Skocz do zawartości

Athlon x4 620 czy Athlon x3 425?


Recommended Posts

W testach wygrywa X4 620, jego wydajność dorównuje Q8200.

Athlon X4 620 ma 4 rdzenie, co za pewien czas okaże się sporym atutem.

Po stronie X3 425 jest cena, która jest niższa, niż w przypadku X4 620.

Co do płyty głównej to proponuję Gigabyte GA-MA770T-UD3P - jest w dobrej cenie, ma dobre parametry. Do tego jakieś pamięci 2x2 GB, karta graficzna pokroju HD 4850/ HD 4870 i masz bardzo wydajny zestaw :)

Link to post
Share on other sites

Różnica cenowa między procesorami to w komputroniku ~100zł, więc należy się dobrze zastanowić, jednak co dwa rdzenie to nie jeden, a co cztery to nie trzy :) Teraz, szczególnie w grach, różnicy nie odczujesz (możliwe, że X3 będzie odrobinę lepsze, ze względu na nieco wyższe taktowanie), jednak w programach, a za rok, dwa lata wszędzie różnica będzie wyraźna na korzyść X4 620 :)

Link to post
Share on other sites

Athlony X4 nie mają przecież cache L3

słyszałem że tylko pierwsze próbki testowe miały ale nie trafiły do sprzedaży

Wiem ale trafiłem na sztukę z rewizją od phenoma (CACYC) jak próbuję włączyć ACC to poprostu komp nie startuje więc miałem trochę szczęścia, ale też trochę pecha.:)
Link to post
Share on other sites

Ale wpierw trzeba znaleźć sztukę z działającym Cache. Sprawa wygląda tak samo jak z odblokowywaniem Phenomów - trzeba mieć masę szczęścia za pasem.

Tak, ale ich wypuszczono marginalną ilość. A tą marginalną ilością były procki bazowanie na urwanym denebie - tak jak w przypadku X4, większość sztuk to już jest oparta na rdzeniu rana - czyli pochodnym propusa.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już liczyć na farta, to tylko w przypadku phenomów, czytałem art/poradnik (ale po rumuńsku czy czesku już nie pamiętam - dzięki google translate :) ) gdzie podają ,że około 75% phenomów da się odblokować. Mimo to ,że czasem pojawiają się problemy, daje się je ominąć na kilka sposobów.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ja zazwyczaj mam pecha do takich operacji, więc wolę takich rzeczy nie robić na własną odpowiedzialność :)

Ale kolega @Crushman już dawno wybrał X4 620, więc dyskusja jest chyba zbędna :)

 

edit: @Arek, gratuluję :) Może mój E6300 ma ukryte 2 rdzenie i 6 wątków ? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...