Skocz do zawartości

Corsair Carbide 400R vs. SPC Regnum L50


Recommended Posts

Witam serdecznie :)

 

Chciałbym, abyście wypowiedzieli się na temat tych dwóch obudów. Tym razem nie będzie to obudowa dla mnie, ale dla kolegi. Chodzi o takie aspekty, jak jakość wykonania, miejsce w środku, możliwości aranżacji, filtry... Aha, jeśli będziecie proponować inną obudowę; musi ona mieć USB 3.0 :) Maksymalna cena to 350zł.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Fisik
Link to post
Share on other sites

Sam niedawno zmieniałem kompa i wybrałem Regnum L50. Nie żałuje miejsca w niej bardzo dużo, przewiewna, USB 3.0 fajnie się prezentuje ale są też drobne pierdoły które mogą irytować zwłaszcza że to nie obudowa za 100 zł i mogło by się oczekiwać że nie będzie takich problemów . Mianowicie gumowe nóżki które się często odklejają (osobiście zamontowałem na stałe), guziki power reset przymocowane na zwykły silikon albo gluegun przez co po jednym dniu wcisnął mi się na dobre przycisk power i musiałem go podkleić na nowo. No i trzeba brać pod uwagę że jest to duża obudowa i lepiej mieć długie kable w zasilaczu aby potem nie było niespodzianki (jak w moim przypadku) o kurde mam za krótkie kable o.O Ogólnie jestem bardzo zadowolony z obudowy mimo małych wad jest świetna pod względem pojemności oraz przepływności powietrza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmień biurko , heheh... %-) To może postaw ją w innym miejscu , ja też mam wnękę na komputer w biurku , ale się tam nie mieści.

 

Najlepszym wyborem będzie Fractal Design Arc Midi Tower :wariat:

 

Nie ma szans na zwiększenie miejsca... Szkoda, bo obudowa naprawdę fajna :) Myślę, że jednak wyborem okaże sie SPC Regnum.

 

No kurde, ten Arc Midi jest świetny, strasznie się podoba koledze, ale 1,5 cm za szeroki... :/ Myslicie, że można go wsadzić do wnęki z 21,5cm szerokości?... Te nóżki chyba na to nie pozwolą...

Edytowane przez Fisik
Link to post
Share on other sites

@up

 

Corsair 400r - nie jest zbyt dobrą obudową , w tej cenie.

Zdecydowanie lepsza będzie już :

 

http://www.ceneo.pl/....pl/14960280��- około 310zł %-)

http://www.ceneo.pl/....pl/12205631��- około 240zł %-)

 

Jednak zastanów się jeszcze raz nad tą :sciana:http://www.ceneo.pl/13006867

Skoro we wnęcę brakuje miejsca , wystarczy postawić obok. Ja osobiście mam kompa postawionego obok biurka bo też się nie mieściło :wariat:

Edytowane przez Lucas?
Link to post
Share on other sites

Wiem, że Arc Midi jest najlepsza, ale naprawdę nie ma jej gdzie postawić, bo obok wnęki jest taka półeczka i nie można jej usunąć :)

Na biurku też nie ma miejsca. Natomiast Core 3000 wydaje się być fajną propozycją, brak USB 3.0 się przeboleje, a obudowa jest bardzo fajna, brakuje jedynie filtra u góry. Czy można takowy dokupić?

Link to post
Share on other sites

Bierz Regnuma L50, gwarantuje, że będziesz zadowolony. Poza tymi odpadającymi nóżkami (tak, u mnie tez odpadają :P ) i słabo przyklejonymi przyciskami (też musiałem podkleić) jest to naprawdę bardzo duża, przestronna buda i dotego praktycznie całkiem cicha (na kręconych wentylatorach - przy maksie lekki szum) . Jestem z niej bardzo zadowolony i raczej nie będę jej wymieniał przez ładnych kilka lat.

 

Ten problem z nóżkami i przyciskami to tylko mały pierdół , który można w moment sobie poprawić, a tej cenie nic lepszego nie ma.

 

@Razzielus, czym potraktowałeś nóżki, żeby były na stałe, bo też bym musiał się tym problemem zająć?

Link to post
Share on other sites

Ten Core 3000 jest bardzo fajny, od Arc Midi różni się przede wszystkim mniejszą ilością filtrów i brakiem USB 3.0, ale poza tym różnice są niewielkie.

Eeee....Przecież Arc Midi Tower to jest znacznie większa obudowa ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...