Skocz do zawartości

Przesiadka z Fractal Design Core 3000 na CM Strom Stryker


Recommended Posts

Ładna buda :), sam myślałem na jej czarną opcją Storm Trooper, ale nie wiedziałem jak to wyjdzie z moim piekarnikiem, ogólnie o sprawie zdecydowało okno %-), w stormtrooperze mogłem wybrać albo mesh albo okno, a w Hafie jest okno dość duże jak i miejsce na wentyl. Jednakże jedna sprawa mnie nurtuje co w zasadzie robią te wentyle na boku obok okna %-)? Poza zakłócaniem obiegu z frontu?

 

Edit. Teraz tak patrzę to nie ma w ogóle na froncie wentyli? Daj jeszcze znać jak temperatury kart w Furmarku lub BF3/Metro2033.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak, w teorii założonej przez producenta te wentyle na boku mają owiewać dyski ale szczerze dzisiaj przełożę koszyki tak żeby wentyle były z przodu ze względu właśnie na obieg powietrza. Myślę że w ich zamyśle chodziło też o to żeby buda z boku świeciła:P

Ps spróbuję jeszcze upchnąć jeszcze jakieś z przodu mimo tych z boku ciekawi mnie czy się da :D

Link to post
Share on other sites

Ych, kurcze kusi, kusi jeszcze nie opłaciłem HAF'a ale jutro pewnie będzie do odbioru i nie wiem czy nie zrezygnować %-). Jak tam wszystko złożysz podaj tempy na kartach, chociaż na moich grzałkach to będę musiał dołożyć tak z 10 stopni.

Link to post
Share on other sites

Żeby "urywało tyłek" to trzeba by tak :

1. Zmienić/przemalować RAM, bo niebieski nijak nie pasuje.

2. Przedłużki (nie wiem, ja bym osobiście wziął biało-czarne mieszane, żeby nie zrobić za biało znowu)

3. Backplate na GTX'y (widać niebieskie PCB)

4. Zamaskować jakoś te napisy na zasilaczu (np. coś nakleić na taśmę dwustronną delikatnie, w razie czego urwać i nie widać, że było coś a wizualnie lepiej - albo cover, ale to IMO gorsza opcja

5. Wentylatory - jakoś ujednolicić - nie wiem, te ramki HALO (czy jak to się nazywa) na Enermaxach przemalować na biało, zerwać nalepki z nich, tak samo u góry, a dolnego Fractala wymienić.

6. Fortis - albo go na czarny mat siknąć, albo zmienić - na np. Megahalems Black.

 

Albo lepiej, płyta pokroju Z68-UD4 czy coś w podobnej kolorystyce i GTX'y z czarnym PCB, ale tutaj trzeba już więcej pieniędzy zainwestować, dlatego IMO nie warto.

 

Osobiście bym szedł w biało-czarne, zdjęcia trochę chaotyczne, nie wszystko dokładnie widać, nie wiem - nie ma przejrzystości na twoich zdjęciach, tak więc piszę to co mi się rzuciło w oczy ;) Potencjał duży

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się i na początku myślałem w ogóle zmienić wszystkie wentyle na zielone nanoxie do tego czarno zielono oploty ran na zielono itd i katody uv na to,a w przyszłości zwodować też na zielono uv no ale teraz jak patrze sobie to sie waham żeby jednak biało czarną kolorystykę podtrzymać ale jeśli już białą to myślałem żeby fortisa na phanteksa białego lub czarnego zmienić..

Link to post
Share on other sites

Początki zawsze bywają trudne :P :P Widzę, ze Kolega zakupił Prawie taką samą obudowę jak ja hehe Fajna, fajna lecz mi bardziej pasi kolorek czarny, więc zakupiłem troopera. Wykonanie stoi w nich na naprawdę bardzo dobrym poziomie. Biało czarny kolorek myślę, że będzie tu ok wyglądał, u mnie czarno-niebieski jest, ale z chęcią będę śledził ten temacik. Powodzonka w modzeniu ;)

Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak, w teorii założonej przez producenta te wentyle na boku mają owiewać dyski ale szczerze dzisiaj przełożę koszyki tak żeby wentyle były z przodu ze względu właśnie na obieg powietrza. Myślę że w ich zamyśle chodziło też o to żeby buda z boku świeciła:P

Ps spróbuję jeszcze upchnąć jeszcze jakieś z przodu mimo tych z boku ciekawi mnie czy się da :D

 

Z kolei ja zamontowałem grafe niżej, żeby wentyl z dolnego koszyka wiał na grafę, a górny koszyk w którym mam dyski skierowałem w drugą stronę, żeby mi nie wystawały kable od dysków i zaburzały obieg powietrza :)

Link to post
Share on other sites

No to pewne decyzje podjęte na pierwszy ogień pójdą oploty czarno-białe oraz wymiana sli na GTX 670 lub 680 zobaczymy jak kasą będzie tylko myślę jakiego ale wybór padnie chyba na Directcu II od asusa powinien pasować no i ma backplate od razu :D

 

Zastanawiam się jeszcze czy zmieniać cooler na jakiś typu biały lub czarny phanteks lub prolimateh megahalems black, czy zacząć zbierać kasę na wodowanie hmm wiadomo woda to woda ale koszty trochę większe :D

Link to post
Share on other sites

Zielone UV też może ładnie wyglądać w białej budzie, tylko tutaj trzeba być ostrożnym, bo łatwo można w jakąś stronę przegiąć - nie może być za kolorowo, osobiście bym widział całe czarne mobo (np. Gigabyte na Z68, Z77 ma niebieskie radiatorki z tego co pamiętam, nie wiem jak te najdroższe - coś pure black), wtedy iść w czarno-zielone i ew. delikatne białe akcenty, jak dla mnie trzy kolory w konfiguracji (pomijając budę) to IMO by było za dużo

Link to post
Share on other sites

Sabertooth bardziej mi pasuje osobiście pod military mod, osobiście bym widział coś takiego :

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z68xp-ud4rev_10

albo też ładny mobas, tylko droższy

http://www.msi.com/product/mb/Z77-MPOWER.html

Delikatne żółte ozdobniki ma, ale ładnie nieinwazyjnie można zakleić - w razie czego chwila i nie widać, ze coś było schowane.

Link to post
Share on other sites

No ja czekam na dostawe kurierem tez tej budy :) wymieniam swojego haf-a 922 :)

 

Z płyt ja patrzyłem na Z77 Mpower ale jest problem z jej dostepnoscia, w proline np. maja wogole ja wycofac z sprzedazy twierdza ze jakas wada techniczna jej jest.

 

Gosc z msi tu na forum pisal ze dostawa ich ma byc w wtorek lub juz w pazdzierniku

 

 

Z płyt ja myslalem nad:

 

Z77 mpower

Saber z77

giga z77x-up4 lub 5

asrock fatal1ty pro.

 

Z tych plyt 1 typ msi ale saber ma to do siebie ze ma opcje podlaczenia 6 wentylatorów obudowy wtedy wsumie nie potrzeba nam zadnego regulatora :) ale pytane czy 2 miejsca nie zajmuja te male wentylatory thermal armor

 

Ja mam straszny bol z tym ze mam karte dzwiekowa pod pci.. jest świetna ale teraz bujac sie z jej wymiana pod pci-e ... Karta by mi fajnie pasowala do plyty asrocka zato tylko zastanawiam sie czy moge sprejem pociagnac po tasmie od panelu przedniego?

 

Co do coolera widze ze tu padlo polecenie malowania na czarno i tu kolejny problem mam na górze czarnego tribala co z tym fajnie by bylo odwrócić kolory czarny spód i biały tribal, tylko zastanawiam sie czy to dobry pomysl sprejem traktowac cooler? wentyle na nim mam czarne z bialymi wirnikami wiec :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem do końca co masz na myśli pod pojęciem "tribal", te płomienie na Ninji? Warto by z nimi coś zrobić przed malowaniem, nie wiem czy one są namalowane, przyklejone czy jaki czort, żeby później nie było niespodzianek. Jeśli chodzi o wydajność po malowaniu to różnice 1-2 stopnie, tak więc nie tak wiele, oczywiście jeżeli nie nałoży nikt pierdyliarda warstw ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...