Skocz do zawartości

Szukam hybrydy Arc Midi Tower i Obsidian 650D


Recommended Posts

Witam

Szukam pomocy w wyborze obudowy. Cena powiedzmy do 600, ale jak coś możemy podnieść.

 

Cechy niezbędne:

- fabrycznie odfiltrowana (poziom Arc Midi Tower mnie zadowala)

- panele boczne na zatrzaski (jak Obsidian 650D)

 

Cechy bez których się obędę – ale fajnie byłoby jakby były

- przynajmniej jedna zatoka hot-swap (jak Obsidian 800D)

- stacja dokująca na dysk 3,5” (jak Obsidian 650D)

- okno (jak Obsidian 650D)

 

Wiem, że do moich oczekiwań najbardziej pasuje Obsidian 650D jednak ma kilka minusów (archaiczne łączenia USB3.0, brak pełnej filtracji, aż cztery zatoki 5,25”). Arc Midi Tower z kolei plusuje tam gdzie 650D ma minusy. Może coś pominąłem i jest jakaś obudowa będąca hybrydą tych dwóch?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za udział w dyskusji. Owszem oglądałem. Jednak zniechęciła mnie recenzja na labie. Jak dla mnie ma ona 3 duże minusy:

 

- cytat z lab: „Plastikowe sanki są nieco zbyt ciasne dla dysków 3,5 cala i wyjęcie ich z koszyka przez ściskanie plastikowych „wąsów” może być utrudnione, a nawet niemożliwe. Trzeba wtedy odkręcić cały koszyk i delikatnie, przez specjalne dziurki, podważyć sanki płaskimi śrubokrętami z obu stron naraz. Nie jest to wygodne i trudno to zrobić bez pomocy drugiej osoby. Częściowym rozwiązaniem problemu może być zamontowanie dysków twardych przy kablach skierowanych w głąb obudowy. ” największy minus – zamierzam często zmieniać dyski

 

- minus za bardzo rzadki filtr przedni

 

- brak możliwości wyłączenia podświetlenia wentylatorów

Link to post
Share on other sites

No i co Ty mi polecasz ;) Co do Define R4 - nie ma zatrzasków! Powtarzając czego szukam:

 

Cechy niezbędne:

- fabrycznie odfiltrowana (poziom Arc Midi Tower mnie zadowala)

- panele boczne na zatrzaski (jak Obsidian 650D)

 

Cechy bez których się obędę - ale fajnie byłoby jakby były

- przynajmniej jedna zatoka hot-swap (jak Obsidian 800D)

- stacja dokująca na dysk 3,5” (jak Obsidian 650D)

- okno (jak Obsidian 650D)

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze Sn1Per - nie ma ideałów. Nie widziałem bowiem jeszcze obudowy z taką blachą jak ma Arc Midi Tower a do tego oferującej to co Obsidian 650D / 800D ;) Możesz jednakże np. kupić Arc Midi Tower, poczekać na panele boczne z oknem oraz dokupić jakiś modul hot-swap we wlasnym zakresie ;) A panele boczne na zatrzaski to według mnie tylko bajer bo panel boczny będzie wtedy luźniej trzymany przez co łatwiej o rezonans ;)

Link to post
Share on other sites

T.luk dzięki za radę. Nie pomyślałem, że zatrzaski mogą powodować rezonans... Potrzebne mi właściwie one tylko ze względu na częstą wymianę dysków... Słuchaj T.luk, czy polecił byś jakiś moduł hot-swap, wysokiej jakości, do Arc Midi Tower?

 

RPS_DLR również dzięki za radę – ale nie tego szukam...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...