Skocz do zawartości

Płyta główna nie do OC 1000-1500


Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym uzyskać Wasze opinie, na temat płyty głównej pod procesor 3770k, jednak nie do OC, gdyż nie znam się na tym i nie chcę tego robić. Przegooglowałem już wiele stron internetowych i wszędzie tylko są testy i recenzje płyt do OC. Ja natomiast chciałbym zakupić płytę główną która była by optymalna pod wyżej wymieniony procesor. Która miała by wszystkie możliwe bajery. Co do karty graficznej to biorę pod uwagę tylko jedną więc opcja SLI jest dla mnie zbędna. Proszę poradźcie mi coś porządnego bo jak by nie było dobra MOBO to podstawa. Jeśli chodzi o przedział cenowy to od 1000-1500 a jeśli będzie tańsza to już w ogóle super :) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Płyta do OC jest lepszą płytą ze względu na sekcje zasilania. Za taką cene nie dostaniesz raczej płyty która nie ma dobrych możliwości OC. Ze swojej strony plecam Asus Maximus V Z77. Zaoszczędzoną kasę zainwestój w SSD. Podaj co cam będzie do tej płytki

Link to post
Share on other sites

dodo24x jeśli bardzo dobre płyty są tylko do OC to taką też zakupię i tak jak mówisz nie będę po prostu korzystał z funkcji OC. Tylko jaką Byś polecił ?

 

 

KOXsu czy chodziło Ci o tą płytę ?

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asus-maximus-v-gene-intel-z77-lga1155-pcxvgadzwglansata3usb3raidddr3,32122.html

 

Do płyty chciałbym wsadzić GF GTX 670, dysk ssd około 120 GB i zastanawiałem się nad pamięciami tego typu: http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/gskill-ddr3-8gb-2x4gb-2133mhz-ripjawsx-cl9,33025.html

Link to post
Share on other sites

dodo24x - to już nie lepiej dołożyć do Sabertooth?

Przynajmniej nie jest w formacie microATX.

A to potrafi czasem wkurzyć. Od kiedy kupiłem płytę główną w formacie ATX stwierdziłem że nigdy więcej nie chcę mniejszej.

Link to post
Share on other sites

Głupota w najczystszej postaci wydawać na płytę główna 1000-1500zł i nie korzystać z jej możliwości , weź sobie jakąś płytkę w granicach 500-700zł a za resztę kup sobie coś innego różnicy nie zauważysz .To tak jak kupić sobie ferrari i jeździć nim 60km/h ,ale co tam ważne że by było niech inni zazdroszczą [ nie rozumiem co ci szkodzi ,zmienić sobie mnożnik w biosie na tak wypasionej płycie to bardzo proste , poza tym przy gtx 670 przydało by się chociaż lekko procka podkręcić]

Link to post
Share on other sites

Ale dobra płyta ma wpływ na stabilność i dobrą współpracę wszystkich pozostałych podzespołów.

 

 

GIGABYTE_PL, rezerwuar, pianista47 faktycznie bardzo ciekawe propozycje, dzięki. Przemyśle je dobrze bo płyty są naprawdę extra. Pozdrawiam

Edytowane przez sphinxbox
Link to post
Share on other sites

Kurcze, ale płyty, które nie umożliwiają OC są tylko do 500zł.. I co tu teraz zrobić z resztą kasy?

WTF ??

 

Proponuję MSI Z77 MPower , można ją kupić w granicach 720 zł

Ja proponuję płytkę w cenie ok 770zł z Thunderboltem GA-Z77X-UP4 TH - powinna spełnić Twoje oczekiwania.

:D :D :menda: :menda: Czekamy na odpowiedz Pana z ASUS'a :->

 

Ja ci polece MSI Z77A-GD65

Link to post
Share on other sites

iesz jaką różnicę odczuwam po dziewięciu miesiącach jej użytkowania, względem płyty za 400zł ? - ŻADNĄ.

nie nowość jak ktoś nie kreci na azocie - 5 kartach graficznych i nie bije rekordów w Benchmarkach to bez sensu płyta do domu za 1000 zł..

Link to post
Share on other sites

effendi360 ale kompletnie żadnej różnicy nie ma ? Bo ciężko mi w to po prostu uwierzyć.

A jaka ma być ? Moja MSI z77a g43 za 350 zł kręciła 2500k tak samo jak obecna za 700 zł... Nie wiem czy wiesz ale płyta główna nie wpływa na wydajność w grach..

Płyta za 1400 rożni sie tym ze jest dla entuzjastów overclockerów osób które potrzebują i wykorzystają wszystkie funkcje takiej płyty.. więcej złącz PCi-E lepsze sekcje zasilania ... itp... Tylko w przypadku domowych podkrecaczy niema różnicy ..

 

Effi też ma płyte z ROG ( pewnie za to tez trzeba sporo zapłacić )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...