Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Witam tak jak w temacie zastanawiam się czy kontatybilny będzie zestaw z następujących podzespołów:

 

GPU: 2 x Radeon HD7770 1GB/ddr5/128b(cross-fire) (której firmy lepiej kupić MSI czy GIGABAYTE)

CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition

M/B: ASRock 970 Pro 3

PSU: Zasilacz Corsair 600W V2 CX(czy za słaby na 2 karty?)

RAM: GEIL DDR3 4GB 1600MHz

Dysk HDD: Seagate Barracuda 72000 SAT3 500GB

 

1. Pytanie odnośnie tego przyklejonego tematu tam mamy zestawienie kart pod cross-fire i właśnie obawiam się że chipset z M/B nie będzie pasował do kart (- Northbridge: AMD 970,- Southbridge: AMD SB950) co o tym myślicie??

 

2. Pytanie z której firmy lepiej kupić karte graficzną z MSI czy GIGABAYTE(obie oglądałem na allegro ta sama cena 399zł) ??

 

3. Pytanie zasilacz pociągnie cały sprzęt czy też padnie??

Link to post
Share on other sites

Nie lepiej jedną a dobrą karte? Może wyniki w 3dmark'u troche mniejsze ale 2 mniej problemu , lepiej się kreci i ma wiecej pamięci niż 1gb (w cf pamięć sie nie sumuje więc W fullHD może być cięzko w niektore gry. Za 920 zł , mniej wiecej tyle co te dwie karty jest 7870 http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7870-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556221.html?attr=248-513093 :)

Edytowane przez Tridefy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie lepiej jedną a dobrą karte? Może wyniki w 3dmark'u troche mniejsze ale 2 mniej problemu , lepiej się kreci i ma wiecej pamięci niż 1gb (w cf pamięć sie nie sumuje więc W fullHD może być cięzko w niektore gry. Za 920 zł , mniej wiecej tyle co te dwie karty jest 7870 http://www.agito.pl/...attr=248-513093 :)

 

Masz racje tylko planowałem najpierw kupić jedną kartę a za jakiś czas(pół roku) drugą kartę na pieniądzach nie śpię zęby sypnąć od razu 920zł. Żebym był przy kasie to bym się zgodził ale jestem biednym studentem i jeszcze nie cały miesiąc temu kupiłem cały sprzęt(zasiłka, pamięć, płyta główna, procek w sumie dałem ok 1000zł) więc tymczasowo wymyśliłem taką opcje.

 

tak w ogóle na agito z dnia na dzień się ceny zmieniają teraz masz 930

 

1.Supports AMDTM Quad CrossFireX™ and CrossFireX™ więc powinno działać.

2.Gigabyte jakoś MSI mi nie przypada do gustu.

3.Potrzebujesz 558W.

 

ok czyli powinno spokojnie wystarczać nawet po dodaniu wentylacji :)

Edytowane przez xAlucarDx
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepiej kupić jedną karte a nie bawić sie w cf. Dołożyć troche i kupić 7850 1gb.

Macie racje najlepiej schowam komputer do piwnicy i za pół roku dołożę te 400zł i kupie sobie jedną kartę, mam nadzieje że nie zardzewieje do tej pory ...

 

Nie zakładałem tematu jedna czy dwie karty, tylko czy będzie kompatybilność sprzętu, karty z tego co czytałem kiedyś gdzieś nie są wieczne więc po jakiego grzyba mam wydawać ok 1000 zł na jedna kartę skoro jej żywotność jest z góry przeliczona a z czasem i tak ona stanieje ...

Po za tym są akcje typu zepsuta coś co może chodzić dziś elegancko nie znaczy że jurto piorun mi jej nie załatwi czy skok napięcia i zwarcie.

 

Wole wydać mniej i co jakiś czas zmienić niż kupić jedną za cenę komputera średniej półki i modlić się o jej wytrzymałość. Zaznaczałem już że jestem studentem a nie milionerem.

Edytowane przez xAlucarDx
Link to post
Share on other sites

No skoro masz budżet wystarczający na 1 kartę 7770 to nic nie stoi na przeszkodzie aby ją zakupić, one nie są prądożerne, a jak uzbierasz na 2 to sobie ją domontujesz.

 

Macie racje najlepiej schowam komputer do piwnicy i za pół roku dołożę te 400zł i kupie sobie jedną kartę, mam nadzieje że nie zardzewieje do tej pory ...

Nie dowala się ludziom którzy chcą ci pomóc....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No skoro masz budżet wystarczający na 1 kartę 7770 to nic nie stoi na przeszkodzie aby ją zakupić, one nie są prądożerne, a jak uzbierasz na 2 to sobie ją domontujesz.

 

 

Nie dowala się ludziom którzy chcą ci pomóc....

 

Nie chciałem dowalać ale jeżeli ktoś pisze mi nie na temat to po co w ogóle to robi, po za tym pomoc typu podam podobną kartę co kolega wcześniej mnie nie zadowala. Wziąłem wcześniej pod uwagę wypowiedź "Tridefy" i mi to wystarczy.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Macie racje najlepiej schowam komputer do piwnicy i za pół roku dołożę te 400zł i kupie sobie jedną kartę, mam nadzieje że nie zardzewieje do tej pory ...

 

Nie zakładałem tematu jedna czy dwie karty, tylko czy będzie kompatybilność sprzętu, karty z tego co czytałem kiedyś gdzieś nie są wieczne więc po jakiego grzyba mam wydawać ok 1000 zł na jedna kartę skoro jej żywotność jest z góry przeliczona a z czasem i tak ona stanieje ...

Po za tym są akcje typu zepsuta coś co może chodzić dziś elegancko nie znaczy że jurto piorun mi jej nie załatwi czy skok napięcia i zwarcie.

 

Wole wydać mniej i co jakiś czas zmienić niż kupić jedną za cenę komputera średniej półki i modlić się o jej wytrzymałość. Zaznaczałem już że jestem studentem a nie milionerem.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__5235/__Karty_Graficzne_SAPPHIRE_HD_7850_1GB_DDR5_256_bit_PCI_E_/ Edytowane przez rezerwuar
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...