Skocz do zawartości

Chlodzenie do i7 2600k/i7 3770k


Recommended Posts

I jeden i drugi ma głośny wentylator więc nie widzę sensu...Poza tym HR-02 Macho jest od nich znacznie wydajniejszy.

 

Wentylator można zmienić jak nie pasuje i spokojnie by sie zmieścił w cenie 200zł, a macho to kolos bardzo ciężki, łatwo uszkodzić płyte przy przenoszeniu komputera i gdy karta graficzna sie grzeje robi za kaloryfer. Procesor schłodzi ale kosztem takim że podwyższy temperature wewnątrz komputera. Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Wentylator można zmienić jak nie pasuje i spokojnie by sie zmieścił w cenie 200zł, a macho to kolos bardzo ciężki, łatwo uszkodzić płyte przy przenoszeniu komputera i gdy karta graficzna sie grzeje robi za kaloryfer. Procesor schłodzi ale kosztem takim że podwyższy temperature wewnątrz komputera.

co za brednie, widać twoje zerowe pojęcie dot chłodzeń

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Co wy ludzie pieprzycie, macho to wydajne chłodzenie, waga nie jest przeszkodą, chyba, że nie potrafimy porządnie zamontować coolera i przykręcić wszystkich śrubek do płyty głownej. Ja mam Coratora DS, komp często jeździ z jednego miejsca na drugie i problemów nie ma.

 

Dobrym wyborem jest też Scythe Mine 2, którego idzie kupić w naprawdę dobrej cenie (oficjalnie kosztował ok. 200zł)

http://allegro.pl/scythe-mine-2-scmn-2000-s775-1155-1156-13-i2640697881.html

Link to post
Share on other sites

co za brednie, widać twoje zerowe pojęcie dot chłodzeń

 

Zero argumentów tylko oburzenie. :D Twoja wiedza jest porażająca. Jak chcecie macho to nie bronie kupujcie moje zdanie jest inne niż wasze na ten temat, czy wam się to podoba czy nie i jest podparte argumentami, na które niektórych nie stać.

Nie wiem jak oni testują te coolery, ale podejrzewam że niektórzy robią tylko obciążenie samego procka a najlepszy test byłby podczas grania w grę bo wtedy grzeją się wszystkie podzespoły. I można by wtedy wywnioskować jak np nagrzewająca się karta graficzna podwyższa temperaturę owego coolera cpu a ten znowu jak podwyższa wtedy inne podzespoły płyty głównej. A spotkałem się z dość częstą opinią że czym większy cooler tym większy kaloryfer szczególnie gdy ma się mocno nagrzewająca kartę grafiki. Po za tym widziałem wygięte, popękane płyty przez ciężkie coolery dlatego nie jestem ich zwolennikiem.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

@Up

 

Jakie :cenzura: argumenty człowieku? Co ty pierdzielisz? Jakiś fanboy, który nie lubi Macho? Nikt, ale to NIKT na tym forum takich bredni jak ty nie wypisywał. Jak ma ci ogrzać cały komputer?! Mam macho i jedynie chłodzi (w dodatku BARDZO DOBRZE), a nie "podgrzewa wszystkie podzespoły". Łatwo uszkodzić płytę (chodź i tak mission impossible) jak zabierają się do tego takie mózgi jak ty... U mnie procesor (chłodzony właśnie przez Macho) osiąga jakieś 44*C, a karta 56*C maks... W dodatku po zdjęciu obudowy i dotknięciu chłodzenia czuć chłód, więc chyba jedynie ci te twoją głowę grzeje... Twierdzenie że Macho jest jeszcze głośniejsze jest błędem niepopartym argumentami, bo ja swojego nie słyszę ;). Widać jaką wiedzę na temat chłodzeń mają tu niektóre osoby. Do 200zł jedynie Macho, lub polecana przez t.luka wersja 120.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I można by wtedy wywnioskować jak np nagrzewająca się karta graficzna podwyższa temperaturę owego coolera cpu a ten znowu jak podwyższa wtedy inne podzespoły płyty głównej. A spotkałem się z dość częstą opinią że czym większy cooler tym większy kaloryfer szczególnie gdy ma się mocno nagrzewająca kartę grafiki.

 

??? Powiem tak - co ma piernik do wiatraka. Naprawdę nie rozumiem jak nagrzewające się gpu może mieć wpływ na temperaturę cpu. Z reguły ciepło z obudowy gpu się nie wydostaje, ew. na odległość ok. 5 cm. i nie ma wpływu na temp. cpu, chwilę potem zostaje zdmuchnięte przez went. Idąc tym tokiem myślenia można by dojść do tego, iż kolejną grzałką cpu jest ram, który też się grzeje, badź (sic!) od zasilacza.

 

Druga rzecz

 

W grach cpu i inne podzespoły są mniej obciążone niż w testach.

Prime 95, OCCT, LinX stosuje się po to, aby obciążyć MAKSYMALNIE cpu i tak testuje się chłodzenia - jak uda im się schłodzić proc. pod MAKSYMALNYM użyciem.

 

Trzecia teoria, którą już usunąłeś.

 

Po to jest went. na radiatorze, aby go chłodzić. Z reguły mniejsze radiatory grzeją się bardziej, gdyż mają mniejszą powierzchnię, na której można rozproszyć ciepło. Porównajmy np. takiego tx3 do jakiegoś dwu wieżowca np. nh d14

Tx3 ma mały radiator, na którym went. musi zasuwać, aby go schłodzić. W tym czasie wentylatory noctuy chodzą na połowie obrotów cooler mastera, schładzając wielką i lekko ciepłą powierzchnię

Link to post
Share on other sites

@UpJakie k*rwa argumenty człowieku? Co ty pierdzielisz? Jakiś fanboy, który nie lubi Macho? Nikt, ale to NIKT na tym forum takich bredni jak ty nie wypisywał. Jak ma ci ogrzać cały komputer?! Mam macho i jedynie chłodzi (w dodatku BARDZO DOBRZE), a nie "podgrzewa wszystkie podzespoły". Łatwo uszkodzić płytę (chodź i tak mission impossible) jak zabierają się do tego takie mózgi jak ty... U mnie procesor (chłodzony właśnie przez Macho) osiąga jakieś 44*C, a karta 56*C maks... W dodatku po zdjęciu obudowy i dotknięciu chłodzenia czuć chłód, więc chyba jedynie ci te twoją głowę grzeje... Twierdzenie że Macho jest jeszcze głośniejsze jest błędem niepopartym argumentami, bo ja swojego nie słyszę ;). Widać jaką wiedzę na temat chłodzeń mają tu niektóre osoby. Do 200zł jedynie Macho, lub polecana przez t.luka wersja 120.

Nie oburzaj się tak dzieciaku bo ktoś ma inne zdanie na temat twojego wspaniałego Macho z Picchu

 

 

//Każdy kolejny spam obrazkiem zostanie nagrodzony.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

??? Powiem tak - co ma piernik do wiatraka. Naprawdę nie rozumiem jak nagrzewające się gpu może mieć wpływ na temperaturę cpu. Z reguły ciepło z obudowy gpu się nie wydostaje, ew. na odległość ok. 5 cm. i nie ma wpływu na temp. cpu, chwilę potem zostaje zdmuchnięte przez went. Idąc tym tokiem myślenia można by dojść do tego, iż kolejną grzałką cpu jest ram, który też się grzeje, badź (sic!) od zasilacza.
Ramy gdy się nie podkręca to się nie grzeją. Jak się grzeje karta to jest zależne od typu karty, w dodatku jedne są chłodzone pasywnie drugie aktywnie. Pierwsze słyszę żeby karta nie miała wpływu na nagrzewanie się coolera cpu i innych podzespołów. To tak jakby powiedzieć że piecyk w pokoju niema wpływu na temperaturę w pokoju. :D Karta graficzna jest zwykle elementem który najwięcej się grzeje w komputerze.

 

W grach cpu i inne podzespoły są mniej obciążone niż w testach.
Prime 95, OCCT, LinX stosuje się po to, aby obciążyć MAKSYMALNIE cpu i tak testuje się chłodzenia - jak uda im się schłodzić proc. pod MAKSYMALNYM użyciem.
Nieprawda to wszystko zależy od typu procesora. Jeden musi działać na pełnych obrotach by podołać grze drugi nie. Po drugie z każdym rokiem gry mają większe zapotrzebowanie na moc obliczeniową cpu.

 

Nie rozumiem , masz jakiś kompleks zazdrości do tego hr-02, czy coś ?
Kompleks to masz ty bo atakujesz mnie za inne poglądy na temat twojego Macho z Picchu Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

@ 1985r8

 

Znajdź mi grę w której cpu będzie obciążone 100%

Weźmy pod uwagę 2 proc. np. Athlona X2 250 i i7 3770k, obydwa podkręcone lekko podkręcone.

W przykładowej grze x2 będzie obciążony ok. 85%, a i7 70%. Pomimo tego, iż x2 działa pod większym obciążeniem ,to i7 będzie trudniejsze do schłodzenia.

 

@ SP1DER

 

W moim wypadku już nie zamierzam pisać więcej w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez morro
Link to post
Share on other sites

A skąd te wyniki wziąłeś? I co to za gra przykładowa?

Po za tym procesor podkręcony będzie się grzał więcej niż standardowy.

Ludzie zmieniają procesory by grać w nowsze gry a ty chcesz powiedzieć że robią to niepotrzebnie.

Z tego co wiem wymiana procesora na szybszy zwykle powoduje skok wydajności w grach. Oczywiście wymiana karty grafiki daje jeszcze większy.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Miałem się nie kłócić, ale już nie wytrzymam tych bredni.

 

Czy ja gdzieś pisałem, iż nie trzeba wymieniać procesorów? NIE! Więc nie wiem co mi próbujesz wmówić.

 

Nie pisałem o wydajności proc., lecz o tym, że np. taki spartan utrzyma lekko podkręconego x2 250, a i7 3770k też oc już nie i to nawet pod mniejszym obciązeniem.

Link to post
Share on other sites

Brednie to sam piszesz a to że logicznie myśleć nie potrafisz to nie moja wina, sam pisałeś że gry nie obciążają starych procków (Athlona X2 250) w 100 % to logicznie myślący człowiek dochodzi do wniosku że wymiana procesora na szybszy w takim wypadku nie zwiększy wydajności w grze. A jest inaczej, więc się mylisz. Po za tym jak nie wytrzymujesz to może weź jakaś tabletka na adhd, czy co tam ci dolega.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Jeśli kto twierdzi, że HR-02 Macho jest i przereklamowany i głośniejszy to jest to ewidentnie albo troll albo ktoś, ktoś kto nie może tego zaakceptować (vide fanboy lub ktoś propagujący szemrany marketing). Nie będę czegoś takiego tutaj tolerować...

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie to, iż na tym forum są ludzie którzy mając swoje bzdurne zdanie, przy próbie poprawienia go atakują równie bezsensownymi stwierdzeniami, obrażają innych użytkowników oraz WMAWIAJĄ IM RZECZY, KTÓRYCH NIGDY NIE NAPISALI.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez morro
Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie to, iż na tym forum są ludzie którzy mając swoje bzdurne zdanie, przy próbie poprawienia go atakują równie bezsensownymi stwierdzeniami, obrażają innych użytkowników oraz WMAWIAJĄ IM RZECZY, KTÓRYCH NIGDY NIE NAPISALI.

 

Pozdrawiam

 

Dokładnie opisałeś swoje działanie gratuluje :) Każdy ma prawo do własnego zdania nie wiedziałeś o tym dyktatorku? A po za tym kto powiedział że ty i wyłącznie ty masz tylko racje na jakiej podstawie bo ty tak piszesz. Twoje argumenty są mało przekonywujące i oto się oburzasz bo je zakwestionowałem :) Trzeba dorosnąć do rozmowy a potem się wypowiadać i dotyczy to nie tylko ciebie. No ale jeśli kto ma na tapecie krwiożercze klauny to co się dziwić takiego zachowania. Tylko współczuć. Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...