Skocz do zawartości

Athlon 5200+ a AMD Athlon II x4 630


Recommended Posts

Czy wzrost wydajności w grach przy przejściu z pierwszego procka na drugi jest widoczny i czy ten drugi procesor to dobry wybór? Wiąże się to u mnie z wymiana płyty głównej i grafy , dlatego proszę o pomoc. Nie chciałbym, żeby za pół roku się okazało że mogłem dołożyć parę złoty więcej i mieć dobrą podstawę do modernizacji sprzętu co jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Athlonx4(Propus) z zegarem 2,6GHZ(model 620) w teście wydajności CPU 3dMarka 06 osiaga wynik 3610 pkt.Athlon 5200+(Windsor)z tym samym zegarem w tym samym teście 1950 pkt.Choć benchmarki ilości klatek nam nie generują to jakieś pojęcie dają.Różnica między tymi dwoma procesorami bedzie odczuwalna,inna sprawa czy Propus to akuratnie najlepszy wybór do gier na dzień dzisiejszy(?)Ja bym się mocno zastanowił.

Link to post
Share on other sites

No cóż, nie sposób nie zgodzić się z opiniami, według których nowy AII x4 jest wydajniejszy od A x2 5200, w końcu ma 2 dodatkowe jajka, ale ta przewaga nie jest kolosalna. Nie mówię tu o syntetycznych benchmarkach, bo np. w Cinebench różnica jest ogromna ze względu na pełne wykorzystanie 4 rdzeni. W grach wielkiej różnicy nie uświadczysz. Sam przesiadłem się z Athlona x2 5000 na Athlona II x4 620 i np. NFS Shift jak miał problemy z płynnością tak ma nadal. GTA IV w benchmarku wbudowanym w grę osiąga przy średnich ustawieniach ok. 40 fps zamiast 32, więc tu różnica jest spora. Zawsze jest to jakiś krok naprzód a cena nowych 4 jajowych Athlonów jest atrakcyjna. Jeśli zdecydujesz się na rozbudowę to szukaj płyty, która obsłuży DDR3 bo kolejne procki ze stajni AMD nie będą już miały podwójnego kontrolera pamięci. Jeszcze jedno: jeśli zamierzasz kręcić to kup raczej model 620. To ten sam rdzeń co w przypadku 630 i powinien kręcić się tak samo, więc po co przepłacać.

Link to post
Share on other sites

Nie mówię o standardowych taktowaniach. Obydwa procki o których piszę powyżej były kręcone, starszy Athlon x2 @ 3.1 GHz nowy AII x4 @ 3.3 GHz. Co do dwuwątkowości aplikacji to ciężko wykminić ile jajek gra potrafi wykorzystać, chyba tylko metodą testów na konfiguracji z prockiem 2 i 4 rdzeniowym.

Link to post
Share on other sites

No piknie panocku, ino wiesz przecież, że każda sztuka kręci inaczej. Poza tym mam wrażenie, że do przedstawicieli prasy/vortali trafiają nieco lepsze sztuki, których nie uświadczysz w sklepach. Między innymi po to, żeby sugerować się ich możliwościami OC, które są nieco wyższe niż w przypadku standardowych egzemplarzy. Jak widać na załączonym obrazku, ta strategia działa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...