Skocz do zawartości

Regnum L50 Pure Black


Recommended Posts

Witam

 

Mam zamiar kupić sobie nową obudowę do komputera, i po dłuższym przebadaniu tego co jest aktualnie na rynku najbardziej zainspirował mnie Regnum L50 Pure Black. Trochę o nim sobie poczytałem, pooglądałem kilka recenzji na Youtube, ale chciałbym też znać waszą opinię na temat tego produktu.

 

Miał już kiedyś ktoś styczność z tą obudową? Może ma jakieś ona wady, których nie odkryłem, lub po prostu nie jest warta swojej ceny. Chętnie wszystkiego wysłucham.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem inną obudowę firmy SilentiumPC - Brutus. Pomysł na obudowę fajny, ale z jakością wykonania jest już nieco gorzej. Potwierdzam argumenty przedmówcy: blachy cieniutkie, komponenty obudowy trochę tandetnie wykonane. Mój egzemplarz przyjechał z odpadniętą diodą aktywności dysku. Ściągnąłem przedni panel i moim oczom ukazał się finezyjny montaż: wszystko było chwycone na bezbarwnym silikonie. Obudowa ma jeden plus - jest dobrze wentylowana. Nie mniej jednak w obecnej sytuacji wolał bym dołożyć i kupić coś solidniejszego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osobiście polecam Silentium PC Regnum L50.

 

W cenie obudowy dostajemy trzy wiatraczki oraz możliwość zamontowania kolejnych trzech, nie licząc bocznego panelu. Dodatkowo prosty regulator obrotów, pięć całkiem sprawnych filtrów przeciwkurzowych, panel z wejściami AUDIO, eSATA, USB. Obudowa jest stabilna, bardzo przestronna i prezentuje się naprawdę estetycznie. Idealna nie jest, bowiem musiałem się troszkę namęczyć z zamalowanymi gwintami dla śrubek pod płytę główną. Ale jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

 

Moją oraz inne opinie na temat tej obudowy znajdziesz również tutaj :

 

http://forum.benchmark.pl/topic/54917-silentiumpc-regnum-l50-pure-black-czy-chieftec-libra-lf-01b/

 

 

^^

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam korsarza, lecz wersję 400R. Solidna, mocna. Po intensywnych 2 miesiącach użytkowania ( wielokrotnie przenoszona, montowany sprzęt itp) żadnej ryski jak dotąd. Gumowe podkładki trzymają się bardzo dobrze.

Jedynym mankamentem, jak dla mnie, jest brak filtra na górze obudowy ale to wydatek rzędu 20-30zł.

Ogólnie uważam, że nie zawiedziesz się jakościowo na marce Corsair.

 

Zapomniałem dodać, że miejsca starczy Ci nawet na największy radiator. Jest też przestrzeń pozwalająca na komfortowy sposób zagospodarowania kablami.

Edytowane przez Hulajdusza
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W Regnum spasowanie elementów z przodu oraz ten cały "kontroler" obrotów to pomyłka, ale jeżeli chodzi o możliwości chłodzenia, miejsce, blachy i solidność to nie jest tak źle. Pamiętajmy, że za 300zł nie można mieć wszystkiego, a Regnum oferuje sporo :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W Regnum spasowanie elementów z przodu oraz ten cały "kontroler" obrotów to pomyłka, ale jeżeli chodzi o możliwości chłodzenia, miejsce, blachy i solidność to nie jest tak źle. Pamiętajmy, że za 300zł nie można mieć wszystkiego, a Regnum oferuje sporo :)

Cóż, nie ma ideałów a tym bardziej nie za 300 zł ;)
Link to post
Share on other sites

Posiadam Regnum L50 już ładne 3 miechy i nie mogę nic złego powiedzieć o niej w porównaniu do mojej poprzedniej (noname)..

Tak co do przestrzeni jest okej pomieści bardzo dużo.. Co do jakości wykonania to wiadomo.. tak jak wyżej materiały nie są wysokich lotów.. często przy grzebaniu w niej czy przenoszeniu trzeszczą chwilami plastiki.. tak to za tą cenę jest jak najbardziej okej plus 3 wentyle w zestawie.. co do wentyli to jak dla mnie z wyglądu są one okropne no ale ważne że są.. poza tym nie są za głośne i w miare wydajne.. nie mam większych zastrzeżeń do tej obudowy.. ewentualnie mogło by być lepiej z układaniem kabli za płytą ponieważ trzeba troche nakombinować aby wszystko tam zmieścić ale jest ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...