Skocz do zawartości

Zasilacz do zestawu (najlepiej do 300 zl)


Recommended Posts

Witam, na wstepie prosze o wyrozumialosc jako jest to pierwszy raz, kiedy skladam stacjonarny komputer (do tej pory korzystalem z laptopow). Otoz, udalo mi sie juz zdecydowac co do wiekszosci, ale nie mam pewnosci co do zasilacza. Oto co aktualnie zaplanowalem:

 

Procesor: Intel Core i7 3770K

Plyta glowna: Gigabyte GA-Z77MX-D3H

Karta graficzna: GeForce GTX 660 Ti

RAM: Patriot Intel Game II DDR3 2x8GB

Dysk: WD Green 2TB WD20EARX (zastanawiam sie czy nie lepszy jakis Seagate)

Zasilacz: zastanawialem sie nad Chieftec (CFT-600-14CS) 600W

Obudowa: jeszcze nie wiem, ale ona akurat chyba nie ma najwiekszego znaczenia

 

Do tego jeszcze zapewne dojdzie jakis naped optyczny, ale to nie o tym mowa aktualnie. Bylbym bardzo wdzieczny, jesli ktos podalby jakis sprawdzony zasilacz (nie pogardzilbym tez jakas obudowa do tego : P). Jesli ktos ma jakies uwagi co do pozostalych czesci to tez chetnie przeczytam. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

 

A i przepraszam za brak Polskich znakow.

 

//Edit: Oczywiscie, jesli jest cos drozszego o np. kilkadziesiat zlotych od kwoty podanej przeze mnie w temacie, a jest to cos godnego uwagi to tez jak najbardziej mnie to interesuje :)

Edytowane przez rd1908
Link to post
Share on other sites

w takim razie weź i5-3570K bo praktycznej różnicy w stosunku do i7 nie odczujesz, a w złotówkach już tak, różnicę dorzuć do mocniejszej grafy jeśli chcesz jako tako pograć

 

a HDD, który wybrałeś to model magazynowy i co gorsza "ekologiczny" i nie za bardzo nadaje się do środowiska pracy jakie zapewnia mu OS

znacznie lepszą opcją będzie WD10EZEX, WD1002FAEX lub ST1000DM003

 

a na PSU mogę śmiało polecić Antec HCG 520 lub XFX Core 550 z niemodularnych

a z modularnych OCZ ZT 550 lub Silverstone ST50F-P

Link to post
Share on other sites

No co do obudowy, to można rzecz że ma one nawet największe znaczenie, bo to ona później będzie "trzymała" te wszystkie podzespoły w sobie. Rozumiem że możesz pierwszy raz składać kompa (tak jak i napisałeś), ale dla mnie to zwykła wymówka :P. Coś w stylu "napiszę tak, to nie będą się czepiać i nie będzie powodu".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...