Skocz do zawartości

który dekoder najlepszy?


Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze dekodera NTC. Sprawa wygląda tak, dekoder wybieram dla rodziców, postanowiłem nie wybierać im telewizora w tym roku a odczekać czas gdy minie "gorączka tegorocznej zajawki na cyfrową tv" potrzebuje do tego dekodera. Telewizor to 35' philips.Z testów na benchmarku wybrałem dwa modele dekoderów mienowicie:

 

WIWA HD-100 - http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/dekodery-dvb-t/strona/17754.html

Ferguson Ariva T65 DVB-T

 

Dekoder ma sużyć do zapewnienia komfortowego odbioru naziemnej telewizji cyfrowej i nie być "śmieciowaty" po 2 latach ponieważ planuje przenieść go po zakupie porządnego telewziora i podpiąć pod monitor LG W2220P.

 

Prosze doradźcie mi który wybrać a może znacie coś lepszego w cenie do 150zł ?

Link to post
Share on other sites

Ja na ten przykład korzystam z tunera WIWA HD-90, wybrałem go dlatego ponieważ oferuje praktycznie wszystko to co HD-100 ale ma dodatkowo wyświetlacz, gdzie widzę jaki mam obecnie kanał lub mogę ustawić aby w trybie STANDBY pokazywał mi aktualną godzinę pobieraną z sygnału cyfrowego telewizji. Dla mnie to przydatny bajer :)

Link to post
Share on other sites

Postanowiłem zakupić WIWA HD-90, poczytałem kilka testów więcej, recenzje użytkowników i jestem zdecydowany. Mam nadzieję, że będzie dobrze sprawował się przy starym Philipsie jak również przy LCD LG W2220P.

 

Mam pakie pytanie

Normlanie do dekodera będzie podpięty kabel antenowy (obecnie najzwyklejsza kablówka), zaś gdybym chciał rozdzielić sygnał (złącza antenowe (wejście i wyjście)) byłby sens ciągnąć kabel antenowy ok 15m do drugiego monitora ?

 

Oraz jakie kable muszę dokupic do prawidłowego podłączenia dekodera do telewizora CRT , złącze EURO oraz... ?

Edytowane przez zajec
Link to post
Share on other sites

Do podłączenia dekodera to zwykłego telewizora CRT wystarczy tylko kabel na EURO-złączach. Łączysz nim dekoder z telewizorem a antenę połączasz do wejścia antenowego w dekoderze i koniec (no i oczywiście wtyczkę od zasilania dekodera do gniazdka). Nic więcej nie trzeba.

 

Co do pierwszego pytania to do monitora LG W2220P nie podłączysz kabla antenowego, jedynie możesz podłączyć ten monitor bezpośrednio z dekoderem za pomocą kabla HDMI.

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...