Skocz do zawartości

Wybór obudowy w cenie do 270 zł - prośba o pomoc.


Recommended Posts

Moi drodzy... a jaki zasilacz modularny w cenie do 350 zł polecicie mi do Fractal Design Define R4.

Moja konfiguracja to:

 

1. Procesor - I5 3570k

2. Plyta główna - Asrock z77 Extreme 4 lub Gigabyte Z77X-D3H

3. Karta graficzna - Gigabyte GeForce 660Ti OC

4. Pamięci jeszcze nie wiem jakie ale jakieś 2x4 Gb

5. Dysk - WD seria blue 1 TB

6. SSD - Samsung 128 Gb

 

Z tego co doczytałem musi to być jakiś z długimi kablami gdyż obudowa jest dosyć duża. Wstępnie stawiałem na be quiet! Pure Power L8 CM 630W ale ten ma krótkie kable. Dodam, że procesor będę podkręcał do jakichś 4,2-4,4 Ghz.

 

Pozdrawim.

Edytowane przez jaceksz82
Link to post
Share on other sites

Tutaj masz test na core i5 3750k i GTX 670 przy użyciu tańszego Corsair CX 600W v2:

http://www.tomshardw...rk,3276-12.html

I procesor i karta graficzna przy tym teście były podkręcane i spokojnie im wystarczyło. A ten Be Quiet!, który podałem ma w dodatku lepszą sprawność (80+ Silver, gdzie CX600 v2 nie ma nawet 80+ Bronze, tylko zwykłe 80+, które Europy praktycznie nie dotyczy).

Edytowane przez Numik
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dostałem zamówionego Fractala R4. Po rozpakowaniu stwierdziłem, że faktycznie obudowa wykonana perfekcyjnie. Pomyślałem sobie - świetna szwedzka robota. Oglądam ją z każdego boku, zdejmuję boczki, zaglądam do środka, odwracam do góry nogami.... i co widzę... "made in china" hehe... no ręce opadają. Ale mimo to... widać, że ktoś stoi nad tymi chińczykami gdyż nie ma się do czego przyczepić.

Link to post
Share on other sites

Napis "made in China" nie jest obecnie symbolem tandety. Miałem okazję być w Chinach miesiąc temu i życzyłbym Polsce, abyśmy mieli takie koleje, drogi, metro czy chociażby salony komputerowe. To już nie te czasy, kiedy chińskie produkty rozlatywały się po dotknięciu. Obecnie rolę producentów tandety przejmują Pakistan, Bangladesz czy też Indie.

Link to post
Share on other sites

Antec Gamer Three Hundred Two USB 3.0

 

dla mnie ta np. niemal odpada bo ma szare wnętrze a nie czarne.

 

Choć na upartego jaby te 30-40 pln mniej kosztowala to bym wziął. Zawsze moge sam se malnąć środek sprayem.

 

Bo wygląd mi pasuje.

 

Zresztą miałem ja ostatnio w rekach i jest w miarę. Tylko ten środek.

Link to post
Share on other sites

Boże, a kto teraz w Chinach nie produkuje. Swoją drogą, oglądałem kiedyś dobry reportaż o fabrykach w Chinach i tak naprawdę jakość wyrobów końcowych jest podobna jakby były produkowane w np. Niemczech. Maszyny te same, robotnicy mają za zadanie tylko sklecić to do kupy, nie ma co spierdzielić, jeżeli materiały są wysokiej jakości.

Link to post
Share on other sites

Boże, a kto teraz w Chinach nie produkuje. Swoją drogą, oglądałem kiedyś dobry reportaż o fabrykach w Chinach i tak naprawdę jakość wyrobów końcowych jest podobna jakby były produkowane w np. Niemczech. Maszyny te same, robotnicy mają za zadanie tylko sklecić to do kupy, nie ma co spierdzielić, jeżeli materiały są wysokiej jakości.

 

Zgadza się. Jeżeli jest dobry nadzór nad pracownikami i kontrola jakości solidnie wykonuje swoją robotę to nie ma siły żeby produkt był byle jaki.

Link to post
Share on other sites

różnie to bywa z tymi fabrykami w chinach, historia zna różne przypadki przegięć z ich strony, niemniej jak słusznie zauważył mój przedmówca, jeżeli mamy pewnego wykonawcę i zrobimy dobrze kontrolę jakości to specjalnych różnic na produkcie nie będzie, za to będzie w cenie wliczając transport do europy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...