Skocz do zawartości

Zbyt duża temperatura x2 6000+


Recommended Posts

Posiadam procesor Athlon 64 x2 6000+ na płycie Asus'a M2N. Przez bardzo długi czas nie było z nim żadnych problemów lecz zmieniło się to po zainstalowaniu nowej gry a mianowicie Dragon Age: Początek. Po około 1h grania w nią komputer wywala bluescreen'a i komputer sie wyłącza. Sprawdzałem temp. w evereście i podaje ponad 110 stopni na procesorze! Czy jesteście w stanie mi wyjaśnić dlaczego się tak dzieje? Nigdy nie miałem takich problemów podczas grania. Chłodzenie standardowe boxowe.

Link to post
Share on other sites
bez przesady, pasta nie zrobi 50 *C różnicy :!;)/quote]

 

A co jak ma źle założony jakiś silikon albo w ogole silikon sprzed 2 lat?

 

 

Co do cyrkulacji, no tak:

-wiadomo, ze cieple powietrze leci do gory

-najlepiej jak dół i przód wdmuchuje powietrze do srodka, a tył/góra/zasilacz, jezeli jest montowany na górze wydmuchują ciepłe powietrze. Do tego lepiej raczej miec wiecej wylotu niż wlotu. Wymien paste, wyczysc radiator i powiedz jaki efekt. Poza tym cos sie przegrzewa? Mobo albo coś innego?

I looknij na te cyrkulacje w budzie swojej. Oceń sam czy rzeczywiscie zimne powietrze wlatuje do budy z dolu/przodu i przelatuje w okolice CPU aby sie potem nagrzać i wyleciec do gory/tyłem

Link to post
Share on other sites

A może wklej zrzuty z core temp z normalnej pracy procesora i w stresie.

Może podczas instalacji grafiki jak mówiłeś, odpiął się kabel wentylatora, lub jest tak zakurzony że nie chce się obracać, sprawdzałeś w środku? Jak już ktoś wcześniej napisał raczej jest mało prawdopodobne że nowa (markowa) pasta obniży tak bardzo temperaturę.

Link to post
Share on other sites

Kurzu było od zaje*****, a pastę dostałem na szybkości cooler master htk-002 bo innej nie było na sklepie a nie chciałem czekać. Miałem zamiar kupić lepszą jak będzie źle ale jestem zadowolony bo już męczę procesor prawie na max i temp. nie przekracza 55 stopni. W spoczynku nawet 20 stopni. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc :D

 

Radzę częściej zaglądać do środka budy i czyścic radiatorki itd. Oczywiście pasty nie trzeba często wymieniać, więc po prostu sprężonym powietrzem przeczyść radiatorki za np. tydzien i zobaczysz na ile Ci sie kurzy komp :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...