Skocz do zawartości

Msi, Asus a może Szafir - hd7850


Recommended Posts

Witam, gdy tydzień temu były wielkie obniżki 7850-tek zamówiłem zestaw ale niestety następnego dnia już nie było MSI 7850 2gb Twin Frozn i zamówienie anulowano. Od tej pory szukam alternatywy i mam takie swoje trzy typy:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r7850-power-edition-2gd5-oc-483943/

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7850-dcii-2gb-ddr5-px-256bit-hdmi-2dvi-dp-box-hd7850-dc2-2gd5-v2-509978/

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7850-oc-2gb-11200-14-40g-506171/

 

 

Który z nich i dlaczego będzie najlepszy?? Mnie najbardziej przekonuję MSI, niby czytałem dużo dobrego o Szafirze ale jakoś mam obawy...

 

 

Mam też pytanie o te "v2" przy Asusie, co po za wyglądem zmieniło się do v1??

Link to post
Share on other sites

W porównaniu benchmarka jest zestawienie gtx660 referenta z wersją OC 7850. W niemal wszystkich grach różnica w wydajności jest ogromna na korzyść gtx660. Za wzór do porównywania wydajności nie można stawiać pojedynczych najlepiej podkręcających się sztuk kart 7850 z podoklejanymi radiatorami na sekcji zasilania, ustawionym ekstremalnym napięciem i zmienionymi profilami wentylatorów po podkręcenie rdzenia do 1200 mhz z referentem gtx660, gdyż dla większość sztuk takie zegary są w ogóle nie osiągalne natomiast większość osób i tak nie będzie tak wysoko podkręcać. Ciekawe jest też to, że fanboye AMD uważają, że jedynie Radeony można podkręcać. Dużo osób ma nawet problemy ze słabymi sztukami Radeonów, które zawieszają się nawet na fabrycznym OC. W bf3 gtx660 osiąga lepszy poziom wydajnośći niż Radeon 7950, więc gdzie mu w ogóle do 7850. Różnica w cenie pomiędzy 660 a 7850 to około 60 zł, ale to karta Nvidi jest znacznie szybsza. Najtańszy Sapphire 7850 w wersji lite (bez przejściówek) i z 2 letnia gwarancją kosztuje 760 zł, natomiast już za 820 zł można mieć porządną karte Gigabyta gtx660 z 3 letnia gwarancją, kompletem przejściówek i o znacznie wyższej w większości gier wydajności. Ludzie, którzy polecają w tej chwili zakup 7850 są bardzo nieodpowiedzialni, niestety ale łatwo wydaje się cudze pięniądze w imie różnych ideologii.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

cyrix133 Z tego co czytałem to referenty Nvidii już na wstępie są "wyżyłowane" i są o wiele gorsze do OC, czy to prawda?? Hmm czy to, że 660 ma ustawioną szynę danych na 192 bity nie ma znaczenia??

 

Która kartę(producent) od Nvidii polecasz do 900, no 950 zł?? Ważne, żeby można było ją jeszcze trochę podkręcić, nie zależy mi na ciszy, fajne jakby miała 3 letnia gwarancję.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Nie, nie są wyżyłowane jeśli chodzi o względne zegary, ale nie podkręcają się zbyt dobrze. 192b szyna ma znaczenie, powoduje spadek wydajności podczas korzystania z msaa, które obciąża dodatkowo v-ram i wykorzystuje jego przepustowość, możesz natomiast korzystać z fxaa, który zapewnia jakość wygładzania krawędzi porównywalną z msaa x4 nie powodując utraty ostrości obrazu ani spadku wydajności. fxaa uruchomisz z poziomu sterownika i będzie działało poprawnie w każdej grze włącznie z grami nie obsługującymi wygładzania krawędzi. Podsumowując karta sprawdza się bardzo dobrze w 1920x1080 bez msaa. Możliwości oc ogranicza w tej chwili brak możliwości regulacji napięć, polecam msi.

Edytowane przez cyrix133.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zegar w zegar 7870 wydajniejszy od gtx , dodatkowym atutem jest większa szyna i ropy , co bardzo się przydaje w ustawieniach ultra , mniejsze dropy animacji na korzyść HD7870

 

http://media.bestofmicro.com/U/0/352296/original/Batman%20HIGH.png

 

http://media.bestofmicro.com/U/Q/352322/original/Skyrim%20HIGH.png

Link to post
Share on other sites

Jak autor sam wie lepiej, to po co się pyta? Sapphire słabszą "marką" od MSI i Asusa? No, tekst ideolo nadaje się do złotych myśli. MSI ciche nie jest i nazywane jest "suszarką". Jak HD7850, to jedynie Gigabyte/Sapphire.

 

 

 

 

 

W porównaniu benchmarka jest zestawienie gtx660 referenta z wersją OC 7850. W niemal wszystkich grach różnica w wydajności jest ogromna na korzyść gtx660. Za wzór do porównywania wydajności nie można stawiać pojedynczych najlepiej podkręcających się sztuk kart 7850 z podoklejanymi radiatorami na sekcji zasilania, ustawionym ekstremalnym napięciem i zmienionymi profilami wentylatorów po podkręcenie rdzenia do 1200 mhz z referentem gtx660, gdyż dla większość sztuk takie zegary są w ogóle nie osiągalne natomiast większość osób i tak nie będzie tak wysoko podkręcać. Ciekawe jest też to, że fanboye AMD uważają, że jedynie Radeony można podkręcać. Dużo osób ma nawet problemy ze słabymi sztukami Radeonów, które zawieszają się nawet na fabrycznym OC. W bf3 gtx660 osiąga lepszy poziom wydajnośći niż Radeon 7950, więc gdzie mu w ogóle do 7850. Różnica w cenie pomiędzy 660 a 7850 to około 60 zł, ale to karta Nvidi jest znacznie szybsza. Najtańszy Sapphire 7850 w wersji lite (bez przejściówek) i z 2 letnia gwarancją kosztuje 760 zł, natomiast już za 820 zł można mieć porządną karte Gigabyta gtx660 z 3 letnia gwarancją, kompletem przejściówek i o znacznie wyższej w większości gier wydajności. Ludzie, którzy polecają w tej chwili zakup 7850 są bardzo nieodpowiedzialni, niestety ale łatwo wydaje się cudze pięniądze w imie różnych ideologii.

Wyjdź fanboy'u Nvidii i nie wracaj. Większych bredni nie słyszałem jeszcze. Pominę większość i to, że nawet Nvidia ma problemy z zawieszaniem itp. Jednak gadanie, że tylko nieodpowiedzialni ludzie polecają radeona HD7850 woła o pomstę do nieba... Na prawdę skończ pierdzielić te głupoty i wyjdź bardzo cię proszę, bo tego słuchać się nie da.

 

Aha, podobno wersja Lite (według zapewnień pracownika techplanet'u) różni się tylko tym, że pudełko jest jakieś ekologiczne bla, bla, bla.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Jak autor sam wie lepiej, to po co się pyta? Sapphire słabszą "marką" od MSI i Asusa? No, tekst ideolo nadaje się do złotych myśli. MSI ciche nie jest i nazywane jest "suszarką". Jak HD7850, to jedynie Gigabyte/Sapphire

 

Autor przeczytał od założenia tego wątku trochę recek, rozejrzał się jeszcze bardziej i wychodzi, że dla mnie fana Total War, Fify + pogram sobie w jakieś rpg, a nie zależy mi na ciszy(choć 660gtx jest akurat cichutkie, cichsze od większości radeonów 7850 czy 7870) oraz będę grał na max 1920x1080 i nie wymagam jakiś super bajerów graficznych...ot tak, żeby po 3-4 latach, a może nawet więcej do i5 2500 dobrać jakoś lepszą kartę.

 

A tak po za tym, no cóż jednak z niczego to się nie bierze, że Szafir daje 2 lata gwarancji, a msi i asus po 3... no ale po prortu wydaję mi się, że GB, Asus i Msi, nie patrząc już tylko na gwarancję, są lepszymi markami od Szafirów czy Enya... ale może się mylę.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Sapphire to jeden z najlepszych na rynku , podobnie jak z mobo taki Asrock to obecnie wysoka półka godny rywal dla Asusa , dla mnie nawet wyżej

 

jak budżet pozwala to bierz HD7870 WF3 za 900pln http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-wf3-hd7870-2gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,34211.html , warto

 

 

jaki masz procek i zasilacz ?

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Ja zmieniał kompa.... poszła mi karta graficzna na lapku, wiec kupuję pc.

 

Zasilacz to będzie ocz 550w, a procek 2500k.

 

Jeśli chodzi o 7870, to po przejrzeniu kilkunastu testów skłaniam się do Asusa lub MSI(nie Hawk, tylko zwykła wersja), Szafir mnie nie przekonuję i tyle, a GB jednak wypada słabiej w testach od Asusa i MSI. Jak coś to kupie to co będzie tańsze...

 

ps. Wiem, że ASRock to teraz wysoka półka, między innymi dlatego biorę p67 pro3, ma super sekcję zasilania jak na tę kasę...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...