Skocz do zawartości

Wezwanie do zapłaty - pobieraczek


Recommended Posts

Kurcze pieczone brat zarejestrował się na tym serwisie w styczniu br. i w dniu dzisiejszym dostał tajemniczą kopertę z poniższą zawartością wzywającą do zapłaty pod naciskiem dodatkowych opłat, wezwania sądowego itd w przypadku niewywiązania się z tej mówiąc po imieniu groźby.

Pobieraczek.pl raczej nie oferuje legalnych plików dlatego wręcz zdumiewające byłoby gdyby "ktoś taki" rzucałby się na sądowe pole bitewne, jednak tak dla pewności chciałbym się dowiedzieć, czy należy podjąć jakieś działanie w tej sprawie czy najzwyczajniej olać te straszące wezwania?

 

 

http://i.imgur.com/llvoK.jpg

 

http://i.imgur.com/ib9Oo.jpg[

 

 

http://i.imgur.com/d1d0Q.jpg

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

 

To nie był list polecony, trafił do skrzynki. W takim razie olać ich...i trzeba uspokoić rodziców bo panikują heh. A jeśli nie jest to ostatnie listowne wezwanie do zapłaty i pobieraczek zacznie być nachalny to ustosunkuję wobec nich odpowiednie pismo tak jak niżej wspomniał o tym 'Mistrz Ignis' i może w końcu dadzą spokój.

 

W ogóle można na tym pobieraczku edytować profil tak by zmienić dane osobowe? Ponieważ szukałem takiej opcji i jakoś nie znalazłem.

 

Oto co robić:

- nie płacić - nie ma podstaw. Musieliby przysłać wam pisemną wersję umowy itp, NIE DA RADY udowodnić, że to WY się rejestrowaliście a nie ktoś znający wasze dane (adres IP? Też mi problem, namierzyć nazwisko posiadacza po adresie lub odwrotnie)

- Poczytać troszkę w internecie o tej sprawie, między innymi wpaść na portal "pozywamy zbiorowo"

- Wysłać list z rezygnacją z umowy, ewentualnie zadzwonić i powiedzieć im kilka ciepłych słów co im grozi za nękanie i próbę wyłudzenia 98,40zł

- wejść z moizlli na stronkę pobieraczka, kliknąć "pomoc - zgłoś oszustwo internetowe"

- jeszcze raz, NIE PŁACIĆ

- Ewentualnie wrzucić wszystkie ich listy do spamu i nie przejmować się więcej.

Link to post
Share on other sites

tak ale jak moga isc z tym do sadu i uzyskac nakaz zaplaty a pozniej sprzedac to windykacji a ta nastepnie odda to komornikowi a pozniej juz wiadomo...

niestety obracam sie czasami z ludzmi pracujacych w tych klimatach (windykacja) wiec wiem

nasze prawo jest po prostu dziurawe a widza to takie firmy jak pobieraczek i naciagaja ludzi

wykozystuja to tez upadajace firmy (via ostatnio inkpol)

 

Ja nigdy nie podaje prawdziwych danych w sieci !!! to podstawa ! (co innego allegro czy banki ale to wiadomo)

ludzie od windykacji maja takie narzedzia ze potrafia wylowic dane ludzi z kazdego serwisu wiec podawanie takich danych to strzal w kolano bo pozniej takie cyrki jak z pobieraczkem...

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Olej ich, ja też kiedyś miałem z nimi jazdę. Działają bezprawnie, był kiedyś o nich reportaż w sprawie dla reportera. Na początku trochę im nawrzucałem przekleństwami w mailach, potem kazałem sobie przesłać fakture za usługę, oczywiście tego nie zrobili. Wkońcu oznaczyłem wiadomości od niech jako spam i nawet nie czytałem. Po jakimś czasie przestały przychodzić na skrzynkę. Adres podałem fałszywy więc żadnego pisma nie dostałem. Nic Ci nie zrobią, wyłudzają pieniądze, nie daj się oszustom.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Ja też bym zgłosił na policji, że próbują od ciebie wyłudzić pieniądze.

 

Powodzenia

2h najmniej czekania az laskawie zejdzie jakis "chetny" spisac zeznanie ...

i jedynie co uslyszymy ze tak naprawde to jedynie to moze przyjac zgloszenie ale nie obiecuje ze cos z tym zrobia a wogole to o co chodzi jakby... aha i jeszcze wielkie prawdopodobienstwo ciagniecia na sprawe jako swiadek w miescie gdzie jest zarejestrowana firma pobieraczek nie napawa optymymistycznie...

 

probowalismy zglosic wyludzenie sprzetu na raty i tak nas wlasnie potraktowano... N/C

Link to post
Share on other sites

Brata mi straszą... A o akcjach związanych z pobieraczkiem czytałem już dawno temu, ale nie sądziłem, że i ja będę miał z tym jakąkolwiek styczność. Niemniej jednak dobrze się upewnić jak wygląda to na chwilę obecną bo całkiem możliwe, że coś mogło się zmienić ale jak widać wszystko jest po staremu i nikt z tym nic nie robi.

 

Hmm a jak to jest teraz z tym krajowym rejestrem długów i z biurem windykacji prawnej? Papierki mówiące o tym to tylko taka 'sucha' informacja czy rzeczywiście osoby, które dały się 'nabrać' i nie uiściły opłaty zostaną wpisane na listę dłużników i mogą spodziewać się "służb windykacyjnych"/komornika? - pierwszy raz spotykam się z tym tematem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

pamietam akcje anonymous blokowania tej stronki ostatnio :D a co do niej to żenada totalna wiele ludzi się na to nabrała i dostaje takie papiery toaletowe wystarczy wejść na byle jakąstronkę i znajdzie sięcoś na ten temat , raz w biłem na tąstronkęale na szczęście przeczytałem cały regulamin i inne małe druczki i zrezygnowałem .

 

cytat z jednej ze stronek:

 

Proponuję pismo, o wklejonej poniżej treści (uprzednio kopiując, żeby mieć egzemplarz dla siebie), wysyłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, na adres:

 

Eller Service S.C.

80-350 Gdańsk

ul. Chłopska 72

 

Następnie, na wszelki wypadek, potwierdzenie nadania przypiąć do kopii pisma i to samo zrobić z potwierdzeniem odbioru, kiedy przyjdzie do Pani. Podejrzewam, że treść wklejona poniżej nie jest doskonała, ale poskutkowało w przypadku koleżanki, dla której to pisałem.

 

Proponowana treść pisma:

 

Odstąpienie od umowy

 

 

Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia xx xx 2010r. z komputera o adresie IP ………………. (jesli nie zna Pani swojego IP na pewno był w mailach od "pobieraczka")

 

Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.

 

Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).

 

 

Z poważaniem

 

no i stronka jest wyłączona albo anonymous dalej ją blokują;]

Edytowane przez Sakret
Link to post
Share on other sites

Hmm a jak to jest teraz z tym krajowym rejestrem długów i z biurem windykacji prawnej? Papierki mówiące o tym to tylko taka 'sucha' informacja czy rzeczywiście osoby, które dały się 'nabrać' i nie uiściły opłaty zostaną wpisane na listę dłużników i mogą spodziewać się "służb windykacyjnych"/komornika? - pierwszy raz spotykam się z tym tematem.

 

I właśnie na tym ta sztuczka polega, na niewiedzy ludzi do których rozsyłane są tego typu listy. Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć kiedy komornik może do ciebie zapukać i jak firmy windykacyjne straszą komornikami to zaprzyjaźnij się z wujkiem Google, on na prawdę dużo wie

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

miałem taką samą sytuację a co najlepsze w dniu rzekomej rejestracji nie miałem internetu bo byłem za granica na wakacjach potwierdzone datą wylotu znaczy bilet miałem z tych godzin co była rejestracja tak więc kolego olej to kłamcy oszuści i tyle. dodam tez że podają tam ip kompa sprawdź swoje z tym z kartki ;) czytałem gdzieś że ip są nieprawidłowe ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Można jakoś usunąc konto w pobieraczku, żeby nie było w przyszłości podobnych akcji? Poza tym, czy podczas rejestracji każą kliknąć w swoim mailu w jakiś link aktywacyjny? Bo jak nie, to każdy przecież mógł wpisać ten adres mailowy... I co, jeśli ja podałam prawidłowego maila, a resztę danych fałszywą?

Link to post
Share on other sites
Można jakoś usunąc konto w pobieraczku, żeby nie było w przyszłości podobnych akcji? Poza tym, czy podczas rejestracji każą kliknąć w swoim mailu w jakiś link aktywacyjny? Bo jak nie, to każdy przecież mógł wpisać ten adres mailowy... I co, jeśli ja podałam prawidłowego maila, a resztę danych fałszywą?

 

Musisz mieć niezależne od siebie skrzynki mailowe i najlepiej bez swoich prawdziwych danych. Jeżeli konto masz na inne dane, a maila na swoje osobiste to będą mogli do tego dojść, chociaż jest to praktycznie niemożliwe. Ale pamiętaj, że zawsze zostawiasz po sobie ślady ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj dostałem maila z tym rzekomym wezwaniem do zapłaty, bo jak nie to skierują to na drogę sądowa. Podczas rejestracji podałem fałszywe dane, rejestrowałem się prawie 3 lata temu i to była moja ostatnia wizyta na ich portalu. Najlepsze jest to że podane przez nich IP się nawet nie zgadza. Więc mam ich tam gdzie słońce nie dochodzi NIE ZAPŁACĘ IM

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...