Skocz do zawartości

Borderlands 2 niski framerate


Recommended Posts

Witam, gram w borderlands 2 na komputerze phenom II 965BE, 560ti, 8GB ram, wszystko max tylko physix wyłączony, przez 80% gry mam stały framerate na poziomie 60 fps, lecz zdarza się że nie wiadomo czemu w jakimś miejscu spada do 35 klatek, cały czas w tym samym miejscu, w danej lokacji, lub jak jest naprawdę większa zadyma, co dziwne w momencie spadku fps zużycie grafiki wynosi 68% a rdzenie procesora są wykorzystywanie na około 56 do 70%, czyli teoretycznie moc obliczeniowa jest, nie mam pojęcia co robić, bo już zrezygnowałem z physix aby mieć stałe 60 fps a tu ciągle się to zdarza...

Link to post
Share on other sites

Wyszło od AMD:

amd_catalyst_12.8_cap3 (pod border 2)

Orochi-CEG to zawsze pomaga :)

co restart PC itp. trzeba ten program odpalać .

Takie uroki gier z zabezpieczeniem Steam+CEG ;).

Największy fail że ten gó*****y psyhx idzie tylko na LOW dać -.-

Też nie wiem skąd te wymagania skoro gra wygląda tak sobie na tle innych twórcą nie chce się już dopracowywać gier bo wiedzą ,że ludzie wymieniają sprzęt jak szaleni,ale dobrze są firmy jak CAPCOM Square Enix i parę innych które bardzo dobrze optymalizują gry

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie:), otóż na procesorze mam max 55 stopni a na karcie graficznej 62 stopnie, to chuyba nie duzo jak na 560ti? wątpie aby się sprzęt grzał, mam coraz większe podejrzenia że ta gra tak ma po prostu:/

 

aha, i nie jest to problem V-sync, bo mam włączony ani limitu framerate, bo mam ustawione na 60. Te spadki płynności to wygląda jakby sprzętowi było słabo, przy czym zużycie zasobów kompa wynosi 60-70%, temperatury są lepsze niż normalne, i nie ma wyraźnej przyczyny, czyżby silnik gry się krztusił?

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie:), otóż na procesorze mam max 55 stopni a na karcie graficznej 62 stopnie, to chuyba nie duzo jak na 560ti? wątpie aby się sprzęt grzał,

nic ci się nie grzeje

 

 

mam coraz większe podejrzenia że ta gra tak ma po prostu:/

obawiam się, że tak, spróbuj łatę do CCC 12.8, którą zarzucił Anonim20, a jak to nie pomoże trzeba czekać na patch od Gearbox

Link to post
Share on other sites

nic ci się nie grzeje

 

 

 

 

obawiam się, że tak, spróbuj łatę do CCC 12.8, którą zarzucił Anonim20, a jak to nie pomoże trzeba czekać na patch od Gearbox

 

ale jak mam dać łatkę CCC na GeForcea? właśnie to mnie dziwi że nie tylko skopali działanie gry na radkach ale także na wydajnych GTX-ach które tak reklamowali, Physix nie grywalny na 560ti, a bez physix i tak mimo że lepiej to są spadki do 35 fps

 

No i kto grał w jedynkę, też powinien pamiętać że wcale nie działała lepiej, na tym samym sprzęcie miałem spadki do 23 nawet klatek, np w lokacji bodaj Salt Flats, po wejściu na tą ogomną pogłębiarkę, wtedy zwalałem winę na procesor, ponieważ gra korzystała z 2 na 4 rdzenie, ale dwójka ciągnie z pełnych 4 jajek, więc nie wiem już co o tym sądzić, normalnie w grach 35 fps to jest płynnie, ale jakoś borderlands już ponżej 40 wyraźnie szarpie

Link to post
Share on other sites

:) no mam. Reklamowali, jak masz GTX-a to se odpalisz Physix i będziesz w niebie, buahahaha, z tego co zasłyszałem to każdy kto nie ma 2x 470 w SLI wyłącza physixa bo na pojedynczych GTX-ach grać się nie da:). mało tego nawet bez physixa i tak sie muli, brawo dla gearbox

 

Brzydka polityka wydawców gier, nakłamać w zalecanych (przypominam 560GTX bez titanum) aby ludzie kupili, potem każdy się wkurza zaciska zęby i leci po nowszego GTX-a bo akurat na premiere Bordka 2 wyszła seria 660ti, i się biznes kręci, a przecież mój 560ti ma niespełna rok, to jeden z wydajniejszych układów nvidii, a i tak nie działa jak powinno, dlatego mam zwykły żal. Twórcy gier zamiast skupiać się na promowaniu firmy od układów graficznych, powinni niezależnie zrobić dobrze zoptymalizowaną grę, która chodzi tak samo na radeonach jak i na geforceach

Link to post
Share on other sites

:) no mam. Reklamowali, jak masz GTX-a to se odpalisz Physix i będziesz w niebie, buahahaha, z tego co zasłyszałem to każdy kto nie ma 2x 470 w SLI wyłącza physixa bo na pojedynczych GTX-ach grać się nie da:). mało tego nawet bez physixa i tak sie muli, brawo dla gearbox Brzydka polityka wydawców gier, nakłamać w zalecanych (przypominam 560GTX bez titanum) aby ludzie kupili, potem każdy się wkurza zaciska zęby i leci po nowszego GTX-a bo akurat na premiere Bordka 2 wyszła seria 660ti, i się biznes kręci, a przecież mój 560ti ma niespełna rok, to jeden z wydajniejszych układów nvidii, a i tak nie działa jak powinno, dlatego mam zwykły żal. Twórcy gier zamiast skupiać się na promowaniu firmy od układów graficznych, powinni niezależnie zrobić dobrze zoptymalizowaną grę, która chodzi tak samo na radeonach jak i na geforceach

Ja mam 470 po OC i jakos nie narzekam przy physixie wlaczanym na full ogolnie mam takie wrazenie ze tekstury w grze staly sie miekkie co mi sie osobiscie bardzo nie podoba bo jedynka mnie tymi olowkowymi krawedziami porwala i byla jak komiks a tu jest jakby tego mniej i w wersji obloczkowej ale tez sie troche rozczarowalem broniami i lokacjami ktore sa ubogie w porownaniu do 1 czesci :/ mam 8 poziom i nie znalazlem jeszcze ani jednej snajperki procz tej ktora dostalem na poczatku do bohatera :/
Link to post
Share on other sites

Ja mam 470 po OC i jakos nie narzekam przy physixie wlaczanym na full ogolnie mam takie wrazenie ze tekstury w grze staly sie miekkie co mi sie osobiscie bardzo nie podoba bo jedynka mnie tymi olowkowymi krawedziami porwala i byla jak komiks a tu jest jakby tego mniej i w wersji obloczkowej ale tez sie troche rozczarowalem broniami i lokacjami ktore sa ubogie w porownaniu do 1 czesci :/ mam 8 poziom i nie znalazlem jeszcze ani jednej snajperki procz tej ktora dostalem na poczatku do bohatera :/

 

widzisz, mi chodziło o stałe 60 fps, bo jak odpale physix mam spadki do 35, a nie uwierzę że masz z physixem stałe 60 fps na gtx 470, ja wyłączyłem physix i udało się uzyskać stabilne 60fps, lecz i nawet teraz zdarzają się miejscówki gdzie do 40 spadnie a nawet mniej, nie wiem czemu, stąd ten temat

 

A co do ubogości gry, poczekaj sobie jeszcze troszkę to od snajperek będzie ci się w głowie kręcić, też gram assasinem i też długo na tej jednej snajperce jechałem a teraz (27 lewel) wyrzucam z ekwipunku bo mi się nie mieszczą:D

Link to post
Share on other sites

Wczoraj w nocy był jakiś patch. Przynajmniej Steam coś pobierał do Borderlands 2. Teraz na pierwszej mapie mam artefakty typu zieleń i róż na krawędziach wody. Dodatkowo gtx mi nie wyrabia, bo zaczyna się nadmiernie nagrzewać i to na stockowych zegarach, a zaowocowało to zminimalizowaniem gry i zwiechą pulpitu. Zdarzyło się to jak dotąd dwa razy, teraz przyjdzie czekać na kolejne stery od Nvidii (tak już było w przypadko BF3, bo po patchu gry "zielono" się zrobiło) lub jeszcze jeden robiący korektę odnośnie 660Ti. Wcześniej takiego czegoś nie miałem.

Link to post
Share on other sites

Być może twórcy Borderlands poszli sobie po najmniejszej linii oporu i problemy z wydajnością starali się załatwić wymuszając agresywny turbo boost. W końcu nie od dziś wiadomo że nVidia się do produkcji tej gry dorzuciła i być może chcieli ich troszkę podciągnąć na słupkach... A tu lipa... GPU nie wyrabia takich warunków.

Link to post
Share on other sites

Spadek klatek przez physx jest kompletnie nieadekwatny do tego co dodaje. Te pseudo fizyczne efekty można z powodzeniem umieścić w grze bez physx i z mniejszą stratą fps'ów.

Najlepiej jak poczekam z tą grą, aż usprawnią optymalizację zrobiłem to samo z F3 i New Vegas, z resztą robię tak ze wszystkimi grami, nie rzucam się na nie od razu po premierze, nie czuję tej potrzeby grania i szału nowości.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...