Skocz do zawartości

Najlepsza karta do mojego komputera(max 700zł)


Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze i dopasowaniu karty graficznej do mojego komputera o specyfikacji:

ASUS p5q pro

Intel e8400 +Arctic Freezer 7 pro

OCZ 2x2gb platinum

Zasiłka; Chieftec 560 w CFT a12s

obecna grafika: radeon 4850

 

mogę przeznaczyć na nią maks 700 zł.

Nie wiem jak to ma się w przypadku nowych kart, ale czy mogą moje podzespoły bardzo ograniczać jej wydajność?

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja mając praktycznie identyczną konfigurację jak Ty kupiłem kartę ATI HD 6950@6970 i okazało się, karta była mocno ograniczana przez resztę podzespołów, skrzydła rozwinęła dopiero z I5 3570K, różnica jest kolosalna, wcześniej potrafiłem mieć 25-30 FPSów, teraz mam w tych samych miejscach 70-100.

Podsumowując, @xnn123 ma rację, ten komputer nie potrzebuje nic wydajniejszego niż karta pokroju HD 6850, która i tak może się okazać nie w pełni wykorzystana

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz zamiar wymieniać kiedys reszte podzespołów to bierz :

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7850-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-642134.html?attr=248-513091

Karta bedzie ograniczana ale nie jakoś specialnie , oczywiscie tam gdzie gra potrzebuje dobrego procka to można mieć problemy ale e8400 podrkecony nadal daje rade . Podkreć go do 3,8-4ghz no chyba że masz i bedzie spoko .

Jeśli nie masz zamiaru zmieniać reszty to bierz 7770 .

Brałbym GTX460 ja kdo Twojego kompa w sam raz.

Musisz wrócić do szkoły uczyć się matematyki bo jak dla mnie 771zł jest wieksze od 700zł albo wcisnąleś byle co żeby nabić posta .

No zostaje też sprawa kto kupi 460gtx , ktory jest prądożerny no i mniej wydajny od 7850 , do tego jest sporo tańszy .

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi:) właśnie zastanawiałem się nad 6850, 6950 i 7850 ale ta ostatnia jest na PCi express 3.0 a moja płyta obsługuje 2.0( no chyba, że tu jakiejś wielkiej różnicy nie ma)Karta to tylko tak na razie będzie, w przyszłości kupie po prostu wszystko juz na nowej platformie:)

Link to post
Share on other sites

Z róźnymi wersjami PCI-E nie będzie żadnego problemu. A ceny Radeona HD 7850 tak szaleją, że tylko brać, możesz upolować nawet za niecałe 700 zł.

Wiekowy e8400 tak wydajną kartę będzie na pewno ograniczał, w jak dużym stopniu będzie już zależało od danej gry.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...