Skocz do zawartości

Zabezpieczenia komputera-UPS?


Recommended Posts

Witam,

od niedawna zakupiłem nowy komputer, bestie dosyć drogą i chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć go przed "elektryką" i "piorunami". Czy powinien być to UPS? Jak tak to może jakieś propozycje, mój zasilacz to Corsair 850W.

Link to post
Share on other sites

przed piorunami to chroni tylko wyjęcie zasilania z gniazdka, a tak poza tym jeżeli w twojej okolicy występują spadki napięcia, czy przypadki wyłączenia energii elektrycznej to UPS byłby na miejscu

http://www.lestar.pl/products/ups/TSP-1100

 

w przeciwnym wypadku wystarczy porządna listwa

http://www.lestar.pl/products/mainsfilter/LFT-2001A

 

mój zasilacz to Corsair 850W.

a zestaw pod nim jaki konkretnie?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Core i7 3770k, Asus Maximus V Formula, 2x GTX x 560 OC (pewnie niedługo będzie coś mocniejszego), CM Storm Trooper, Noctua NHD14, Pyro SE 120 i wd na pliczki ;), + dobre peryferia ,więc jakoś trzeba by to zabezpieczyć.

 

Ogólnie to ostatni komputer miałem przez jakieś 6 lat na zwykłej listwie i nic mu nie było, ale ,by ten uchronić wolałbym coś lepszego...

I nie wiem za bardzo czy jest sens inwestowania w UPS , zwłaszcza ,że pod taki sprzęt to taki UPS też kosztuje..

Edytowane przez mithi
Link to post
Share on other sites

Niby UPS drogi, ale jak policzę peryferia i monitor to wyjdzie 5% ceny kompa:P, więc nie tak źle.

Muszę się nad tym zastanowić, bo skoro przed piorunem nie uchroni, a przed zwykłym wyłączeniem prądu uchroni listwa i dobry zasilacz to chyba to jest bez sensu.

 

W takim razie jest coś, od czego może UPS uchronić a listwa nie?

Link to post
Share on other sites

Weź też pod uwagę to, że te zasilacze z wyższej półki są bardzo czułe na jakość "fali" prądu zmiennego płynącego z UPS, to też taki zwykły UPS w rozsądnej cenie może nie zapewniać odpowiedniego prądu zmiennego, to też zasilacz taki może w ogóle nie chcieć współpracować, owszem są super świetne UPS które są w stanie wytworzyć prąd bardzo bliski zmiennemu, że żaden zasilacz mu sienie oprze :P Ale to już wydatek rzędu 2-3K, a i tak dadzą nam niewiele czasu na baterii. Tak wiec uważam, Podobnie jak przedmówcy, że najrozsądniej jest zainwestować w porządną listwę, a i przy okazji burzy, pofatygować się, i odłączyć ja od sieci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie jest coś, od czego może UPS uchronić a listwa nie?

brak prądu,

ups zapewni ci zasilanie w razie jego odcięcia, co pozwoli ci spokojnie zapisać pliki i zamknąć system

 

Weź też pod uwagę to, że te zasilacze z wyższej półki są bardzo czułe na jakość "fali" prądu zmiennego płynącego z UPS, to też taki zwykły UPS w rozsądnej cenie może nie zapewniać odpowiedniego prądu zmiennego

pleciesz

Link to post
Share on other sites

Poza tym co 3 lata trzeba w nim akumulatory wymieniac, bo sie zuzywaja i traca pojemnosc. A dobra listwa (150zl) ma lepsze zabezpieczenia niz UPS. UPS chroni tylko w jednym przypadku - jak sie go wyjmie z pradu, ale to gora przez 10 minut, potem bateria pada ;P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...