Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Na wstępie wytłumaczę dlaczego zakładam nowy temat, a nie korzystam z istniejących. Jak wiadomo, każdy wykorzystuje komputer do czego innego, jedni będą podkręcać, inni nie, a to ma duże znaczenie przy wyborze sprzętu. Mój zestaw na pewno nie będzie podkręcany. Służyć będzie do pracy codziennej i grania. Chciałbym aby przez jak najdłuższy czas dał radę uciągnąć nowe tytuły (oczywiście po 3 latach na pewno nie będę liczył na najwyższe detale). Może zdecyduje się potem na zmianę karty graficznej - pożyjemy zobaczymy. Na chwilę obecną złożyłem coś takiego:

 

 

Procesor:

Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155 (BX80637I53470)

Płyta główna:

ASRock B75 Pro3

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD7850 1024MB DDR5/256b D/H/D PCI-E (11200-16-20G)

Dysk twardy:

Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)

Pamięć RAM:

Patriot DDR3 (8GB (2x4GB kit) 1333MHz) CL9 Retail (PSD38G1333KH)

Obudowa:

SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB3.0 ATX/SSD ready/120+120mm bez zasilacza (BT-430)

Zasilacz:

Enermax ATX Enermax ENP450AGT 450W (ENP450AGT)

Napęd:

Lite-On iHAS124-19-C

 

Tak jak zaznaczyłem w temacie chciałbym się zmieścić w 2 500 złotych. Co powinienem zmienić w tym zestawie?

Edytowane przez Artur4Life
Link to post
Share on other sites

Wystarczy. Bardzo dobry zestaw. Z czasem dokup sobie SSD.

 

Wystarczyłby zasilacz 350W, i to z zapasem. Ale weź 450 na wypadek upgrade'u karty w przyszłości.

 

Ewentualnie mozesz zmienić ram, bo patriot to awaryjna marka. Polecam G.Skill, Corsair.

Edytowane przez wallhack
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

radek 7850 jest słabszy od gtxa 660 :P

 

zatem zestaw na gtx 660 o taki

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=71006&s=61601&s=72892&s=72202&s=43080&s=59683&s=63363 - tylko ram na 4 gb w jednej kości daj

bo się pomyliłem

 

osobiście w 100% wolałbym taki

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72393&s=63363&s=61601&s=60891&s=56713&s=58719&s=50391

to że nie chcesz podkręcać BO NIE UMIESZ, I SIĘ BOISZ tracisz na wydajności, sprzęt się NIE SPALI jak poświęcisz na poradnik godzine, nawet w pół godz idzie wszystko ogarnąc, filmiki na youtubie wszystko co i jak ktok po kroku

 

ale jak se chcesz

Edytowane przez dariushundead
Link to post
Share on other sites

Też miałem taki dylemat między 2500k a 3470 i doszedłem do wniosku że nie warto dokładać tych 300zł (droższy procek, płyta główna, chłodzenie) żeby uzyskać o 10-15% lepszą wydajność, zwłaszcza jak ktoś ma ograniczony budżet ^^ Tutaj lepiej dołożyć do jakieś grafiki, lub po prostu zaoszczędzić :) I lepiej nie rezygnuj z 8gb ramu, to staje się powoli potrzebne :P

Link to post
Share on other sites

dariushundead, pozwolisz mi zdecydować o tym co będę robił z moim komputerem? od razu zaznaczyłem, że nie chcę kręcić, więc mnie do tego nie namawiaj, nie przekonuj. lubisz jak Ci sprzedawcy wciskają "a może jeszcze to? a może tamto?", bo ja nie, a Ty właśnie tak się zachowujesz i do tego jeszcze oceniasz to co robie.

 

pianista47, dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Po uwzględnieniu zmian wyszedł mi taki zestaw: http://www.morele.ne...ry/info/aic1PD/

 

I tutaj mam pytanie. We wcześniejszych postach pojawiła się informacja, że zasilacz 450W wystarczy i będzie nawet zapas. Czy ten zapas wystarczy na SSD w przyszłości?

 

I jeszcze jedno pytanie. Może lepiej zamiast HDD wziąć od razu SSD i wrzucić HDD ze starego kompa, a z czasem wymienić go na nowy?

Edytowane przez Artur4Life
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...