Skocz do zawartości

MSI VGA ATI R7850-1GD5 (R7850-1GD5/OC) - głośność


Recommended Posts

Też poluję na HD7850 1GB od pewnego czasu i też szukam info na temat tego MSI... Ty zapewne też z tego względu

http://techplanet.pl...r-oc,33764.html

 

Dużo fajnych obniżek HD7850 dziś miało miejsce a zwłaszcza 1 oferta HD 7850 poniżej 600zł.... Oby za morele poszły też inne sklepy ;)

 

http://allegro.pl/ka...2642319185.html

 

EDIT

morele pomyliło się i wystawiło Vertex 3D HD7850 1GB w cenie 559zł ale już poprawili na 659zł, więc promocji nie ma i dalej najtańszą ofertą jest w/w MSI w cenie 623zł...

Edytowane przez frozen
Link to post
Share on other sites

co do temperatur to raczej będą w normie , w końcu karty w najnowszym procesie technologicznym , w szczególności taki HD7850 , nie nie mają zbyt dużych wymogów , co do głośności to w razie czego , można to wyregulować za pomocą MSI Afterburner http://download1.msi.com/files/downloads/uti_exe/vga/MSIAfterburnerSetup224.zip

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Wczoraj zamowilem w agito.pl karte MSI R7850 1gb (R7850-1GD5/OC) w mega malej cenie 625zl. Jedynie czego sie obawiam to halas jaki bedzie generowac. Jak wam sie wydaje czy warto? Wczesniej myslalem o karcie 7770 jednak za nieco ponad 600zl chyba sie oplaca brac 7850. Jak przyjdzie domnie do domu podziele sie wrazeniami.

Link to post
Share on other sites

Weller a słyszałeś kiedyś chłodzenie w tej karcie, że tak się obawiasz głośności? Ja mam 7850 od MSI z TwinFrozr III i wentylatory działają w 30% i praktycznie nic nie słychać, karta staje się troszkę uciążliwa gdy prędkość przekracza 65% ale za to cena jest niska i dobra wydajność :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No nie słyszałem, wiem ze TwinFroz 3 jest ciche czytałem na różnych forach. OK. Karta którą zamówiłem ma inne chłodzenie, dlatego sie obawiam. Teraz mam jeszcze Asusa 4770 z chłodzeniem o nazwie Formula 1 i to działa jak odkurzacz, musiałem zastosować regulator obrotow żeby to ustrojstwo spowolnić. W karcie msi 7850 boje sie robić takie patenty bo to juz wyższa liga, może sie bedzie grzać za bardzo itd. Stąd moje obawy AssassiN-ie.

Link to post
Share on other sites

W sumie to racja MSI to zawsze lepsze od Vertexa. Asusa juz nie chce bo poprzednio kupiłem radeona 4770, który był testowany na benchmarkach i tam według recenzenta był cichutki, co się niestety okazała producent do redakcji prawdopodobnie wysłał odpowiednio przygotowany model. Mój wyje jak stary odkurzacz. Never ever ASUS :P.

 

Ja zamówiłem karte z tego linka "http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7850-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-642134.html" i jak widać już poszła do góry cena. Ciekawe czy mi sprzedadzą po cenie z zamówienia z środy czyli 625zł.

Edytowane przez weller
Link to post
Share on other sites

MAM, MAM, MAM :P

 

Nim kompa odkurzyłem minęło trochę czasu. Jakieś 2h zabawy i na razie działa. Zrobiłem testy poboru prądu i użycia procesora. Zawsze były te same warunki, ta sama mapa w grze itd.

 

 

__________________________________________4770_________7850

POBÓR PRĄDU - PULPIT______________________130W________110W

POBÓR PRĄDU - EKRAN WYŁĄCZONY___________110W________73W

 

POBÓR PRĄDU - ALIEN SWARM [max]____________216W________215W

UŻYCIE PROCESORA - ALIEN SWARM____________40-60%______40-60%

 

POBÓR PRĄDU - GRID [max]____________________198W________198W

UŻYCIE PROCESORA - GRID____________________20-40%______ 20-40%

 

POBÓR PRĄDU - ANNO 2070 [max]_______________190W________215W

UŻYCIE PROCESORA - ANNO 2070_______________30%_________40%

 

INDEKS WYD. SYS. - GRAFIKA W GRACH__________ 7,2__________7,9

 

Co do hałasu to jest cisza w trakcie pisania w wordzie, przeglądania neta i takie tam. Natomiast co do gier to kartę słychać, ale bez przesady. Porównując moją poprzednia grafe to jest duża różnica. Co jeszcze chcecie wiedzieć?

Edytowane przez weller
Link to post
Share on other sites

No to pozostaje vertex który nadal trzyma swoją cenę (650zł) :P A zastanawiałem się właśnie nad złożeniem zamówienia tylko ciekawiła mnie ta gwarancja ^^ Tak czy owak patrząc na ten sklep nawet jakby ktoś zdążył zamówić to wątpię żeby za tyle sprzedali, prędzej anulowali zamówienie (nie które sklepy tak robią) %-)

 

@Up

 

Gratuluję nabycia karty za niską cenę ^^ Może to nie najlepsza wersja HD 7850 ale zawsze trochę podkręcona no i 3 lata gwarancji :)

Link to post
Share on other sites

Tyle, ze dolar podrozal nie o 10% (czyli ponad 30gr za 1$) a o okolo 2-3%.

To nie tlumaczy az takich podwyzek tych kart.

Trzeba uwazac na sklepy w ktorych sie kupuje.

Ja dzis chcialem kupic (i kupilem) MSI 7850 2GB, szukalem najlepszej ceny na skapcu/ceneo/allegro itp.

Wybralem net-s bo bylo w miare tanio i wczesniej tam kupowalem wiec dla mnie sklep sprawdzony.

Postanowilem jednak zapytac kogos ze sklepu czy maja karty na magazynie, robiac to (okolo 3-4min) cena wzrosla o prawie 50zl :)

Wiec odpuscilem zauwazywszy tez jakies cyrki z kosztami wysylki (jak karta tania to koszty wysylki wyzsze, jak cene karty podnosza to wysylki maleje). Po prostu jakas komedia :)

Tym sposobem stracili w moich oczach sporo i kupilem u konkurencji taniej (po tej 50zl podwyzce zakup byl nieoplacalny wzgledem innych sklepow).

No a teraz patrze i karta znow tansza :)

Czyli podsumowujac:

Rano - 811zl wysylka 22zl

Poludnie - ponad 850 (blizej do 860) wysylka 18zl

Teraz - 810.

O co chodzi? Nie mam pojecia

Edytowane przez Bruce
Link to post
Share on other sites

Co do dźwięku generowanego przez kartę to po kilku dniach musze się poprawić. Karta jest praktycznie niesłyszalna podczas grania. Moja pomyłka wynika z tego, że wiatrak na procesorze zaczął hałasować i wprowadził mnie w błąd. Zagłuszał prace chłodzenia na karcie graficznej. Teraz planuje zakupienie jakiegoś lepszego radiatora na procesor.

 

 

P.S. Tak wygląda moja karta świeżo po wyciagnięciu z pudełka.

http://img18.imageshack.us/img18/7641/dsc85410.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...