Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema

 

Mam problem otóż chciałbym się spytać jakie można dać maksymalne napięcie dla Athlona II X4 620 i do jakiej temperatury mam go podkręcać ponieważ w OCCT po 14 min wywala błąd rdzenie przy napięciu 1.375 z standardowego 1.325.

 

Aha i jeszcze jedno jakie byście doradzili chłodzenie do tego proca do max 150 zł może jeszcze wykombinuję trochę kasy.

 

GIGABYTE MA 770 UD3 Rewizja 2.0

CHIEFTEC CFT 600W 14 CS

Link to post
Share on other sites

OCCT wyłącza test po przekroczeniu dopuszczalnej temperatury (chyba 80 *C), więc jest to oznaką przegrzewającego się procesora. Proponuję włączyć SpeedFan na wykresach i zobacz jakie są temperatury poszczególnych rdzeni (taki wykres masz też chyba w OCCT).

Link to post
Share on other sites

Myślę że na co dzień z dobrym chłodzeniem możesz ustawić 1.45v. Co do maksymalnych temperatur to nie przekraczaj ~70st.

 

Chłodzenie do 150zł to tylko Mugen II:

http://allegro.pl/item829897556_scythe_ ... _fvat.html

 

Najwydajniejsze chłodzenie w tej cenie. Tylko upewnij się że zamkniesz obudowę po jego zamontowaniu. :)

 

A tutaj specyfikacja procesora:

http://products.amd.com/en-us/DesktopCP ... &f11=&f12=

Link to post
Share on other sites

Większość płyt dawkuje athlonon napięcie 1.425 V, jest ono przyswajalne, lecz mogą one działać na tym samym taktowaniu na zupełnie niższym napięciu.

 

Co nie zmienia faktu ,że tego procka nie zabije 1,5 czy 1,6, lecz u Ciebie to ewentualnie wina tmp. albo uwalnego procka. Monitoruj tmp.

Link to post
Share on other sites

Też jestem na Scythe Mugen 2 ,a co do obudowy to lepiej mieć kompa bez jednego boku bo bedzie wydajniej i lepszy przepływ powietrza

Lepszy przepływ powietrza po zdjęciu boku obudowy? Mam nadzieję że żartujesz? Powiedz mi po co ludzie ładują nawet po ~200zł w wentylatory? Po to by później otworzyć obudowę? ..
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...