia ustawić się nie da

 

A ile dla tej karty na tym chłodzeniu to bezpieczne(by się karta nie uszkodziła) i stabilne(by się komp. nie zawieszał, czy nie było artefaktów na obrazie) max ? No i jak wygląda sprawa z gwarancją ? Mam na nią jeszcze 26mies. z 36..

 

Czy można bezpiecznie ustawić tą kartę na max ustawienia, bez włączania opcji Overclocking Range Enhacement, czyli :

 

GPU Clock : 910 Mhz

Gpu Voltage : 1,062V

Memory Clock : 4408 Mhz

 

i nie traci się gwarancji w przypadku, gdyby coś stało się z kartą ? Czy tylko można użyć trybu game, który ustawia kartę na :

 

830 Mhz rdzeń

1,012V napięcie rdzenia

4048 Mhz pamięć

 

Ile w ogóle dla tej karty to optymalna temp pracy ? a ile to max krytyczny ? Poza tym Asus GPU Tweak, to nowsze narzędzie, dla niewspieranych już Asus OSD Gamer i Asus SmartDoctor(łączy opcje obu tych programów), tak ? No ok, brakuje mi tu tylko opcji, albo już ślepy jestem "enable overheating protection", czy Asus GPU Tweak ma to domyślnie włączone czy jak ?

 

Ogólnie to chodzi o to, że wymieniłem monitor z 19" 1400x900 na 24" 1920x1080 i chciałbym trochę poprawić FPSy w grach, by nie było skoków min FPS na poziomie zauważalnym.. jest to możliwe, bez utraty gwarancji ? Czy tylko sprzedaż GTX560 za 500-600zł i wymiana na GTX660 za 800zł czy lekko mniej 7850 czy 7870 ?

Edytowane przez dhx86
Link to post
Share on other sites

No właśnie, a 15-11-2011 dałem za nią 750zł, czyli jakby za mniej niż 2/3 ją sprzedać aktualnie można to jednak wychodzi na to, że przy niej pozostanę, tylko, że co się da z niej wycisnąć trzeba by obczaić i jakie to efekty w wydajności przynosi.. Thx za info. Nie miałem potrzeby póki co kręcenia grafiki (wcześniej GTX8800, ale zużyła się i kupiłem GTX560)

 

No dobra, to jedziemy z tym koxem, na spokojnie, jutro z rana ^^

http://pclab.pl/art36976-2.html

 

 

Co z gwarancją?

 

No właśnie, mówiliśmy o fizycznej modyfikacji karty – co właściwie można zrobić, a czego lepiej nie próbować, żeby nie stracić gwarancji? Zapytaliśmy przedstawiciela serwisu ASUS-a, co powoduje, że reklamacja może zostać odrzucona. Oto, co jest i nie jest dozwolone:

  • podkręcanie karty programem ASUS-a
  • podkręcanie karty programem innej firmy
  • podkręcanie karty z programowym zwiększaniem napięcia zasilania
  • zmiana BIOS-u karty graficznej
  • demontaż fabrycznego układu chłodzenia
  • jakakolwiek elektryczna modyfikacja karty, czyli modyfikacje „ołówkowe” i lutowanie.
Link to post
Share on other sites

Czyli, że można spokojnie, bez obawy o nic, ustawić kartę na :

 

GPU Clock : 910 Mhz

Gpu Voltage : 1,062V

Memory Clock : 4408 Mhz

 

czy (z włączoną opcją Overclocking Range Enhacement) - domyślam się, że raczej nie, ale wolę zapytać dla pewności :

 

GPU Clock : 1620 Mhz

Gpu Voltage : 1,087V

Memory Clock : 8016 Mhz

?

 

Fabrycznie ma 810/4008 i napięcie 1,000 V i jest to ten model przypominam http://pl.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTX560_DC2DI1GD5/#overview z chłodnicą DirectCU 1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...