Skocz do zawartości

prosze o ocenę zestawu


Recommended Posts

hej ;) mialbym ogromną prośbę czy znalazlby sie ktos mądry i dokonałby oceny mojego zestawienia?

i czy ponizsze podzespoły sa kompatybilne ze sobą..

 

 

 

Płyta główna: ASRock Z77 Extreme4

procesor: Procesor Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155, 22mm, 77W, BOX (BX80637I53570K)

Obudowa: Sharkoon T28 Value

dysk twardy: WD 5003AZEX Caviar Black 500 GB

zasilacz: OCZ ZS-Series 650W SLI BOX

RAM: Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3, CL9, XMP,Non-ECC, with Heatsink (CMZ8GX3M2A1600C9)

Karta graficzna: XFX Radeon HD6870 Dual Heatpipe 1GB DDR5 256BIT 2xDVI+HDMI+2xDisplayPort BOX (HD-687A-ZDFC)

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję że Ci się nie spieszy bo po pracy mogę Ci coś zaproponować. Ewentualnie przeglądnij milion identycznych tematów z "zestawy komputerowe". Na szybko- 6870 to już w komputerze dla gracza zbyt mało. Reszta (poza budą której nie znam) dobra ale można troszkę przyoszczędzić dla lepszej grafiki. Usiądę do tego wieczorem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o komputer to nie bedzie on strikte do gier, na ogół nie gram w gry czasem w league of legends sobie pykne ale to napewno pojdzie przy tym sprzecie na najwiekszych detalach, mi bardziej chodzi o to aby sprawic sobie sprzęt na kolejne 10 lat i ma byc szybki sprawny przeznaczony w wiekszosci do pracy i oglądania filmów....

 

No i wlasciwie co do sprzetu jestem juz na 99 % pewny ze ten wybiorę tylko chodzi mi o to czy dobrane zespoły są kompatybilne ze sobą..

Edytowane przez cnc55
Link to post
Share on other sites

Procesor: INTEL CORE i5-2500K (889 zł)

Płyta główna: ASROCK P67 PRO3 B3 (335 zł)

Pamięć RAM: DDR3 PATRIOT - 4 GB / 1333 (74 zł) x 2

Dysk Twardy: SEAGATE 500 GB, barracuda (265 zł)

Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE GF GTX 660 Ti (1245 zł)

Napęd optyczny: LG jakiś OEM (65 zł)

Obudowa: Silentium PC brutus (150 zł) a ten Twój sharkoon wskoczyłby gdybyś dołożył do zestawu. Swoją drogą Zalman Z9 plus nie lepiej?

Zasilacz: XFX core 550 W (265 zł)

I zostaniesz z dużo wydajniejszym kompem za 3401 złotych...

Edytowane przez Biafra1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

pod jakim względem zestaw jest wydajniejszy poza kartą graficzna?

 

Jeśli liczy się budżet to ten zestaw jest zwyczajnie wydajniejszy w tych samych pieniądzach.

Procesor- dyskusyjna sprawa ale prawdopodobnie jego długowieczność będzie lepsza niż Ivy bo jak zajdzie za jakiś czas taka konieczność to dokupisz dobre chłodzenie i wykręcisz go lepiej niż młodszego brata. Bez OC różnica w wydajności jest pomijalna.

Zasilacz- Twój zestaw nawet z 660ti będzie pobierał z około 300W. Mój po OC pobiera 320W a to karta o lekko większym apetycie niż 660Ti. Czy jest sens dopłacać za większą moc? Nie ma. Warto co najwyżej zapłacić za modularność ale nie jest to rzecz absolutnie konieczna.

Karta graficzna? Przepaść. Mieć możliwość uruchomienia najnowszych gier w maksymalnych ustawieniach i przy dobrej płynności czy już na starcie się jej pozbawić. No-brainer.

Pamięci- dopłacasz do 1600 podczas gdy procesor i tak ma kontroler obsługujący max 1333. Liczy się każda złotówka? Nie rób tego.

Dysk- sam mam caviara black. Szybki i dość głośny. Barracuda jest praktycznie tak szybka i pozbawiona tych problemów.

 

Zrobisz jak chcesz. Przedstawiłem Ci tylko zestaw alternatywny który jest zwyczajnie bardziej wydajny. Co zrobisz- Twoja sprawa. Ja temat opuszczam, może jeszcze ktoś Ci coś zaproponuje. Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...