Skocz do zawartości

Zotac GTX 670 AMP!, Gigabyte GTX 670 wer. OC itp.


Recommended Posts

Witam,

 

mam dylemat z wyborem karty graficznej. Zacznę od tego, że budżet może osiągnąć 1800 zł (1850zł), lecz to raczej nie gra roli. Bardziej zależy mi na wydajności w grach na silniku frostbite 2 (3 w przyszłości). Karta oczywiście ma mi starczyć na co najmniej 3 lata. W oko wpadły mi wersje kart:

 

GTX 670:

-Zotac GTX 670 AMP! Edition

-Gigabyte GTX 670 wer. OC

 

Radeon 7970:

-MSI Radeon 7970 Litghtning

-Sapphire Radeon 7970 Vapor-x Edition 3GB

-Gigabyte Radeon 7970 GV-R797TO-3GD

 

Pomożecie?

Link to post
Share on other sites

@gando

Tak ten hd7970 od gb to ta wersja 1.1Ghz + jest na thaiti XT2

 

@effendi

Asusa idzie kupić. Jest na techplanet (och... @up mnie uprzedził)

 

Sam stoję przy podobnym dylemacie. Nie wiem czy lepiej kupić hd7970 (vapor-x od sapphire) czy gtx 670 (gigabyte). Różnica w cenie dosyć spora (~300zł) i nie wiem czy warto tyle dopłacać...

Edytowane przez HapTi
Link to post
Share on other sites

A co z chłodzeniem jakie temperatury np. w porównaniu do WF3

 

Wydaje mi się że WF3 będzie chłodniejsza w stresie jakieś 70o ale to cena za fabryczne OC, EVGA jest bardziej podkręcona więc bardziej sie grzeje, w stresie jej temparatury wynoszą ok 78-80o ale to też wszystko zależy od obudowy, w kiepsko wentylowanej obudowie nawet dobre chłodzenie się nie wyrobi. Nie wiem jak Gigabyte ale EVGA jest na PCB od 680 więc sekcja zasilania jest wydajniejsza, jak planujesz jakieś podkręcanie to powinieneś wziąść to pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Z wydajności to chyba raczej zotac wersja AMP! będzie tutaj najlepszym wyborem ;) Musisz się zdecydować albo GeForce albo Radek. Wydajność - Nvidia, podkręcanie - Radek. Co do postu effendiego ma racje, zwykłą asusową wersje idzie kupić (takową posiadam) lecz wersji TOP (fabrycznie podkręcone zegary) już raczej nie ;) Osttanio coraz więcej osób narzeka na GB z powodu niestabilności itp.

 

Ja bym brał zotaca, obecnie chodzi w takiej cenie jak miesiąc temu asus gtx 670 ;)

 

Z kolei co do radka wątpliwości nie ma - tylko szafir ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Na obecną chwilę wyprzedano całe zapasy magazynowe. Nie wiem kiedy się u nas pojawią bo jeśli będą to na pewno w pierwszej kolejności dostaną je większe zachodnie sklepy typu amazon itp. Mam takie info bezpośrednio od producenta, z którym kontaktował się w moim imieniu pracownik Proline.

Link to post
Share on other sites

Nie ważne czy kupisz 670 czy 680 - na pewno będziesz zadowolony. Już 670tka jest wyraźnie lepsza od 7970, natomiast 680tka jest o kolejne kilka % szybsza od 670tki. GTX 680 to najszybsza i najdoskonalsza jednoukładowa karta graficzna jaka kiedykolwiek powstała na świecie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...