Skocz do zawartości

AMD Phenom II 1100 BE OC Pomoc!


Recommended Posts

Witam :) Czytalem sporo na ten temat lecz duzo rzeczy jest dla mnie niezrozumialych. Pobawilem sie troszke sam i wyszlo mi cos takiego.

Click

 

Niby pracuje stabilnie ale nie wiem czy wszystko ustawilem tak jak powinno to wygladac. Prosilbym Was o pomoc w tej dziedzinie. Chcialbym podkrecic wszystko najbardziej jak sie tylko da. Oto moj sprzecik.

 

Plyta glowna: GA-880GM-UD2H

GPU: ATI Radeon 6870 1MB (Taktowanie 915MHz/1050MHz)

CPU: Jak w nazwie tematu

Zasilacz: Tacens RADIX V 650W

Chlodzenie: niestety nie wiem jakie ale wentylator kreci sie z predkoscia 5000 obrotow.

 

Czytalem ze podkrecanie tylko przez mnoznik nie ma sensu, poniewaz uzyskuje sie tzw puste Ghz wiec chcialbym uzyskac jak najwieksza wydajnosc w grach.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci o HyperTransport Link Speed czy o HT ref clock (szyna ?) ? I jakie wartosci proponujesz dla NB i tego HT. Z ramem to sie chyba nie bede bawil bo nie potrafie poustawiac tych timingow - no chyba ze mi z tym pomozecie :)

 

Edit@

Ok teraz wiem ze chodzilo Ci o HyperTransport (Szyna ma skrot HTT xD).

Uzyskalem stabilne wartosci:

Cores: 4 GHz

HT - 2600 GHz

NB - 2600 GHz (13x mnoznik maksymalny jaki moge ustawic w BIOS'sie)

HTT - 200 MHz

 

I teraz pytanie :) z czym kombinowac zeby uzyskac lepsza wydajnosc ?

Edytowane przez yamaq
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

HT zostaw w spokoju, ustaw na sztywno na 2000mhz ;), a tak po za tym nie baw się w mocne oc, ponieważ płyta nie ma chłodzonej sekcji zasilania.

 

Dokładnie, jeśli chcesz podkręcić to tylko na defaultowym napięciu-zawsze to coś a jak zaczniesz voltować to ci mosfety pójdą(przy x6 szły przy znacznie lepszych płytach)A z tymi pustymi mhz to bzdura.
Link to post
Share on other sites

Dziekuje Wam bardzo za te pomocne wypowiedzi :) Wyczytalem, ze bardzo zwieksza wydajnosc podkrecanie NB. HT odpowiada za stabilnosc procesora w ogromnym stresie tak ? Wiec HT sprowadze do default'owego ustawienia. Hmm a co z NB ? skoro jest stabilnie moze zostawic tak jak jest ? Chlodzenie na procesorze naprawde dobrze sie spisuje :) Jakos po 3h grania w bf3 mialem 63 stopnie :P. Czy oplaca sie zmieniac Timingi w ramie ? Czy taka operacja znacznie przyspieszy komputer ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...