Skocz do zawartości

Upgrade komputera za ok. 4000


Recommended Posts

Witam. Ok 10.10 zamierzam zrobić upgrade mojego komputera. Części do wymiany jest trochę (mam już kilka typów) więc możliwe że zmieni się to w zakup całkiem nowego zestawu. Tak więc mój obecny zestaw to:

 

Płyta główna: Gigabyte P31-ES3G --> wymiana na AsRock Z77 Extreme4

Procesor: Intel Dual Core E5300 2,6 Ghz --> wymiana na i5 2500K

Pamięć: 2x Patriot 2 Gb DDR2 800 Mhz --> wymiana na G.Skill RipjawsX DDR3 2x8GB 1600MHz CL9

Dysk: 500 Gb Seagate 7200 16 Mb SATA II -->może zostać na razie

Zasilacz: Chieftec 600W CFT-600 Modularny --> prawdopodobnie będzie trzeba zmienić

Obudowa: Asus TA-891 --> zmiana na CoolerMaster HAF 912 Plus

 

Karta graficzna zakończyła żywot (9800 GT) i zamierzam kupić Asus GTX670 DirectCUII

 

Proszę o opinie, co zmienić, jakie chłodzenie (OC wchodzi w grę). Dodam że całe zakupy chciałbym zrobić na Morele.net

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

po co ci 16 gb ????? żadna gra tyle jeszcze nie wymaga weź sobie na razie 1 kość 8 gb potem sobie dokupisz ;)

Do procka i do płyty nie mam nic bo są b. dobre ;]

Co do karty grafiki to bym wziął

http://www.proline.pl/?p=GIGA+HD7970+3GBOC

I to bez wahania ponieważ nie dość że ma 3 gb i szyne 384 bit ;)

I taktowanie lepsze procka :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

SSD na system sobie dołóż, reszta może być. Ten zasilacz ma certyfikat 80+ o ile się nie mylę, więc nie ma potrzeby wymiany. Spokojnie pociągnie nowy sprzęt.

 

Nie zauważyłem tego ramu, oczywiście 8GB max.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeszcze klucz odsprzedasz na S.D. i już pięć dych do przodu. ;)

 

ponieważ jeszcze żadna z ich kart mnie nie zawiodła ;}

A mnie aż dwie, ale mi już trauma przeszła, choć raczej już do nich nie wrócę, bo jak gram w Borderlands 2 czy Arkham City z PhysX na MAX to mi się łapy pocą z radochy jaką dają te dodatkowe efekty.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o dysk SSD to zależy od funduszy. Ale możecie podać jakiś nie drogi a w miarę dobry. Jeśli starczy kasy to wezmę. Mam Windows 7 Ultimate 64bit. Pamieci wezmę tylko 1 kosć a co do grafiki to się jeszcze zastanowię choć bardziej preferuję GeForce'a :)

Edytowane przez TheG4brieL
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem dziś stary zasilacz i niestety nie ma on certyfikatu 80+ dlatego postanowiłem do listy dołożyć OCZ Modxstream Pro 600W Modular. Pamięci wybrałem takie jak w 1 poście jednak wersja 2x4 Gb. Całe zakupy zrobię na agito.pl jednak. Dobrze trafiłem z wyborem ?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Sprawdziłem dziś stary zasilacz i niestety nie ma on certyfikatu 80+

To nie wiem gdzie Ty to sprawdzałeś jak na stronie producenta jest jak byk napisane, że ma 80+. Moim zdaniem wymieniając ten zasilacz wywalasz pieniądze niepotrzebnie w błoto.

Link to post
Share on other sites

Heh potrzebna będzie wymiana :/ Podany przeze mnie zasilacz był wymieniony na fakturze jaką otrzymałem. Podkreślę że kompa kupiłem od kumpla, więc jestem drugim właścicielem. Własnie go wyciągnąłem i okazuje się że w kompie mam Pentagram Silent Force PSF-460-P12S.

Edytowane przez TheG4brieL
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A no to tego to nie napisałeś. Wybrany przez Ciebie OCZ będzie OK. Co do SSD to większej różnicy w wydajności nie odczujesz między tymi najpopularniejszymi dyskami. Patrz na gwarancję i czy producent ma swój oddział w polsce... Napęd bluray - po pierwsze po co Ci to, po drugie, też większej różnicy nie będzie, bierz pierwszy z brzegu.

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Witam. Szybkie pytanko. Starego kompa sprzedałem kumplowi. Jednak karta (GF 8600 GT) zakończyła żywot. Parametry kompa są w pierwszym poście, a zasilacz to Pentagram Silent Force ONE PSF-460-P12S. Potrzebuję kupić kartę tak max 200 zł. Pomożecie?

Pozdrawiam

 

Nexus 4

 

Edytowane przez TheG4brieL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...