Skocz do zawartości

Windows7 HomePremium - parę pytań


Recommended Posts

Witam, mam parę pytań odnośnie tego systemu, użytkuję go dopiero od paru dni, tak więc jeszcze nie wszystko ogarniam :)

 

1.Jak wygląda sprawa z aktualizacjami. Mam ustawione aktualizacje automatyczne, ale w sumie aktualizacje jakoś same się nie instalują. Tzn. w większości sprawdzam po prostu czy są jakieś aktualizacje i sam instaluję. Raz zdarzyło się, że po zamknięciu komputera, kazało mi chwilę czekać bo coś się instalowało. Czy może te aktualizacje same instalują się dopiero gdy gaszę komputer? Sam już nie wiem :)

Aktualizacje trzeba instalować wszystkie, tak?

 

2. Mam napisane, że Windows Deffender jest włączony, zainstalowałem także Avasta darmowego, nie będą sobie te programy przeszkadzać? Czy gdy jest włączona zapora Windowsa7 to wystarczy, bo gdzieś tak czytałem, że w 7 ta zapora jest wystarczająca i nie trzeba instalować dodatkowej.

 

3.W zabezpieczeniach mam wszystko włączone, jest wyłączona tylko jedna funkcja i nie wiem co z nią zrobić, a mianowicie: "Ochrona dostępu do sieci", mam ją włączyć, co ona daje?

 

4.Wyświetla się też bym konfigurował kopie zapasową, co taka kopia mi daje, i czy warto taką kopię mieć?

 

5.Czy jakieś programy Windowsowe wyłączyć by nie zwalniały komputera, czy coś? Znalazłem coś takiego: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Optymalizacja_Windows_7-38950.html Rozumiem, że warto coś z tego zrobić :)

 

6.W folderze "System i zabezpieczenia" pojawił mi się plik FlashPlayer 32-bit, nie wiem dlaczego akutat tam się pojawił?

 

7.Jakie opcje warto jeszcze włączyć, coś ustawić itp.?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1. Jeśli dobrze pamiętam, tryb automatycznej aktualizacji polega na tym, że na dysk pobierają się "w tle" wszystkie dostępne aktualizację (a przynajmniej te ważne), które następnie instalują się dopiero przy wyłączaniu komputera a przy jego włączeniu następuje ewentualne dokończenie instalacji i/lub konfiguracja systemu. - jednak niech ktoś to potwierdzi bo nie korzystam z windows update.

 

4. Funkcja ta służy do wykonania kopii zapasowej dysku systemowego, którą w razie problemów możesz przywrócić. Nie jest to konieczne a jeśli ktoś chce już wykonać kopię lub mieć na przyszłość czysty skonfigurowany system gdy najdzie potrzeba reinstalacji windowsa to i tak raczej posłuży się innym programem. Np. Norton Ghost - lektura.

 

5. Możesz skorzystać z niektórych przykładów. - ogólnie za wiele tego bym teraz to wszystko przeglądał, czytał i komentował.

Natomiast wyłączenie usług (services.msc) oraz elementów startowych (msconfig - zakładka uruchamianie) może odrobinę skrócić czas ładowania się windowsa i wykorzystanie pamięci ram. A takim pierwszym lepszym przykładem jest usługa pulpitu zdalnego, którą można ze spokojem wyłączyć. - wątpię byś z tego kiedykolwiek korzystał (istnieją dobre alternatywy, radmin, teamviewer) Ale biorąc się za wyłączanie usług należy mięć pewność, że nasz system tego nie potrzebuje. - czasem można namieszać w skąpieniu o tak drobne uzyskane efekty więc jeśli czegoś nie jesteś pewien ustawiasz na 'ręczne'.

Tak naprawdę nie istnieje żaden magiczny sposób, który spowodowałby znacznie szybsze działanie systemu poza przesiadką na dysk SDD.

 

6. Znaczy się, w panelu sterowania? Tam akurat pojawia się jego 'ikonka' konfiguracyjna.

 

7. Patrz pkt 5, komentarz do zdania pierwszego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...