Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Szukam dysku na którym miałby stanąć przede wszystkim system Win 7. Reszta przestrzeni przeznaczona na magazyn.

 

Komputer służy głównie za centrum multimedialne, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, granie w gry.

 

Interesuje mnie dysk o pojemności 2 TB. Budżet w tym momencie to ok. 400 zł więc nie mam za dużo do wyłożenia, a dysku jednak potrzebuje bo poprzedni padł w tamtym tygodniu i muszę jeszcze czekać ok. 2 tygodni na rozpatrzenie gwarancji.

 

Na razie myślałem nad: ST2000DM001 Seagate ale nie wiem czy to dobry dysk na system. Czytałem coś o problematycznym "parkowaniu głowicy".

 

Proszę o jakieś propozycje.

 

Wcześniej miałem ST31000524AS Seagate i zadawalały mnie jego osiągi.

Edytowane przez Dante41k
Link to post
Share on other sites

Kupiłem model mniejszy czyli st1000dm003. Wszystko jest ok i jestem z niego zadowolony.

Jeśli chodzi o głośne parkowanie głowicy to w najnowszych wersjach firmware wszystko działa bez zarzutu. Ja dla pewności ściągnąłem najnowszą wersję(http://knowledge.sea...&fs=Search&pn=1 - ten sam update dla wersji o pojemności 2TB). Zmiana oprogramowania dysku poszła jak z płatka

Edytowane przez ipkis
Link to post
Share on other sites

Ok, ale to dysk 1 TB. Bardziej interesowałoby mnie 2 TB bo wiem, że na poprzednim dysku stale brakowało miejsca.

 

Cena też odgrywa tu dużą rolę. Za st1000dm003 widzę wołają ok 300 zł. Więc lepiej dołożyć te 100 zł i mieć 1 TB przestrzeni więcej na pliki.

 

Mnie chodziło bardziej o całą serię dysków, a nie konkretny model. Sam się zastanawiałem czy brać 1TB czy 2TB.

Wg mnie ST2000DM001 jest najlepszym wyborem do ok 400zł

Link to post
Share on other sites

Dysk tylko przez jakiś czas będzie służył za systemowy. W późniejszym czasie na pewno kupię SSD na system. Teraz jestem po prostu zmuszony do zakupu HDD pojemnego i w miarę taniego biorąc pod uwagę dzisiejszą zmowę cenowa i złodziejskie ceny dysków.

 

Może znajdzie się na forum jakiś użytkownik ST2000DM001 który wyraziłby jeszcze jakąś opinię?

Link to post
Share on other sites

1TB od WD, bo robią je na pojedynczym talerzu

Seagate też jest na talerzu 1TB.

 

I nie zapominaj o tym:

Ok, ale to dysk 1 TB. Bardziej interesowałoby mnie 2 TB bo wiem, że na poprzednim dysku stale brakowało miejsca.

ale jeśli zadowolisz się 1TB to pomyśl też o tym dysku

w takim razie bierz WD10EZEX

Na korzyść WD przemawia dłuższa gwarancja, a wg. niektórych jest również szybszy

Edytowane przez ipkis
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że dłuższa gwarancja jest tu niezłym argumentem przetargowym. Rzeczywiście dyski WD mają 24 miesiące gwarancji co by mnie uradowało ze względu na ceny dysków.

 

Czy ktoś mógłby mnie nakierowac gdzie najtaniej można dostać WD10EZEX?

 

W Gorzowie Wlkp. znalazłem w jednym sklepie za 330 zł. Nie wiem czy w stacjonarnym sklepie jest ta sama cena, ta jest podana z allegro.

Edytowane przez Dante41k
Link to post
Share on other sites

"Zaskakująca jest dominacja WD - występująca praktycznie zawsze poza ciągłym transferem. Seagate był lepszy tylko w przypadku kopiowania dużego pliku MKV."

 

Nie operuje na dużych plikach MKV. Na dysku przeważnie magazynuje gry i projekty z 3DS Max.

 

Taki dysk powinien w pełni wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

hahaha 10ms random access, ten dysk ma średnio 12-13 ms

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/hdtune/hdtune-1322-97474-546Squfo4w9eg.png

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/hdtune/hdtune-1322-98299-579qS1f4n9jMv.png

Jak wd to te nowe, z 1tb talerzami.

Edytowane przez sfistn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...