Skocz do zawartości

Asus GTX 660 vs GeForce GTX 660 !!!


Recommended Posts

Witam!

Jestem w trakcie składania komputera.

Interesują mnie nowe karty :

*Asus GeForce GTX660 DirectCu II 2GB - 930zł

*Gigabyte GTX 660 2GB - 900zł

 

Która z tych kart będze wydajniejsza?

Co bardziej polecacie?

Wiem że są to nowe karty ale jest sporo testów i myślę że pomożecie mi z doborem tej karty.

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i5-3570k

Płyta główna: MSI Z77A-G45

Zasilacz: XFX Core 550W

Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black

Dysk: Seagate Barracuda 7200 500GB

Pamięć RAM: Corsair DDR3 2x4GB 1866MHz CL9 Vengeance Blu

 

Taki mam zestaw, jedynie brak grafiki.

 

Na Twoim miejscu dozbierałbym do hd 7870, ewentualnie jak musi być geforce to 660TI.

 

Jak pisałem interesuje mnie tylko GTX 660, 660 Ti są za drogie..
Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i5-3570k Płyta główna: MSI Z77A-G45 Zasilacz: XFX Core 550W Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black Dysk: Seagate Barracuda 7200 500GB Pamięć RAM: Corsair DDR3 2x4GB 1866MHz CL9 Vengeance Blu Taki mam zestaw, jedynie brak grafiki. Jak pisałem interesuje mnie tylko GTX 660, 660 Ti są za drogie..

Z jakiego sklepu chcesz kupić grafikę? Jeżeli nie jest to dla Ciebie priorytet to za 859zł masz na agito.pl MSI GTX660 TFIII 2GB/OC

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-twinfrozr-ii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-646679.html?attr=248-544472

Link to post
Share on other sites

odrzuć radeona :D chyba, że grasz tylko w Metro.

Jak gtx 660 to (o dziwo) asus wypada najlepiej. Niby ciche chłodzenie. Dobry jest Zoltac AMP, ale ma głośniejsze chłodzenie. Gigabyte wypada najsłabiej, ale chłodzenie w normalnych warunkach nie będzie upierdliwe. Jest opcja z tą msi, ale tylko PE Fajne chłodzenie :D Cena też wyższa. Osobiście bym na niego zbierał, ale jak coś to TF powinien ci wystarczyć. Nie wiem jak poziom hałasu, ale nie będzie tragicznie.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Generalnie Słyszałem Suszarkę Asusa i jakoś nie mam do DirectCU II przekonania, ale według naszego portalu sztuka była cicha. TFIII msi będzie wydajne i w miarę ciche. PE ma bajer z dodatkowym wentylatorem, którego można zamontować żeby tłuk większe ciśnienie - lepsze chłodzenie GPU albo ułożyć go obok i będzie chłodził całą kartę jak TFIII. msi jest niezawodne i godne polecenia.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego akurat polecasz MSI ?

Nie mam zbytnio rozeznania bo jest mało testów tej grafiki ...

Asusa widziałem sporo i jak na moje oko to wypada rewelacyjnie.

Zależy mi na tym żeby ta karta była ekonomiczna i pracowała cicho.

 

Zobacz sobie testy tej karty na konkurecyjnym portalu (purepc), gdzie właśnie wygrała karta MSI

Link to post
Share on other sites

660Ti nie będzie dużo tańsze już zaraz. Nvidia planuje większą obniżkę dopiero na pierwszy kwartał 2013. Teraz ma też być, ale na około 20 dolarów na modelu referencyjnym (tak przynajmniej podali na innym portalu). Samo 660 minimalny fps w wielu grach wcale nie jest dużo gorszy od Ti (można zawsze obniżyć rozdzielczość). Chociaż 660Ti podkręcone do zegarów w modelu Asus Top już daje sobie ładnie radę, np. BF3 (w końcu nie miałem ścin). Jednakże ceny jednej i drugiej są zawyżone jak na mój gust. Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...