Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

 

Potrzebna pomoc w złożeniu zestawu dającego radę w grach ( aby były stabilne fps'y ) oraz nie mulił jak jest otwartych kilka programów. Mianowicie zależy mi na zestawie części bez dysku, obudowy, windowsa, napędu bo je już mam. Rozchodzi mi się aby wszystko siedziało na płycie głównej która da radę potem rozbudować na mocniejszy procesor w stylu i7 oraz 2 GB kartę graficzną. Moja propozycja jest

i3-2120 3,3GHz,

Corsair 1333 4GB,

OCZ ModXStream Pro 500W

 

A za jakiś czas wymienię na

i7-2700K 3,5GHz

Corsair 1600 8GB X2

OCZ ModXStream Pro 600/700W

 

A więc rzucam się z prośbą do was abyście dobrali płytę główną która bez problemu da radę pociągnąć 16 GB ramu oraz po jakimś czasie przerzucić się z i3 na i7 wyżej wymienionego. Potrzebna jest również karta graficzna która będzie w stanie utrzymać fpsy w stabilnej pozycji. Ważne aby była tania bo po jakimś czasie rozejrzę się za mocniejszą ( taka do 500 zł )

Link to post
Share on other sites

Aby trzymała fpsy stabilnie. Później i tak na wymianę pójdzie. Aktualnie mam GF Galaxy 8600 GTS i co jakiś czas mam po prostu zcinę ekranu na kilka sekund. Po prostu aby była nowsza od tej. Mile widziane gniazdo HDMI ;) Zależy mi na prowizorycznym zestawie który później można wymienić pod lepsze części. Zależy mi na czasie. Czuć że moje części po prostu już siadają. ( tandeta, mój ojciec ma 12-letni komputer który wciąż działa :D a moje podzespoły ledwo piąty rok łapią. Ram był wymieniany 2 lata temu. ) Na wymianę będę w stanie wydać nawet 1500 zł na samą kartę graficzną. Teraz podupadłem z budżetem a komputer nie może siąść.

 

Tak mam dylemat. Ten Extreme 4 czy 6 a może Asus P8Z77-V PROV?

Link to post
Share on other sites

6 sie nie oplaca lepiej juz kupic asusa p8z77-v, a jak chcesz kupic wersje pro to poczekaj chwile w pazdzierniku do sklepow wjada msi z77 mpower będzie taniej i fajny wyglada ^^ a płytka konkretna

 

Extreme 4 jest dobry ale to inna półka cenowa niz asusy od p8z77-v, pro, delux

 

Ram moim zdaniem nie ma sensu kupować teraz 1333 bo co nie doplacisz 10zl by potem meczyc sie z sprzedaniem tego, gdzie kingstony 2x4 z mojej stopki kosztuja 148zł z wysyłką.

Link to post
Share on other sites

No ja na teraz chwilowego chciałem złożyć z dobrą płytą żeby potem wpakować tam dobre podzespoły. Reszta pod wymianę idzie. A twoja jaka była by propozycja z innych? Mówisz żeby czekać do października? A znasz konkretną datę? A może szukać procków od AMD? I płyt kompatybilnych z nimi.

Link to post
Share on other sites

Z77 Mpower miala juz premiere ale podobno nie wiem ile w tym prawdy jak twierdzi gosc z msi szybko sie pierwsza partia sprzedala, nowa dostawa ma byc wtorek lub poczatek października a z tego co patrzyłem na ta plytke warto poczekac :)

 

Asus P8Z77-V tez jest bardzo przyzwoita plyta. Co do amd hmm nie wiadomo jeszcze do konca jak to jest z tymi nowymi nie podali zadnych testow wydajnosciowych więc.. ja bym obstawal przy intelu.

Link to post
Share on other sites

Jest ta płyta w cenie 700 stówek w dwóch sklepach. Jeśli ktoś jeszcze pod twierdzi że rządzi to ją biorę.

 

Brać coś takiego ? http://www.morele.net/inventory/info/LPjvy/? Dodam że jeszcze będę wymieniał na takie części http://www.morele.net/inventory/info/jeCaxS/ <------ Pociągną ta tej płytce wystawionej w poprzednim linku ? Czy coś zmienić w nich? Coś odradzacie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...